reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D3 a mleko sztuczne!

bettyjew

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Lipiec 2008
Postów
19
Hej dziewczyny! Mam pytanie. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na wit. D3 dla niemowląt? Mieszkam w Anglii,a moja córeczka ma 6tyg. i jest karmiona mlekiem w proszku Cow & Gate 1, które zawiera 1,2ug wit.D/ 100ml mleka, moja córka wypija 120ml mleka x 6 na dobę,.Czy muszę jej podawać dodatkowo wit.D3, mam z Polski wit.D3 DEVIKAP-1 kropla to 500j.m, ale jeszcze jej nie podawałam,bo niewiem czy powinnam? Może ilość wit. w mleku starcza? Nie mogę zapytac lekarza,bo tutaj nie dają wit.D,a w Polsce tak, więc niewiem. Moja córcia urodziła się z małym cięmiączkiem,a z tego co czytałam na blogach,powinno się uważać z podawaniem tej wit. lub wcale. Prosze o rade kogoś kto mieszka w Anglii i nie tylko,czy powinnam podawac dodatkowo wit.D3?
 
reklama
mi lekarka powiedziała że ostatnie badania donoszą że nie tzreba wogóle podawać jeśli dziecko jest karmione sztucznie. czasem zimą można jeśli jest brzydka pogoda. wychodź wiecej na słońce i nic się nie martw bo promienie to i tak najzdrowsza witamina :)
 
oj ja mam ten sam problem. Tez nie wiem czy powinnam podawac wit D czy nie....Jak na razie mala ma juz 5,5miesiaca i dostala tylko kilka razy po kropelce. Daje ja, ale tylko jak jest bardzo pochmurny dzien, a ostatnio ciagle swieci sloneczko:tak:. Tylko, ze ja karmie piersia, biore co prawda codziennnie witaminki "pregnacare breastfeeding", a w nich jest juz wit D., ale czy to nie za malo:confused::confused::confused: Za miesiac lece do Polski i wybiore sie do zaufanej pani doktor, zobaczymy co ona powie....Miomo wszystko mysle, ze jak karmisz butla to to juz powinno wystarczyc:tak::tak::tak:, przeciez co za duzo to nie zdrowo:-p.
 
Dzięki dziewczyny! Jak byłam w ciąży też brałam pregnacare,a nawet kilka miesięcy wstecz. Moja bratowa karmi piersią 10 mies. synka i jej health visitor poleciła brać wit. ABIDEC, już jakie 7miesiecy podaje małemu ten skład wit., a ja butelka,dlatego chyba zapytam lekarza jak bede w Polsce. pozdrawiam wszystkie mamy.
 
Dzięki dziewczyny! Jak byłam w ciąży też brałam pregnacare,a nawet kilka miesięcy wstecz. Moja bratowa karmi piersią 10 mies. synka i jej health visitor poleciła brać wit. ABIDEC, już jakie 7miesiecy podaje małemu ten skład wit., a ja butelka,dlatego chyba zapytam lekarza jak bede w Polsce. pozdrawiam wszystkie mamy.
:tak::tak::tak:mnie tez health visitor kazala dawac te witaminki, bo karmie piersia, ale dopiero od 6-tego miesiaca. Mowila ze jak dziecko jest na butli i wypija minimum 500ml dziennie to do roku nie trzeba nic dodatkowo dawac:confused:.... Pozdrawiam:-)
 
Moja lekarka powiedziała że mam dawać 1 kroplę dziennie. Daję vigantol. I tak przez cały rok dostawał. Kiedy mały zachorował poszłam do lekarza innego bo tamta źle leczyła synka. Dostał antybiotyki na zapalenie gardła a miał zapalenie oskrzeli ale to już inna historia. Ten drugi lekarz Powiedział że dzienne zapotrzebowanie witaminy D3 to 1000 j. I kropla vigantolu ma 650 j. więc ją zwiększyliśmy oczywiście. Ale niestety rok podawania 1 kropli pokazało swoje. Czyli: lekka krzywica i spłaszczona z tyłu główka.
Mały od początku był karmiony sztucznie bebilonem
 
Mój synek ma 14 miesięcy od 3 miesiąca jest na sztucznym mleku i nie dostaje od 3 miesiaca witaminy D3 ale tez z tego względu ze mu bardzo szybko ciemaickzo zaroslo...........w wieku 3 miesiecy.
Zima to jest wskazane pdoawanie Witmainy D3 ale latem sie nie powinno dawac-slono swieci...coz a duzo to tez nie zdrowo
A jak sie podaje Mulit Cebion to wiatminy D3 tez niei dajmey dodatkow bo ona tam jest
 
moja córka jest na sztucznym mleku od 2 miesiąca życia (najpierw Bebilon AR, teraz Bebiko 2) ale od 6 tygodnia lekarz zalecił jej podawać 1 krople wit D3 i 5 kropel Cebion Multi dziennie. Dopiero teraz, po 7 miesiącu zalecił podawać wit D3 po jednej kropli co drugi dzień, a Cebion Multi dalej tak samo.

dodam, że mała rozwija się zdrowo, nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, ładne sama siedzi i właśnie zaczęła raczkować, umie także stać w kojcu ;-)
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie Mamy;)szczerze to ja juz teraz sama nie wiem co mam robić,czytałam to wszystko co u pisałyście i jestem w szoku!!Bedąc w Polsce kazano mi podawać małej 2 kropelki vigantolu,obecnie mieszkam w Belgii i tu!!!poszłam do lekarki na szczepienie i kazała podawać córce 5 kropli!!Nie mniej:szok: A mała ma dopiero dobre 5 miesięcy...rozwija się prawidłowo i dlatego zastanawiam się czy warto jej zwiększać...teraz nie wiem co robić...:-(pozdrawiam;)
 
Do góry