reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina K podana doustnie

...Margotka9022...

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2012
Postów
2 529
W szpitalu dali nam wybór jak dziecku podać witaminę K. Podaliśmy doustnie. Nikt nas przy tym nie poinformował ze po wyjściu ze szpitala mamy sami podać ta witaminę dwukrotnie w dawce 2 mg. Nigdzie takiej dawki dostać nie możemy bo od jakiegoś czasu jest ona wycofana... co teraz?

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas byla taka sama sytuacja..tyle ze jamialam podac tylko miedzy 4 a6 tyg. Trzeba kupic cale op. 20 szt. Bo 2szt nigdzie nie dostaniesz..
A jaka macie podac K vitum??
Poszukaj w internecie ja tak znalazlam i kupilam 1 szt od dziewczyny...
 
U nas byla taka sama sytuacja..tyle ze jamialam podac tylko miedzy 4 a6 tyg. Trzeba kupic cale op. 20 szt. Bo 2szt nigdzie nie dostaniesz..
A jaka macie podac K vitum??
Poszukaj w internecie ja tak znalazlam i kupilam 1 szt od dziewczyny...
No właśnie problem w tym ze nigdzie w aptekach nie było tego stężenia! Jedna pani farmaceutka powiedziała ze ma ale na receptę. Z kolei na pomocy całodobowej nie chcieli mi recepty wypisać. Koniec końców zadzwoniłam do swojego szpitala i zgodzili się nam dać 2 kapsułki. Z wielkim bólem "d" bo uznali ze zdziwiamy i za dużo czytamy internetu...

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie problem w tym ze nigdzie w aptekach nie było tego stężenia! Jedna pani farmaceutka powiedziała ze ma ale na receptę. Z kolei na pomocy całodobowej nie chcieli mi recepty wypisać. Koniec końców zadzwoniłam do swojego szpitala i zgodzili się nam dać 2 kapsułki. Z wielkim bólem "d" bo uznali ze zdziwiamy i za dużo czytamy internetu...

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
Co znaczy że za dużo czytacie internetu? Czyli jak nie ma, to macie wogole nie podać, czy podać w innym stezeniu?
 
No właśnie problem w tym ze nigdzie w aptekach nie było tego stężenia! Jedna pani farmaceutka powiedziała ze ma ale na receptę. Z kolei na pomocy całodobowej nie chcieli mi recepty wypisać. Koniec końców zadzwoniłam do swojego szpitala i zgodzili się nam dać 2 kapsułki. Z wielkim bólem "d" bo uznali ze zdziwiamy i za dużo czytamy internetu...

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
I bardzo dobrze, mądrze ze wybralas doustnie!

Słuchaj nie mozesz kupic wit K w aptece np bioaron k plus d ?
przecież niedawno tylko tak sie podawalo w domu..
Choćby rok temu. nawet teraz niektore dzieci biorą i jest ok..nagle sobie wymyslili 2 mg...ja bym podala ta z apteki i tyle
 
Ostatnia edycja:
A ja bym poszła do pediatry i zapytała. Nie na dyżur nocny. Tylko tam gdzie dziecko należy. Do przychodni. Po receptę lub inne rozwiązanie. Rodziłam w maju 2017 i nikt mi wyboru jaka Wit K nie dał. Wszystkim dawali już zastrzyk. Natomiast przy pierwszym dziecku w lipcu 2015 normalnie tak jak tu jedną dziewczyna pisze doustnie codziennie K+d w kapsulkach twist- off.
 
A ja bym poszła do pediatry i zapytała. Nie na dyżur nocny. Tylko tam gdzie dziecko należy. Do przychodni. Po receptę lub inne rozwiązanie. Rodziłam w maju 2017 i nikt mi wyboru jaka Wit K nie dał. Wszystkim dawali już zastrzyk. Natomiast przy pierwszym dziecku w lipcu 2015 normalnie tak jak tu jedną dziewczyna pisze doustnie codziennie K+d w kapsulkach twist- off.
Wybor jest tylko rodzice o tym nie wiedza..i sobie daja..
Dobrze piszesz wymyslili sobie to specjalnie chyba
Mnóstwo rodziców nie zgadza sie na zastrzyk i słusznie
 
Olcia czemu doustnie lepiej? Mądrzej?

Nie przesadzała bym. Jest to zmienione. Ktoś mądry wykształcony, kto się na tym zna.nie z księżyca tylko w oparciu o badania. Nie ktoś jeden tak naprawdę. U nas nawet padło że podanie po porodzie Wit K w zastrzyku uratowało syna przed wylewem. Więc nie widzę argumentu czemu lepiej było by doustnie. Taki przypadek. Nie będę tu szczegółów pisać.
 
Olcia czemu doustnie lepiej? Mądrzej?

Nie przesadzała bym. Jest to zmienione. Ktoś mądry wykształcony, kto się na tym zna.nie z księżyca tylko w oparciu o badania. Nie ktoś jeden tak naprawdę. U nas nawet padło że podanie po porodzie Wit K w zastrzyku uratowało syna przed wylewem. Więc nie widzę argumentu czemu lepiej było by doustnie. Taki przypadek. Nie będę tu szczegółów pisać.
Bo tak nigdzie nie podaja domiesniowo i wcześniej byla kapsulka i wszystko bylo ok.
Radze trochę poczytac o tym..Kapsulka nie powoduje powiklan a wit K w zastrzyku tak ..dlatego.Niemcy dawno ja wycofali..

Dziecko ma naturalny niedobór wit K ..myslisz ze natura nas stworzyła po to zeby umrzec ? jak ludzkość przezyla bez wit K?
Dziecko ma naturalny niedobór bo to zeby komorki macierzyste szybko dotarly w miejsca mikrourazow dokonanych podczas porodu zeby je naprawic przebijaja nawet bariere krew mozg .Jesli podamy dziecku wit K w zastrzyku krew jest jak smola i one nie maja jak się poruszać ..
Warunkiem jest odciecie pempowiny az sama przestanie tetnic aby cala krew dotarla do dziecka.
Szybkie przeciecie pempowiny powoduje nawet zmniejszenie krwi o 40%..nie wszystkie szpitale sie do tego stosują...
Duzo lekarzyo tym mowi..
Warto posłuchać.
Wit K domiesniowo powinna byc podana tylko po stwierdzeniu hematologa
Zastrzyk to przedawkowanie jej o 100 razy!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dodam ze wyszlo niedawno afera ze wit K jest na naszym rynku nielegalne podawana nowrodkom w zastrzyku .nawet polskiej ulotki nie ma.Zaden preparat nie zostal dopuszczony.
Doktor wyzej jest naukowcem i praktykiem
 
Ostatnia edycja:
Do góry