reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wit d, dawka

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Moje dziecko ma rok. Do tej pory dostawal witaminie APTEO DZIECKO 400 j.m. jedna krople. Dzisiaj ktos mial kupic nowa witamine prosilam by kupi ta sama.
Niestety kupil inna kupil VIGANTOL 500 j.m. w jednej kropli. Mam pytanie czy mozna mu juz dawac wieksza dawke te 500 jak ma rok bez konsultcji z lekarzem? I dawac innej firmy niz dostawal, zna ktos ta firme? czy sklad w kazdej wit roznych firm jest na pewno identyczny? Mozna zmienic? Mam tez wit Juvit D3 Baby ale dziwnie lece krople, jakies duze i dziwnie dziala dozownik, w dwoch nacisnieciach dozownika jest 400 j.m.
Bardzo prosze o porade i jaka dawke powinno sie dawac.
Mam tez pytanie jak dlugo po otwarciu mozna uzywac wit APTEO DZIECKO? Jeszcze troche zostalo ale nie pamietam kiedy ja otworzylam. Data waznosci jest dobra. ALe na jednej witaminie pisze ze po otwarciu trzeba zuzyc w 6 miesiecy, na innej ze w 12 miesiecy od otwarcia, a na APTEO DZIECKO nie pisze nic, tylko data waznosci.
 
reklama
W tym wieku podawałam 800. Teraz ma 1,5roku i 1000.
Vigantol jest dobry z tego co mnie tu uświadomiły dziewczyny, bo nie jest suplementem.
A do jakiego wieku podawalas 400? Teraz sie martwie ze dostawal za malo. NIe wiem ile mu teraz dawac czy 500 i dawac ten Vigantol mimo ze bral innej firmy? Czy powinien juz brac 800 ale Vigantolu w takich dawlach nie mam.
 
A do jakiego wieku podawalas 400? Teraz sie martwie ze dostawal za malo. NIe wiem ile mu teraz dawac czy 500 i dawac ten Vigantol mimo ze bral innej firmy? Czy powinien juz brac 800 ale Vigantolu w takich dawlach nie mam.
400 coś do 3 miesięcy. Mi ortopeda mówił o zwiększeniu do 600 pozniej 800.

Nic się nie stało, lato było, słońce. Ja wtedy podawałam tez mniej, albo mniej systematycznie, no wiadomo jak to cały dzień w biegu.
Myślę, że w okresie jesienno zimowym możesz podawać 1000 vigantolu w jeden dzień, a następny 500. Oczywiście, zawsze możesz zrobić badania poziomu z krwi no i skonsultować z lekarzem.
 
400 coś do 3 miesięcy. Mi ortopeda mówił o zwiększeniu do 600 pozniej 800.

Nic się nie stało, lato było, słońce. Ja wtedy podawałam tez mniej, albo mniej systematycznie, no wiadomo jak to cały dzień w biegu.
Myślę, że w okresie jesienno zimowym możesz podawać 1000 vigantolu w jeden dzień, a następny 500. Oczywiście, zawsze możesz zrobić badania poziomu z krwi no i skonsultować z lekarzem.
Dzieki.
Czytam ze do roku mozna dawac 400-600 w zaleznosci ile pije mm w ktorym tez jest wit d, co je itp. Ale sie zdenerowalam. Vigantol podaje sie na lyzce wody? tak zrozumialm z ulotki. Widze ze on jest tez dla doroslych i np w ciazy bez konsultacji lekarza nie jest zalecane jego stosowanie.
A jaka wit Ty dajesz?
Przed nami szczepienie na odre wiec dopytam
 
Dzieki.
Czytam ze do roku mozna dawac 400-600 w zaleznosci ile pije mm w ktorym tez jest wit d, co je itp. Ale sie zdenerowalam. Vigantol podaje sie na lyzce wody? tak zrozumialm z ulotki. Widze ze on jest tez dla doroslych i np w ciazy bez konsultacji lekarza nie jest zalecane jego stosowanie.
A jaka wit Ty dajesz?
Przed nami szczepienie na odre wiec dopytam

Ja wszędzie czytam, że do 1000 dla dzieci po 1r.z
Screenshot_2020-10-31-19-40-32-438_com.android.chrome.jpg


Ja narazie kończę ta co mam Wit D i kupuje vigantol. Może się ktoś wypowie jak podaje.
Mi lekarz mówił, że na mm mam nie zwracać uwagi jeśli o to chodzi.
 
reklama
Dawkowanie witamina D3 dla niemowląt:

WIEK /WAGA DZIECKADAWKA DOBOWAUWAGI
wcześniaki400-800 IUSuplementacja w zalecanej dawce do chwili osiągnięcia wieku korygowanego, następnie suplementacja jak u zdrowych niemowląt.
zdrowe niemowlęta 0-6 miesięcy400 IUWitaminę D należy podawać od urodzenia, niezależnie od sposobu żywienia.
zdrowe niemowlęta 6-12 miesięcy400-600 IUW drugim półroczu życia dawka witaminy D zależy od ilości spożycia witaminy z mlekiem modyfikowanym i innymi produktami. Trzeba to podliczyć (najlepiej wspólnie z lekarzem), a resztę zapotrzebowania uzupełnić za pomocą suplementu. Nie jest to konieczne wówczas, jeśli dziecko nadal pije mleko modyfikowane w ilości większej niż 700 ml na dobę.
dzieci w wieku powyżej roku600-1000 IUDawka ta zalecana jest w okresie od września do kwietnia. W miesiącach letnich witaminę D należy podawać, jeśli dziecko zbyt mało czasu spędza na dworze.
dzieci z nadwagą lub otyłe1600-4000 IUZapotrzebowanie na witaminę D oblicza się, biorąc pod uwagę masę ciała. Dzieci z nadwagą lub otyłością potrzebują jej więcej, a dawka zależy od tego, ile konkretnie ważą. Witaminę D trzeba podawać od września do kwietnia lub - jeśli dziecko przebywa głównie w pomieszczeniach - przez cały rok.
 
reklama
WIec jest tak jak mowisz , pocieszam sie tylko ze te 400 do roku moglo wystarczyc. A teraz musze zwiekszyc dawke. Rok skonczyl w polowie tego miesiaca wiec dobrze ze wiem ze musze zwiekszyc teraz a nie pozniej. IU to jest to samo co j.m.? Czyli jak skoncyz rok to miedzy majem a wrzesniem teoretycznie w ogole nie trzeba podawac wit d? I do jakiego wieku generalnie trzeba podawac, myslalam ze tylko malym dzieciom sie podaje?
 
Ostatnia edycja:
Do góry