reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witaminy i minerały w ciąży

Elete tylko dlatego że boje sie o zęby...że sie mocno osłabia po tym jak dziecko ciągnie z organizmu ...i smakuje mi ten lekki gaz...wchodzi mi jak dobra gazowana cola :-Dpiję raz na kilka dni choc ostatnio miałma faze, że czesciej -ale staram sie nie przesadzac...
 
reklama
pije wapno po konsultacji z lekarzem -lubie ten gaz...hihi

ale stram sie nie przesadzac bo czytałam gdzies na forum, że przy dużej ilosci zdarza się, że nastepuje zwapnienie łożyska albo też jest problem przy porodzie bo dziecko ma za twarde kosci, wiec w normie staram sie trzymac :-)

ami coraz bardziej wadzi łykanie tabletek-witamin...ble...staja mi w gardle
 
Szczesliwa - Ja bylam przeziebiona jakis czas temu - na swieta :dry: I mój lekarz również kazał mi popijac wapn, i tak jak nie pilam gazowanego to teraz moge sobie troche popijac, hehe :-)
W czasie swiat to pilam 3 razy dziennie, ale teraz musze isc na konsultacje czy pic dalej czy juz koniec tego dobrego... :-(
 
a czemu nie możesz gazowanego? to inna forma jak pepsi czy spite, "inne bąbelki"

a ja chyba sie uzalezniłam...dlatego wprowadzam inne smaki bo "przedawkuje" wapnem hihi:-D
 
Nie chce pic gazowanego, naczytałam sie że w czasie ciąży nie powinno się.
W sumie nie wiedziałam nawet że "inne bąbelki" można pic :happy:
Co jeszcze popijasz? Może też sobie pokupie :-p
 
fakt cola gazowana czy pesi sprinte gaz maja szkodliwy a wodę z bąbelkami warto za to pić po wysiłku, bo m.in. nasila wytwarzanie moczu, w ciąży raczej unikac a cola ma tyle cukru itp gazowane soczki, że szok...w tym wysoki wspołczynnik kwasowosci i dwutlenku węgla szkodzi... dlatego też unikam choc czasami szklaneczko coli mniam... dlatego jak mam ochote na "gaz" pije rozpuszczalne wapno kt. kupuje w aptece tam kobietka wytłumaczyła mi że ten gaz jest inny-nieszkodliwy bo działa inny proces chemiczny-co powtorzyc mi ciężko...

a pije herbatke dla kobiet w ciąży ale raz kiedys(ma żelazo)
wode min. niegazowaną
i tyle...a robie ostatnio miksy np. sok jabłkowy dodaje troskzu cynamonu ale to takie wariacje smakowe...

a wy co pijecie?
 
No dokładnie, wariacje smakowe :-p
Ja bardzo lubie pic mleko waniliowe, czasami zrobie sobie kakao. Potrafie kilkanascie razy dziennie wypic herbatke, robie sobie slabą z cytrynką :happy:
Bardzo lubie Kubusie, Pysie, i to co jakiś czas mam ochote na inny smaczek, to Truskawkowy, to Bananowy :-p
Nio i pije soki jablkowe i pomarańczowe. Jakos inne mi nie wchodzą szczególnie.
 
ja piję wodę mineralną lekko gazowaną (muszyniankę) i słabe herbaty- zazwyczaj zielona z trawą cytrynową, albo owocowe, czasem mleko- ale to w ramach posiłku,
a resztę sporadycznie...bo soków słodzonych nie powinnam a te w pudełkach też odpadają bo nie są zbyt naturalne...
 
reklama
Elete - Ale Ty nie możesz pic napoi slodzonych? Czy w czasie ciąży nie powinno się pic? Hmm...
Bo ja pije soki slodzone :/ A moze nie powinnam... :/
 
Do góry