reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus czy bakteria? Rozpoznanie i dalsze leczenie

Właśnie wróciłam od lekarza:
Starsza ma:
czerwone gardło (ale ją nie boli) i zatkany ale suchy nos, plus mokry kaszel, osłuchowo czysta
Zalecenia:
- pulmeo 3x7,5 ml
- sinupret 3x25 kropli
-calcium 2x5ml
-drosetux 2x5ml
- nurofen (aby zwalczyć zapalenie) 3x dziennie wg miarki


Młodsza
osłuchowo coś tam słychać i chrobocze :sad:
Zalecenia
- to samo co starsza tylko mniejsze dawki
- plus ma przepisany antybiotyk w razie czego!!! Jakby stan siępogorszył!!!

Zastanawiam się co to ma znaczyć, jeśli będzie tak jak jest to mamy kontrolę w wtorek.

Tak sobie myślę że ten pulmeo może pomoże. Lekarka zachwalała nurofen, że powinien pomóc zwalczyć stan zapalny (może i sensowne jeśli to wirus lub co gorsza bakteria). A calcium czy nie zagęszcza wydzieliny, czy nie spowoduje jej zaleganie??? Lekarka ponownie zakazła podawania syropów wykrztuśnych, tylko drosetux.
Będę nacierać młode depumolem, no chyba że ten smalec dostanę.
Mam nadzieję, że do wtorku się polepszy a nie pogorszy.
Dodam, że nie gorączkują, mają apetyt i ochotę na zabawę.

Co myslicie o zaleceniach lekarza???
 
reklama
zatkany suchy nos to mi wygląda na zatoki :-( Pneumolan chyba jest na zatoki, a zamiast Nurofenu możesz dawać Ibum Forte, dwa razy tańszy a ten sam skład ... nie wiem po co aż dwa syropy :-( i wapno też nie wiem po co, głównie na alergię się podaje ... a nie macie tam innego lekarza?
 
Ja dawałam Dicoflor, Sanprobi i Lacidofil...Najlepszy z aptecznych to był Sanprobi, teraz podaję AC-Zymes, ale nie ma go w aptekach. Płacę 63zł za 100kapsułek, czy to dużo nie wiem, ważne, że nam pomaga. Stosowałam go kiedyś przy infekcji pochwy, ale w większych dawkach.
Pozdrawiam
Asia

Ps. Czas na wyjazd, już się boję tych korków :(, 6 stroików w samochodzie i dzieci...
 
eddi29 to sporo leków jak na zwykły kaszel.
Sinupert jest na zatoki, z tego co pamiętam, Pulneo nie lubię bo zawiera żółcień pomarańczową E110
Brakuje mi tu najważniejszego witaminy C dużo...w kropelkach przynajmniej
Co do wapnia, to wspomaga zwalczanie stanu zapalnego, przy kaszlu zawsze dobrze, nie tylko przy alergii.
Współczuje Ci, smaruj na noc czymś rozgrzewającym, dobre by były bańki i dużo wody do picia. Herbatka z imbirem (z korzenia) z miodem i cytryną.
Trzymaj się
Pozdrawiam
 
koniecznie załatw sobie ten smalec gęsi, popytaj w mięsnym powinni mieć, a jak nie to w zielarskim - ja akurat w zielarskim kupiłam bo w sumie taniej wyszło, u nas po 3 dniach zaczęło przechodzić a na noc w ogóle nie kaszlał nic, byłam w szoku, poleciłam znajomej i dziś mi mówi że jej córeczce też przeszło i tez nie mogła uwierzyć, niektóre babcie też stosowały go przy chorobach, nie ma to jak stare dobre sprawdzone metody naszych babć, jak bański np. ;-) ja uwielbiałam jak babcia stawiała bańki ;-)
 
ja na zapchane zatoki zawsze naklejam plastry rozgrzewające i szybko odtyka, ale dzieci mogą nie znieść pieczenia, słyszałam też że ktoś rozgrzewał sól w woreczku i kładł na czoło i też pomaga, no i zawsze psikam roztworem wody morskiej, szybko mi odblokowuje nos ... akurat od wczoraj mam zatoki znowu, ale już dziś się czuję lepiej ;-) no i spacery, spacery ;-)
 
Dziewczyny, czy to dobrze jak młodsza ma gęsty katar (nie ropny ale białawy). Dużo jej odciągam, czyszczę i nawilżam itp. Może ta wydzielina co zalegać miała na oskrzelach,płucach zejdzie nosem. Martwię się bo nadal bardzo mokro kaszle, ale coś się odrywa a jutro wizyta kontrolna u lekarza.
 
reklama
Do góry