reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D w pierwszym trymestrze

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Dziewczynki czy któraś z was przyjmowała w ciąży witaminę D ? Ja mam zaleconą dawkę 4000. Wynik wyszedł 17ng/ ml a powinno być 30ng/ ml. Przyjmuje jeszcze Femibion wczesna ciąża i tam witaminy D jest 20 µg. Czy któraś z was przyjmowała taka duża dawkę ?
 
reklama
Nie powiedziałabym że to jest duża dawka. Biorąc dawkę 2000 mój poziom witaminy D prawie w ogóle nie skończył ,więc zaczynlam od 4000 ,teraz 6000a zaczynam 29 tc.


W mojej ocenie absolutnie nie masz żadnego powodu żeby się stresować.

twój poziom jest niewystarczający, więc na spokojnie bierz dawkę 4000 tak jak ci lekarz przepisał.
Dziewczynki czy któraś z was przyjmowała w ciąży witaminę D ? Ja mam zaleconą dawkę 4000. Wynik wyszedł 17ng/ ml a powinno być 30ng/ ml. Przyjmuje jeszcze Femibion wczesna ciąża i tam witaminy D jest 20 µg. Czy któraś z was przyjmowała taka duża dawkę ?
 
Nie powiedziałabym że to jest duża dawka. Biorąc dawkę 2000 mój poziom witaminy D prawie w ogóle nie skończył ,więc zaczynlam od 4000 ,teraz 6000a zaczynam 29 tc.


W mojej ocenie absolutnie nie masz żadnego powodu żeby się stresować.

twój poziom jest niewystarczający, więc na spokojnie bierz dawkę 4000 tak jak ci lekarz przepisał.
Dziękuje bardzo 😊
 
Mi wyszedł na początku ciąży wynik 25. Norma rzeczywiście od 30. Moja ginekolog zaleciła mi 4000 jednostek i wydaje się, że to jest minimum, by faktycznie podnieść ten poziom, więc w Twoim przypadku w ogóle bym się nie obawiała.
 
Ja też przez całą ciążę biorę dodatkowo 2000 plus te 2000 z suplementu dla kobiet w ciąży. One wszystkie mają niewystarczająca ilość składników, więc dodatkowo jeszcze biorę omegę, magnez i witaminę C codziennie, bo Wit C odkaża drogi moczowe, anw ciąży potrafią się często robić zapalenia dróg moczowych.
 
Ja też przez całą ciążę biorę dodatkowo 2000 plus te 2000 z suplementu dla kobiet w ciąży. One wszystkie mają niewystarczająca ilość składników, więc dodatkowo jeszcze biorę omegę, magnez i witaminę C codziennie, bo Wit C odkaża drogi moczowe, anw ciąży potrafią się często robić zapalenia dróg moczowych.
Jaka zazywasz Wit C? W jakiej dawce? :)
 
 
reklama
reklama
Do góry