reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

A czym się suplementujesz?
Ja od czerwca zaczęłam się oczyszczać tj ssanie oleju, dużo orzechów, czarnuszka, wit c w proszku, wit d, a+e, kurkuma, kwas foliowy, olej z awokado, dodatkowo jeszcze się zaszczepiłam, więc sama jestem ciekawa jak wyjdą moje wyniki z cytologi.
 
reklama
Obecnie Odpormax forte ( w tym są różne witaminy), B-karoten, kwas foliowy, witamina E, kurkuma, extrakt z grzybków shiitake, Pau D'arco. Po dwóch , trzech miesiącach ciągłego brania robię sobie przerwy od tych witamin, bo na co dzień staram się również w diecie mieć dużo warzyw. Nie wiem czy to coś daje, na razie nic złego się z tego HPV nie rozwinęło. Zobaczymy co jutro wyjdzie na kolposkopii.
 
Dzień dobry dziewczyny. Niestety też dołączam do grona kobiet z HPV. Moja przygoda z tym wirusem zaczęła się w listopadzie 2021 kiedy poraz pierwszy otrzymałam niepoprawny wynik cytologii - Ascus. Kolejna cytologia zrobiona według zaleceń ginekologa również wyszła Ascus. I się zaczęło... Skierowanie na kolposkopię, międzyczasie badanie na HPV- dodatni hpv16. Kolposkopia i wycinki pobrane ze strefy transformacji wykazały ogniska lsil, wyskrobiny z kanału prawidłowe, bez cech dysplazji. Zalecenie - obserwacja. Nie uspokoiło mnie to zbytnią, więc pojechałam na kolposkopię do profesora Nowakowskiego - kolposkopia prawidłowa zalecenie zrobić cytologię i HPV za 6-12 miesięcy. Po 9 miesiącach cytologia prawidłowa, ale HPV16 dalej dodatni. Ginekolog zlecił kolejną kolposkopię. Tym razem (wrzesień 2022) zrobiłam ją w poradni profilaktyki raka szyjki macicy w Wawie przy CO u dr Anny Łucyszyn. Kolposkopia z cechami subklinicznej infekcji HPV - zalecenie za 12 miesięcy cytologia i HPV. Słowa pani doktor, nawet do 3 lat dają czas na walkę organizmu z wirusem. Dla świętego spokoju jutro mam jeszcze kolposkopię u profesora Nowakowskiego, zobaczymy co on powie. Dobija mnie to czekanie, boję się że rozwinie się z tego coś więcej. Pozdrawiem
Moja koleżanka też ma hpv. Cytologia CIN 1 w kolposkopii żadnych nawet najmniejszych zmian. Zalecona ponowna cytologia i kolposkopia za rok
 
Odebrałam dziś wynik mojej cytologi LBC, ufff dobry, kamień z serca i chęci do życia wróciły :)
 

Załączniki

  • CYT.png
    CYT.png
    19,1 KB · Wyświetleń: 57
Zgadza się, warto zatem się suplementować, zmienić nawyki żywieniowe,aktywność itp. Właśnie sie zastanawiałam przed wynikiem czy to rzeczywiście ma sens.
 
Hejka. Ja teraz zajmuje się pracą, usunęłam 8 za tydzień ściągnięcie szwów. Było ciężko teraz już lepiej. Cytologie będę robić czerwiec /lipiec. Póki co zrobiłam kolposkopie na własną rękę i wyszło ok.
Jestem bardzo zadowolona z pracy w książnicy i pochłonięta pisaniem książki. Cieszę się, że wszystko u Ciebie ok.
 
Ja byłam wczoraj u profesora Nowakowskiego. Podglądał na kolposkopii, zobaczył jakieś drobne zbielenia, pobrał mi cytologię i w zależności co wyjdziesz mam dalszy plan działania. Jak dobra cytologia to za pół roku HPV, a jak wyjdzie źle, to pewnie czeka mnie kontrolna biopsja. Czekam na wynik cytologii... Dobija mnie to ciągłe czekanie i te nerwy.
 
reklama
Do góry