reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam

Patrycja0x

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
22
Jstem w 35 tc, byłam badana ginekologiczne tylko raz, na początku ciąży. Badania krwi i moczu też były robione tylko raz. Usg co wizytę ( 1x w miesiącu ) Tak zlecił ginekolog, myślicie, że tak powinno być? Czy lepiej poszukać innego?
 
reklama
Rozwiązanie
To moja pierwsza ciąża. Mam 20 lat. Nikt mi nie powiedział, że powinnam chodzić częściej. Ginekolog ma same dobre opinie, ponoć jest dokładny i nic nie zaniedbuje. Daruj sobie taką krytykę. Byłam 2 razy w szpitalu, gdy czułam, że coś jest nie tak,ale okazało się że wszystko jest ok. Może jesteś stara i dlatego musisz robić częściej badania
Nie, nie jestem stara. To po co pytasz na forum jak ci się odpowiedzi nie podobają?? Nikt Ci nie powiedział, będąc w ciąży trzeba sie trochę zainteresować tematem, poczytać, popytać.
Ja urodziłam pierwsze dziecko mając 22 lata i chodziłam co 3 tygodnie. Mi się wydaje że to zależy też w dużej mierze od lekarza i od samopoczucia kobiety.
Chodzę co 3 tyg, usg na każdej wizycie. Poza tym byłam 2 razy prywatnie. Tylko martwiła mnie mała ilość zleconych badań! Co nie znaczy że nie robiłam dodatkowych prywatnie (krew, mocz itd)
 
reklama
To moja pierwsza ciąża. Mam 20 lat. Nikt mi nie powiedział, że powinnam chodzić częściej. Ginekolog ma same dobre opinie, ponoć jest dokładny i nic nie zaniedbuje. Daruj sobie taką krytykę. Byłam 2 razy w szpitalu, gdy czułam, że coś jest nie tak,ale okazało się że wszystko jest ok. Może jesteś stara i dlatego musisz robić częściej badania
Ja jestem w 3 ciazy i w kazdej mialam krew itp na poczatku...usg co miesiąc i badanie na fotelu od 6-7miesiaca co wizyte..jezeli mnie cos martwilo to czesciej...badania krwi robilam sobie na wlasna reke dla swojej kontroli..lekarz o tym wiedzial.Wi3k nie ma nic do rzeczy..raczej stan zdrowia..obecnie jestem STARA:d mam 35 lat
 
Chodzę co 3 tyg, usg na każdej wizycie. Poza tym byłam 2 razy prywatnie. Tylko martwiła mnie mała ilość zleconych badań! Co nie znaczy że nie robiłam dodatkowych prywatnie (krew, mocz itd)
Masz prawo nie wiedzieć , i nie dziwię się że ufasz lekarzowi , ja mam 32 lata i też ufam mojemu choć wychodzi na to że się myli ;) ale na szczęście koleżanka jest w tym samym tc więc zawsze patrze co jej lekarz zlecił , ale myślę że nie masz się czym martwić ,jesteś już na końcówce jak ja ;) będzie dobrze a następnym razem będziesz już wiedzieć co warto zrobić ,a jak nie to tu na forum zawsze ktoś doradzi
 
Jest kalendarz badań ciężarnej. I z racji wieku to raczej sa zalecane prenatalne i ewentualnie prywatnie Niftypro.
Wiek Twoj tez nie ma nic do rzeczy, bo skoro korzystasz z neta to i wyczytac mozna samemu wiele. Ja rodziłam mając 19 lat i pewną świadomość juz miałam. Zmieniłam wtedy lekarz juz po wizycie, bo intuicyjnie czułam ze coc nie tak.
Jesteś juz na ostatniej prostej, i jedynie co mogę zasugerowac to sprawdz czy masz wszystkie obowiazkowe badania do szpitala, żebys nie miała problemow.
Teraz juz sie nie stresuj. Podejdź jedynie do innego lekarza zeby ci skierowania na badania wypisal albo idz sama do diagnostyki prywatnie.
A na przyszłość bedziesz juz madrzejsza. Teraz poród i dzidzia wazniejsze niz wytykanie sobie na necie kto stary a kto mlody
To moja pierwsza ciąża. Mam 20 lat. Nikt mi nie powiedział, że powinnam chodzić częściej. Ginekolog ma same dobre opinie, ponoć jest dokładny i nic nie zaniedbuje. Daruj sobie taką krytykę. Byłam 2 razy w szpitalu, gdy czułam, że coś jest nie tak,ale okazało się że wszystko jest ok. Może jesteś stara i dlatego musisz robić częściej badania
 
Jest kalendarz badań ciężarnej. I z racji wieku to raczej sa zalecane prenatalne i ewentualnie prywatnie Niftypro.
Wiek Twoj tez nie ma nic do rzeczy, bo skoro korzystasz z neta to i wyczytac mozna samemu wiele. Ja rodziłam mając 19 lat i pewną świadomość juz miałam. Zmieniłam wtedy lekarz juz po wizycie, bo intuicyjnie czułam ze coc nie tak.
Jesteś juz na ostatniej prostej, i jedynie co mogę zasugerowac to sprawdz czy masz wszystkie obowiazkowe badania do szpitala, żebys nie miała problemow.
Teraz juz sie nie stresuj. Podejdź jedynie do innego lekarza zeby ci skierowania na badania wypisal albo idz sama do diagnostyki prywatnie.
A na przyszłość bedziesz juz madrzejsza. Teraz poród i dzidzia wazniejsze niz wytykanie sobie na necie kto stary a kto mlody
Po prostu pytając na forum liczę na odp, pomoc A nie krytykę. Mam wystarczająco nerwów. Robiłam badania prywatnie , krew,mocz i byłam u ginekologa 2 razy też prywatnie, poza tym byłam 2 razy w szpitalu gdy czułam że coś jest nie tak (Ale było ok) więc też mam świadomość i nic nie zaniedbuje. Chciałam się tylko dowiedzieć czy postepowanie ginekologa jest odpowiednie.
 
reklama
To moja pierwsza ciąża. Mam 20 lat. Nikt mi nie powiedział, że powinnam chodzić częściej. Ginekolog ma same dobre opinie, ponoć jest dokładny i nic nie zaniedbuje. Daruj sobie taką krytykę. Byłam 2 razy w szpitalu, gdy czułam, że coś jest nie tak,ale okazało się że wszystko jest ok. Może jesteś stara i dlatego musisz robić częściej badania
Nie, nie jestem stara. To po co pytasz na forum jak ci się odpowiedzi nie podobają?? Nikt Ci nie powiedział, będąc w ciąży trzeba sie trochę zainteresować tematem, poczytać, popytać.
 
Rozwiązanie
Do góry