reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wit. D

G

goszczaca

Gość
Ile dajecie Wit. D w okresie jesienno-zimowym? Moje dziecko ma 21 m. i daję mu jedną kapsułkę. Jaka jest norma, żeby nie zaszkodzić?
 
reklama
Rozwiązanie
Wit.D bardzo łatwo przedawkowac dlatego najlepiej podawac po konsultacji z lekarzem.Ja moim dzieciom podawałam tylko przez pierwsze 3 mies potem odstawiłam bo szybko zarastało ciemiączko do tej pory nie mielismy problemów z niedoborem wit.d.Moim zdaniem przypadek KATGI był wyjatkowy i nie trzeba się nim sugerować.
Moj przypadek nie jest zadnym wyjatkowym! Ponad 90% ludzi ma niedobory wit d, nie wiedzialas o tym?! I wcale nie jest latwo przedawkowac wit d, bo jest rozpuszczalna w tluszczach wiec jak nie przyjmujesz jej z odpowiednimi posilkami to i tak Ci sie nieprawidlowo wchlonie. Ja pol roku biore 2000j i poziom z 15 podniosl mi sie do 20 wiec dalej mam niedobor, bo minimalny poziom to 30. Oczywiscie i ja i syn przed...
reklama
A mleko modyfikowane pije???
Ja bym dawała tran dla dzieci najlepsze rozwiązanie tym bardziej ze kwasy omega ma.
Jesienią i zima
Niektóre dzieci mają gorsze przyswajanie wit d.
Z pożywienia lepiej się wchlaniaja witaminy a jak dziecko pije mm dużo to ponoć nie musi brać wit d dodatkowo.
Dziwne ze na słońcu tyle i dalej niedobór
Moj ma juz 7 lat wiec mm nie pije:blink: a niedobor wyszedl jak mial 5 lat, nam mowila lekarka w szpitalu, ze to jest wlasnie bledne myslenie wiekszosci ludzi, ze jak duzo na sloncu to nie bedzie niedoborow. Moja kolezanka ze swoja mala wychodzily nawet w najgorsze upaly, a tez mialy duzy niedobor. Po pierwsze kremy z filtrami blokuja wytwarzanie wit d w organizmie, a po drugie my z synem mamy bardzo jasna karnacje, a przez to tez nam trudniej wytwarzac ta naturalna wit d. Ludzie z ciemniejsza karnacja maja latwiej.
 
Wit.D bardzo łatwo przedawkowac dlatego najlepiej podawac po konsultacji z lekarzem.Ja moim dzieciom podawałam tylko przez pierwsze 3 mies potem odstawiłam bo szybko zarastało ciemiączko do tej pory nie mielismy problemów z niedoborem wit.d.Moim zdaniem przypadek KATGI był wyjatkowy i nie trzeba się nim sugerować.
 
Anek wcale nie taki wyjątkowy, my też mieliśmy niedobór i raczej przedawkowanie zdarza się bardzo rzadko tak mi mówił lekarz ale zgadzam się zależy od dziecka u mnie jedno miało niedobór a drugie już za dużo co poskutkowało problemem z nerka po odstawieniu wit d pojawił się niedobór i takie błędne koło
 
Wit.D bardzo łatwo przedawkowac dlatego najlepiej podawac po konsultacji z lekarzem.Ja moim dzieciom podawałam tylko przez pierwsze 3 mies potem odstawiłam bo szybko zarastało ciemiączko do tej pory nie mielismy problemów z niedoborem wit.d.Moim zdaniem przypadek KATGI był wyjatkowy i nie trzeba się nim sugerować.
Moj przypadek nie jest zadnym wyjatkowym! Ponad 90% ludzi ma niedobory wit d, nie wiedzialas o tym?! I wcale nie jest latwo przedawkowac wit d, bo jest rozpuszczalna w tluszczach wiec jak nie przyjmujesz jej z odpowiednimi posilkami to i tak Ci sie nieprawidlowo wchlonie. Ja pol roku biore 2000j i poziom z 15 podniosl mi sie do 20 wiec dalej mam niedobor, bo minimalny poziom to 30. Oczywiscie i ja i syn przed suplementacja mielismy zbadany poziom wit d wiec jak ktos ma watpliwosci to zaden problem zbadac poziom.
 
Rozwiązanie
Do góry