reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus hpv

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Czesc i czolem ;-)
Pisze w tym watku bo nie wiedzialam,w ktorym najlepiej :-p

Dzisiaj mialam pobrane probki do badania czy nie mam wirusa hpv...
Na wynik mam czekac ok miesiaca(no troche dluzej,bo moj gin zaczyna urlop).
Mozecie mi powiedziec jak wyglada leczenie?Odbierajac wyniki bede 6 mies po porodzie...
A drugie...
Mozecie podac mi nazwy tych dwoch zabiegow?:wyciecie trzona macicy oraz wyciecie calkowite?
Nie bede wdawac sie w szczegoly,ale po otrzymaniu wynikow lekarz bedzie podejmowal decyzje ktory zabieg przeprowadzic...

Plus moze ktos mi to wyjasnic?:
Fragmenty szyjki macicy w stanie przewleklego zapalenia z cechami metaplazji plaskonablonkowej
Fragmenty normotypowego endocervix
Przerosnieta szyjka macicy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fragmenty normotypowego endocervix oznacza, że masz fragmenty prawidłowego nabłonka szyjki macicy i to dobrze.

Fragmenty szyjki macicy w stanie przewlekłego zapalenia z cechami metaplazji plaskonablonkowej
Większość metaplazji jest odpowiedzią na przewlekłe stany zapalne, np: infekcje, zmiany poziomu hormonów w organizmie kobiety, zmiany pH pochwy. Trzeba jednak monitorować te zmiany , ponieważ metaplazja płaskonabłonkowa może stać się miejscem rozwoju raka szyjki macicy.

Przerośnięta szyjka macicy
Przerost szyjki macicy oznacza powiększenie jej rozmiarów. Najczęstszą przyczyną wzrostu jest przewlekła choroba zapalna, zaburzenia hormonalne, często urazy, takie jak poród.

Usunięcie macicy to histerektomia
Rozróżniamy histerektomię całkowitą, gdzie zostaje usunięta szyjka macicy jak i jej trzon.
Histerektomię całkowitą połączona z usunięciem jajników i jajowodów, histerektomia częściową nazywaną też amputacją trzonu macicy, jest też histerektomia radykalna, gdzie oprócz usunięcia całkowitego, wycina się również przymacicza, górną część pochwy i węzły chłonne położone w pobliżu.




 
Do góry