reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirusówka

G

guest-1681834848

Gość
Witam, w poniedziałek byłam z dzieckiem u lekarza że względu na to że łapał się za ucho i bałam się że jakieś zapalenie, mały ma 5 miesięcy i dwa ząbki już na dole i Pani doktor stwierdziła że idą na górze i dlatego się tak łapie, obejrzała mu gardło, czyste , osłuchowo czysto, dziecko pogodne , ładnie je , tylko marudne przez te ząbkowanie. Dała nam skierowanie na badania krwi bo miał robione w maju a chciała zobaczyć czy poziom żelaza się wyrównał bo wcześniej miał lekko poniżej normy , poziom żelaza był okej ale z rozmazu wynikało że przechodzi jakaś wirusówke... Pytała się mnie czy ma gorączkę, powiedziałam że nie , małego od początku temp się waha od 36,6- 37,2 i to u niego normalna temperatura, wszystko mu sprawdzała na wizycie to było ok, mały przez to ząbkowanie trochę kaszle bo więcej śliny się produkuje i moim zdaniem jest to całkowicie normalne bo nie kaszle cały czas i jakoś tak męcząco tylko czasem pokasłuje, katarek też lekki ma ale to od początku odkąd się urodził ma taki przytkany ten nosek więc to pewnie sapka, zapuszczam mu kropelki soli fizjologicznej i odciagam. Także naprawdę nie wiem czemu wyszło w tym badaniu że jest jakaś wirusówka... Martwię się że coś jest nie tak, pani doktor stwierdziła że skoro go badała i jest wszystko ok nie ma gorączki itp to nic z tym nie będziemy robić a powtórzymy badania za tydzień - dwa ...
Martwi mnie też to że jak mały robi siku to tak lekko stęka i robi takie yyyyyy przeciągane... Nie płacze ani nic tylko tak stęka, ale to od tego by pokazało w badaniu że wirusówka ? ... Proszę was o pomoc , jestem strasznie zmieszana i nie wiem co zrobić z tym faktem ... Pozdrawiam
 
reklama
Skoro ma problemy z siusianiem - to zrób badanie moczu.
Stan zapalny to też niekoniecznie od razu wirusówka - może też być od zębów (rozumiem, że wirusówka stwierdzona na podstawie CRP??)
 
Skoro ma problemy z siusianiem - to zrób badanie moczu.
Stan zapalny to też niekoniecznie od razu wirusówka - może też być od zębów (rozumiem, że wirusówka stwierdzona na podstawie CRP??)
Tak tak . Tylko on tak stęka już jakoś ponad miesiąc ale nie płacze przy robieniu siku , Nie ma nic w tym niepokojącego i tak właśnie nie wiem
 
Mimo wszystko bym badanie zrobiła. Jest nieinwazyjne i dużo nie kosztuje, nawet jeśli zrobić je prywatnie :)

No i ten katarek też nie dawałby mi spokoju - lekarz coś proponował? A może po prostu zrobić wymaz z gardła/nosa, by wykluczyć podłoże chorobowe.
 
Mimo wszystko bym badanie zrobiła. Jest nieinwazyjne i dużo nie kosztuje, nawet jeśli zrobić je prywatnie :)

No i ten katarek też nie dawałby mi spokoju - lekarz coś proponował? A może po prostu zrobić wymaz z gardła/nosa, by wykluczyć podłoże chorobowe.
właśnie ten katarek to nie taki katarek haha nie wiem sama jak to napisać , mały się nie męczy nie zatyka mu się nos że nie może oddychac czy coś tylko zbiera mu się troszkę i te dwa razy dziennie muszę mu czyścić nosek
 
reklama
Czasem przyczyną "sapki" bywa też refluks. Akurat mój syn niewiele ulewał, ale jednak mu się wracało.
Ale to łatwo było zaobserwować, bo jak zasnął to miał odruch przełykania, a zaraz potem był kaszel. I to można było głównie zaobserwować ok godziny po zaśnięciu i nad ranem.
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
285
Do góry