reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witaminy dla przyszłym mam

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

dzikuska

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2006
Postów
447
Miasto
K-K
bierzecie jakies witaminy?
jakie? ile sztuk w opakowaniu? w jakiej cenie?
 
reklama
Ja łykam od kilku miesięcy feminental natal classic. Jest 60tabletek. Opakowanie starczy na dwa miesiące. Jak kupowałam w trakcie starań płaciłam ok 48zl. Teraz kupiłam za 29zl.

Sa do wyboru feminental natal 1 i feminental natal 2 w zależności od tygodnia ciąży. Jednak porównując skład classic ma najlepszy a te pozostałe dochodzą w cenie do 75 zl za miesiąc. Później może zmienię na ten z kwasami omega 3ale ponoć to należałoby włączyć około 15tygodnia ciąży.
 
Ja na razie tez tylko kwas foliowy. W pierwszej ciąży brałam na poczatku femibion natal 1, pozniej femibion natal 2, a pozniej pharmaton matruelle
 
Pola widziałaś jakąś różnice w tych witaminach? Np. któreś gorzej tolerowałaś, albo lepiej?
 
Pola widziałaś jakąś różnice w tych witaminach? Np. któreś gorzej tolerowałaś, albo lepiej?

Wiele kobiet zle reaguje (mdłości, wymioty) na witaminy z duża zawartością żelaza, a takie wlasnie sa pharmaton matruelle. Ja sie po nich czułam bardzo dobrze. Oprócz nich brałam jeszcze dodatkowo żelazo (z powodu anemii).
Z kolei femibion natal 1 nie miał chyba w ogóle żelaza w składzie i chyba stad sie wzięła moja anemia.
 
ja prenatall complex z imbirem łagodzi mdłości.. nie mam ich na razie i oby nie było... w poprzedniej ciazy mialam straszne i te tabletki je jeszcze poglębiały to brałam sam kwas foliowy.. w pierwszej ciazy za to tylko kwas foliowy, i żelazo na anemie brałam..
 
Ostatnia edycja:
jako, że starałam się ponad rok i lekarz zalecił branie zestawu witamin już od poczatku starań trochę tego przerobiłam :tak:

brałam:

- Pharmaton Matruelle ok 32 zł / 30 tab
Suplement-Pharmaton-Matruelle.jpg

- Vita-Min Mama Plus ok 20 zł / 30 tab
olimp-vita-min-plus-mama_122.jpg

- aktualnie biorę Falvit Mama ok 23 zł / 60 tab
falvit-mama.gif

szczerze nie widziałam żadnej różnicy jeśli chodzi o te witaminy więc ostatnio kupiłam Falvit bo wychodziło bardzo korzystnie cenowo (jeszcze wtedy nawet nie przypuszczałam, że mogę być w ciąży)

koleżanka powiedziała, że jak skończę te witaminy to, żebym kupiła sobie Femibion, ona brała w dwóch ciążach i bardzo je poleca.
 

Załączniki

  • olimp-vita-min-plus-mama_122.jpg
    olimp-vita-min-plus-mama_122.jpg
    37,2 KB · Wyświetleń: 574
  • Suplement-Pharmaton-Matruelle.jpg
    Suplement-Pharmaton-Matruelle.jpg
    16,3 KB · Wyświetleń: 293
  • falvit-mama.gif
    falvit-mama.gif
    36,5 KB · Wyświetleń: 399
reklama
co mama to inne tabletki :) ja zjadłam opakowanie prenatal - 30 sztuk ok 50 zl. a zamawiając cos na allegro przy okazji u tej samej pani zamowilam tabletki witaminer dla mam w ciąży. jezuuuuuu co za błąd popełnilam te tabletki są po prostu ogromne.
niecierpie tabletek
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry