reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D

Witam, pewnie wiele osob sie ze mna nie zgodzi ;-)(pisalam o witaminie d3 na zagranicznym watku i mi sie oberwalo od pewnej foremki ;-)). Natunia w Anglii jest inny klimat dlatego sie jej nie podaje - bo nie ma takiej potrzeby. Oczywiscie bywaja przypadki, ze dziecko ma niedobor wowczas lekarz przepisuje ta witamine. Teraz zbliza sie lato, slonko nie martw sie dzidzia Ci nalapie ile trzeba. I do tych co sie ze mna nie zgodza :-D Anglicy nie dostaja i jakos pokrzywieni nie sa :-D

Pozdrawiam
Anglicy sa niektorzy bardzo pokrzywini co po niektorzy:dry:.
Ja podaje witamine. Jak nie zauwazylas w angli nie ma tyle slonca przez ostatni czas , prawie ciagle chmury i deszcz, dzis bylo slonecznie ale to tylko jeden dzien :crazy:takze ciezko jest nalapac ta witamine d jak dzieciaki w kurtkach i czapkach :-p
 
reklama
W Polsce witamine podaje sie profilaktycznie ale czy naprawde jest potrzebna kazdem dziecku ? - tego nie wiemy
W Anglii sie nie podaje i tyle bo nie ma takiej potrzeby.

Buziaczku moj maz jest Anglikiem i jest jak najbardziej "prosty" a do tego niesamowicie meski:-D.
A i cos Ci jeszcze powiem - czasami jest mi bardzo przykro kiedy slucham Polakow, wyrazajacych sie bardzo brzydko o Anglikach. I tak sie zastanawiam - jesli az tak nienawidza "Angolow" to po co tu przyjezdzaja.:no:
 
Ja też napiszę "herezję": jeśli lekarze nie zalecają w Anglii podawania D3, to bym nie podawała. Moja Zuza od urodzenia miała robioną regularnie morfologię krwi i zawsze przy regularnym podawaniu tej witaminy wzrastał jej poziom wapnia ponad normę. Dlatego podaję jej dewikap co dwa-trzy dni i wtedy jest dobrze. Jest to też zalecenie lekarskie.;-)
 
W Polsce witamine podaje sie profilaktycznie ale czy naprawde jest potrzebna kazdem dziecku ? - tego nie wiemy
W Anglii sie nie podaje i tyle bo nie ma takiej potrzeby.

Buziaczku moj maz jest Anglikiem i jest jak najbardziej "prosty" a do tego niesamowicie meski:-D.
A i cos Ci jeszcze powiem - czasami jest mi bardzo przykro kiedy slucham Polakow, wyrazajacych sie bardzo brzydko o Anglikach. I tak sie zastanawiam - jesli az tak nienawidza "Angolow" to po co tu przyjezdzaja.:no:

Kazda matka robi tak jak uwaza najlepien dla swojego dziecka.
Ciesze sie ze trafilas na meskiegoi anglika :-D. ja do nich nie mam nic osobiscie , lubie ich i nie przeszkadzaja mi i nie obrazam ich w zaden sposob, a to ze powiedzialam ze maja czasem krzywe kosci to normalne, i to njie jest jakas wielka obraza chyba co nie .....:dry: pozdrawiam
 
mangie zgadzam sie z toba calkowicie.My bylismy w Polsce i lekarz kazal podawac Vitemine D3-Vigantol ale nie mozna jej tak sobie zaprzestac podawac a potem stwierdzic ze znowu bedzie sie podawalo bo faktycznie mozna zaszkodzic:tak:.My juz zakonczylismy podawanie bo wiecej slonka jakos jest ale polecam jak najbardziej
 
Witaj! Tez mieszkam w Anglii! Nie podawalam witaminy D3, jesli tut. lekarze tego nie zalecaja to wiedocznie nie ma takiej potrzeby. Synus jest zdrowy i rozwija sie swietnie! Pozdrawiam
 
No coz zdania sa podzielone ,no to jestem porzadnie skolowana.
Ale jak mala urodzi sie na czerwca i bedzie sloneczko przez lato to moze rzeczywiscie nie potrzeba:no:
 
A mnie kazali podawac 1 krople i podawałam i podaje do dzis.Mowia,ze do 2 roku zycia.Nawet latem podawałam i mała jest zdrowa i swietnie sie rozwija.Ale uwazam,ze jesli dziewczyny mieszkacie w innym kraju i tam lekarz nie zaleca to ja bym nie podawała.Ja jestem zdania,ze leki przepisuje lekarz ,i nie podaje ,i nie odstawiam ich na własna reke.Robie tak jak mi zalecaja.
 
reklama
Do góry