reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam

Dołączył(a)
28 Październik 2014
Postów
1
Jakiś czas temu poroniłam cztero tygodniową ciążę:(
Kiedy można się starać o kolejne dziecko tak aby nie było tego samego problemu??
nie chcę przechodzić znowu tego samego.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
 
reklama
Mysle ze lekarz powinien odpowiedziec na twoje pytanie. Zawsze jest strach. ja tez poroniłam rok temu, a teraz juz niebawem rozwiazanie, trzeba byc dobrej mysli pozdrawiam
 
Nikt nie wie, czy sytuacja się powtórzy, czy nie. Wszystko zależy od przyczyny. Czasami to wada genetyczna dziecka, a czasami problemy zdrowotne matki. W pierwszej sytuacji nic nie zaradzimy, w drugiej można zlikwidować problem. Jeśli poronienie było samoistne, można starać się od razu. Warto zrobić jednak podstawowe badania, szczególnie tarczycy, kontrolować poziom progesteronu w 2 i 3 fazie cyklu.
 
NO i zrób przed staraniem się o dzidziusia toksoplazmozę koniecznie.. niestety często kobiety są chore a nawet o tym nie wiedzą.
Tak jak dziewczyny piszą - płód może byc słaby, stad poronienie. To okropne, ale natura podobno "wie co robi" - tak zawsze sobie tłumaczyłam gdy 3 lata temu ciąża przestała sie rozwijać. Dziś mam ślicznego 3mcznego synka, choć masa problemów była w ciąży. Przyczyny tamtej straty dalej sa nieznane, ale lekarz miał to na względzie i na dzień dobry w 2giej ciąży dal mi luteine a później i duphaston. Bierz tez kwas foliowy przed zajściem - to wzmocni.:tak:
 
Do góry