reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D

ja podaję jednego dnia wit D a drugiego wit K bo obie jednego dnia powodowały dziwna nadpobudliwośću małego a teraz jest ok :) do pół roku jest zalecana wit D ze względu na odpowiedni rozwój stawów biodrowych, coś sie tam musi wykształcić i do tego jest potrzebna właśnie wit. D
 
reklama
ja podaję jednego dnia wit D a drugiego wit K bo obie jednego dnia powodowały dziwna nadpobudliwośću małego a teraz jest ok :) do pół roku jest zalecana wit D ze względu na odpowiedni rozwój stawów biodrowych, coś sie tam musi wykształcić i do tego jest potrzebna właśnie wit. D
nie tylko do tego jest również podawana po to by uniknąć krzywicy ! Stosuje się ją do 1 r.ż a potem w okresie jesienno zimowym
Co do godzin to chyba nie jest to takie ważne . Za to ważne jest z czym się podaje najlepiej na łyżeczce z mlekiem lub kaszką nigdy z wodą . Trzeba też pamiętać by nie przedawkować 1 kropla wystarczy bo pamiętajmy że wit D znajduje się także w mleku modyfikowanym
 
Ja w wypisie ze szpitala po porodzie dostałam w zapisce, zeby podawać witamine D do końca 2 roku życia. Pediatra to potwierdziła.
 
Hej, ja czytałam, że według aktualnych badań witaminę D powinno się dawać przez całe dzieciństwo - rozmawiałam o tym z moją Panią doktor i w zasadzie mi to potwierdziła - mówiła, że warto podawać tę wit. głównie w okresie jesienno-zimowym i nie na własną rękę tylko po konsultacji z lekarzem - czyli kupować witaminę D na receptę.
 
Ja dawałam jedną kapsułkę dziennie do 8miesiąca, potem wprowadziłam kaszki na MM i teraz daję jedną kapsułkę na dwa dni :-)
 
Nasza pediatra stwierdziła, że witaminę D dziecko powinno dostawać do zakończenia okresu dojrzewania!!!! "Trochę" mnie tym stwierdzeniem zdziwiła.... czy któraś z Was też coś takiego słyszała..??
 
podobno brak witaminy D też może wpływać na złe przyswajanie żelaza a za tym anemia ale każdy lekarz mówi co innego ;-) mi się wydaje że tak do 2 lat będę podawać witaminę D, chyba że lekarz poleci przedłużyć, a potem w okresie jesienno-zimowym tran do 18 lat, a potem niech sam decyduje ;-)
 
reklama
Pamiętam że przy dwóch starszych synach pediatra kazała od urodzenia do 2 urodzin podawać dzieciom wit D. Nigdy nie podawałam im wit. K. Za to niedawno urodziłam trzeciego synia i od początku mam podawać mu wit. D+K do ukończenia przez niego 3 m-ca, a potem samą wit. D. A jak długo? tego nie dopytałam jeszcze, ale będę podawała jak najdlużej. W szczególności zimą dobrze podawać dzieciom tę witaminkę.
 
Do góry