reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c

Dołączył(a)
8 Czerwiec 2014
Postów
1
Mój brat dzisiaj stracił dziecko ze swoją narzeczoną, Mój brat strasznie się załamał, nic nie je, nie chcę z Nikim rozmawiać. Nie wychodzi z pokoju :( Strasznie Mi przykro z Tego powodu :( Tak się cieszył, że zostanie Ojcem... Dziś pierwszy raz widziałem jak Mój brat płacze :( Strasznie się przejął tą stratą dziecka :'( Proszę pomóżcie Mi co mam robić ??? Jak go pocieszyć ?? :'(
 
reklama
W takich chwilach człowiek nie może zostać sam ale proces żałoby każdy przechodzi w indywidualnym tempie. Najważniejsze to obecność i wsparcie, bądź blisko po przyjdzie taki moment, że będziesz potrzebna. Ale raczej się nie narzucaj. Pomoc specjalisty będzie konieczna, jeżeli sytuacja potrwa zbyt długo ale tutaj nie można jednoznacznie określić terminu.
Twój brat powinien teraz być razem z narzeczoną, powinni się wzajemnie wspierać, bo nikt poza nimi nie przeżywa tak całej sytuacji.

Etapy żaloby

Mam nadzieję, że Twój brat wraz z narzeczoną, dadzą sobie radę z tą stratą i znów będę pogodnie patrzeć w przyszłość.
 
Nikt nie jest w stanie pomóc rodzicom po stracie.

Bądź przy nich - gdyby chcieli porozmawiać. Wysłuchaj. Daj im czas, na płacz, gniew.. żal...

Tylko im nie mów, że są jeszcze młodzi, że jeszcze się uda albo los się do nich uśmiechnie... To są najgorsze rzeczy, których my rodzice po stracie nie chcemy słyszeć..
 
NIGDY niemów, że wszystko się ułoży, że na pewno jeszcze kiedyś będziesz mieć dziecko. Wiem z własnego doświadczenia, pokłóciłam się z każdym kto powiedział mi takie zdania... Nikt nie zrozumie co czuje matka przy stracie dziecka, nie próbuj mówić:Wiem co czujesz, albo nie teraz to za rok dwa i tego typu słowa ranią.

Po prostu wysłuchaj. NIC niemów i bądź. Tylko.
 
W takiej sytuacji po prostu przy nim bądź. Nie ma słów, które ukoją ból powstały po takiej stracie i koniec końców brat z narzeczoną będą musieli to niestety sobie sami w głowach poukładać. Ty możesz im jedynie pomóc stworzyć warunki, by sobie to poukładali w dobry sposób.
 
Do góry