reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiktoria,28tc,600g,34cm

MamaWiktorii

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Październik 2010
Postów
216
Witajcie mamusie wcześniaków !
Obserwuję to forum już od jakiegoś czasu,ale..wcześniej jakoś nie mogłam się zebrać żeby napisać,chyba było to dla mnie wszystko za świeże i trudno było mi o tym mówić.Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie (a właściwie nas ;) ) do waszego grona.

wklejam link do naszej historii:http://wczesniak.pl/component/content/article/53

aktualizując informacje z linku:
Wiktoria ma na dzień dzisiejszy 3080g,retinopatia się wycofała, do kontroli,gdy skończy rok,chyba że wcześniej trafi do szpitala lub zacznie zezować.Słuch w normie,choć badanie trzeba jeszcze powtórzyć,Neurologicznie jest oceniona tak,że widoczne są już tylko resztkowe cechy wcześniactwa ( zaciska piąstki i ma bardzo delikatną skóre).Jest straszną marudą ;)
Rehabilitujemy mała 2 razy w m-cu (jak narazie) w OWI.Ma lekką asymetrie ciała i twarzy,korygujemy to masażem ,poza tym Wiki ma obniżone napięcie mięśniowe.
Ciężkie miesiące przed nami,mnóstwo kontroli,ale wam nie muszę o tym mówić, same wiecie o tym najlepiej ;) Jeśli macie jakieś pytania -piszcie!

pozdrawiam ciepło :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przeczytałam i jestem zdumiona ile szczęścia w tym nieszczęściu miała Wikusia. Tyle złego Was ominęło, że teraz musi już być tylko lepiej :tak::-)
Pisz tu u nas o postępach malutkiej, bo to zawsze serce cieszy :-)
My rehabilitujemy się codziennie w domu i dwa razy w tyg w ośrodku u rehabilitanta.
Pozdrawiam
 
Super że Wiki rozwija się prawidłowo..
Dziwi mnie tylko fakt że macie rehabilitacje 2 razy w miesiacu... Moje dzieci mimo urodzenia o czasie i niewielkich asymetriach i problemach z napieciem były gimnastykowane w osrodku 2 razy w tyg przez kilka miesiecy potem raz w tyg no i cwiczylismy w domu
 
dzięki za odpowiedzi dziewczyny ;)
my też ćwiczymy z małą codziennie w domu,jest mi o tyle łatwiej,że jestem studentką fizjoterapii i wiem ocb.Niestety OWI w mojej okolicy jest przepełnione,mają bardzo mało wolnych terminów,czekam na miejsca z innych osrodków,coraz częściej zastanawiam się,żeby pójść gdzieś prywatnie..
 
U nas w ogóle nie ma OWI :-( Pediatra pokierowała nas do takiego ośrodka pomocy dzieciom niepełnosprawnym i dzięki temu załatwiliśmy dodatkową rehabilitację. Do tego ćwiczymy w szpitalu, w którym pod koniec leżała Paulinka, są tam rehabilitanci, nasza pani ćwiczyła z małą jeszcze na patologii noworodka. Dzięki temu, że mała ją zna to lubi ćwiczyć. Macie bobathy czy vojtę? Mamy tu bobathowy wątek, więc zapraszamy :-)
 
Madzia my ze sporymi problemami z napieciem (nadmiernym) ale po 4mies rehabilitacji (prywatnie mimo to raz na tydziern) mamy takze cwiczenia raz na miesiac (dodatkowo oczywiscie w domu).

MamaWiktori :-) faktycznie az dziw bierze ze twoj szkrab wyszedl z tego praktycznie bez szwanku!! GRATULUJE :-) straznie silna ta twoja dzidziukla! :-D
 
Czy bez szwanku to jeszcze zobaczymy..każda wizyta u jakiegokolwiek lekarza mnie napawa strachem..dopiero za jakiś rok będą potrafili mi zagwarantować brak MPD,padaczki i innych schorzeń.Dziękuję za miłe słowa ;))
 
reklama
Witaj mamoWiktorii:)
Jak malutka?

Wiktoria miała poważną hipotrofię. Miałaś zaburzone przepływy?

I jeszcze tylko w kwestii padaczki - tego to i za rok Ci nikt nie zagwarantuje. To cholerstwo może pojawić się w każdym momencie:(
 
Do góry