reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina A i podejrzenie ciąży

Czarna222

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
24
Witam serdecznie,
Piszę z takim zapytaniem otóż od 15 marca zażywałam codziennie 1 tabletkę witaminy A, 2500 j.m, ostatnią miesiączkę miałam 12 marca, cykle mam co 26-28 dni, obecnie powinnam już dostać kolejną miesiączkę ale się nie pojawia a temperatura utrzymuje się na poziomie 37 stopni, podejrzewam, że mogę być w ciąży, testu jeszcze nie robiłam, od wczoraj tj. 6 kwietnia przestałam brać tą witaminę A i tu moje pytanie czy zażywanie jej nie wiedząc jeszcze o ciąży może mieć jakieś negatywne skutki dla dziecka? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż bardzo się martwię?
 
reklama
Mój termin miesiączki wypada od dzisiaj, wczoraj przestałam brać witaminę A tzn, wczoraj już jej nie brałam, więc myślisz że nie powinno to zaszkodzić dziecku??? Dodam, że nie jem wogole wątróbki, marchewkę sporadycznie jak już to nie wiele, a witamine A brałam z uwagi na zmiany skórne. Co o tym sądzisz?
Gdybym była na Twoim miejscu zrobiłabym na spokojnie test. I jeżeli będzie pozytywny zapytała lekarza. Myślę, że jego opinia na 100% Cię uspokoi. Prawda taka, że Twój stres na nic się zda. Ani czasu nie cofniesz, ani tej witaminy z organizmu nie usuniesz.
Druga kwestia jest taka, że wg mnie tabletki, które nawet nie pokrywają 100% dziennego zapotrzebowania, nie są w stanie zagrozić potencjalnej ciąży. Dla pocieszenia powiem Ci, że ja piłam codziennie butelkę soku Marvit z marchewki. Ona pokrywa 100% zapotrzebowania na wit A. Ciąża bezproblemowa, dziecko zdrowe. Obecnie ma 3 lata. Sok piłam dłużej niż ty brałaś tabletki 🙂
 
reklama
Witam serdecznie,
Piszę z takim zapytaniem otóż od 15 marca zażywałam codziennie 1 tabletkę witaminy A, 2500 j.m, ostatnią miesiączkę miałam 12 marca, cykle mam co 26-28 dni, obecnie powinnam już dostać kolejną miesiączkę ale się nie pojawia a temperatura utrzymuje się na poziomie 37 stopni, podejrzewam, że mogę być w ciąży, testu jeszcze nie robiłam, od wczoraj tj. 6 kwietnia przestałam brać tą witaminę A i tu moje pytanie czy zażywanie jej nie wiedząc jeszcze o ciąży może mieć jakieś negatywne skutki dla dziecka? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż bardzo się martwię?
Kochana właśnie zrobiłam 2 testy i 2 pozytywne
 
Ja się chyba zgubilam, 2 watki założyłaś? Bo najpierw mi się wydawało, że odpowiedziałam, ale się nie wysłało a teraz że jestem innym wątku ;) @Sun flower35 Wydaje mi się, że przyswajalność witaminy z marchewki a z retinolu jest inna, ale generalnie też byłabym daleka od paniki, sama w jednej ciąży miałam niepohamowaną ochotę na wątróbkę ;)
 
Ja się chyba zgubilam, 2 watki założyłaś? Bo najpierw mi się wydawało, że odpowiedziałam, ale się nie wysłało a teraz że jestem innym wątku ;) @Sun flower35 Wydaje mi się, że przyswajalność witaminy z marchewki a z retinolu jest inna, ale generalnie też byłabym daleka od paniki, sama w jednej ciąży miałam niepohamowaną ochotę na wątróbkę ;)
Możliwe że przez przypadek
Ja się chyba zgubilam, 2 watki założyłaś? Bo najpierw mi się wydawało, że odpowiedziałam, ale się nie wysłało a teraz że jestem innym wątku ;) @Sun flower35 Wydaje mi się, że przyswajalność witaminy z marchewki a z retinolu jest inna, ale generalnie też byłabym daleka od paniki, sama w jednej ciąży miałam niepohamowaną ochotę na wątróbkę ;)
założyłam 2 wątki bo nie chciało mi dodać, więc próbowałam jeszcze raz na innej grupie. Robiłam 2 testy godzinę temu oba pozytywne. Będę umawiać soe do lekarza jutro😉
 
Ja się chyba zgubilam, 2 watki założyłaś? Bo najpierw mi się wydawało, że odpowiedziałam, ale się nie wysłało a teraz że jestem innym wątku ;) @Sun flower35 Wydaje mi się, że przyswajalność witaminy z marchewki a z retinolu jest inna, ale generalnie też byłabym daleka od paniki, sama w jednej ciąży miałam niepohamowaną ochotę na wątróbkę ;)
Nie mam pojęcia, zawsze mi się wydawało, że lepiej przyswajalna jest naturalna, z pożywienia 🙂
Ale przyznaję, że nie zgłębiałam tematu
 
Do góry