reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witaminy i minerały w ciąży

A

alka303

Gość
czesc kobitki :)

jestem juz na początku 4 miesiąca i zaczynam brac witaminy i minerały mi gin poleciła feminatal ...ale on 36 zł kosztuje i jako że nie miałam tyle kupiłam falvit (8z)... porównuje sklad obu witamin i maja zbliżone proporcje więc o co chodzi? że jest taka różnica cenowa?

a wy co brałyscie lub co bierzecie? dziękuję za wszystkie wpisy :)
 
reklama
ja jednak zdecydowałam się "zainwestować" w Feminatal...już kilka razy się przekonałam, że nie warto zażywać odpowiedników....:tak:
muszą być przecież jakieś różnice (bo nie mogliby produkować tego samego leku z powodu patentów itp ograniczeń), nawet jeśli są niewielkie różnice..to dziecko też jest małe;-)..i nawet mała ilość ma znaczenie...
 
iiizis tak ma kwas foliowy ale nie taka dawkę jak normalny kwas foliowy tylko mniej


Elete ja chyba jednak tez kupie Feminatal bo jest mniejszy i łatwiej go będzie mi połknąc bez odruchu wymiotnego jednak te tansze leki czy witaminki są duże i staja mi w gardle....ech...

a jak wam sie połyka witaminki?
 
z połykaniem u mnie nie najgorzej (ale też nie lubie za dużych tabletek-wtedy strasznie panikuję),
apropo Feminatalu - to czasem tą drugą część znajduję jeszcze niezjedzoną :-)... gapa ze mnie..:tak:
i mam jeszcze dodatkowo takie śmieszne różowe tabletki z żelazem...
ale z radością stwierdzam, że są bezsmakowe:tak:...
i tylko muszę być systematyczna w tym wszystkim...bo czasem sobie zapominam:zawstydzona/y:
 
Ginekolog przepisał mi pewne tabletki.
Od kilku tygodni biore "Folik" (Cena ok. 8zł.) tabletka zawiera 0,4mg kwasu foliowego. Jestem teraz w 15 tyg. ciąży, a tabletki mam zażywać do 16 tyg. więc zostaje tylko tydzień.
Również zażywam Magnez B6, tabletki dojelitowe (ok.17zł.), szczerze mówiąć zdenerwowałam się gdy przepisał mi je lekarz, może z Maleństwem jest coś nie tak, może źle sie odżywiam :-(
Znajome znajomych gdy były w ciaży nie musiały tego zażywać :no:
 
Mam te same tabletki przepisane (Magne B6) i nie ma się co denerwować,
na początku dostałam w razie ewentualnych bóli brzucha ( 1 trymestr- ale nie były one duże także ich nie musiałam stosować...)
ale teraz zażywam bo po nich skurcze są znacznie mniejsze... i wiem że dużo osób je magnez- bo naprawdę pomaga przy skurczach:tak::-).
 
Uff.. Dziękuje :-) To mnie uspokoiłaś, kamień z serca.
Zaglądałam tu często i sprawdzałam czy ktoś mi odpisał by się czegoś dowiedzieć o tych tabletkach :-)
Czyli Ginekolog zapisał mi je zapobiegawczo :-) Bywa i tak :-)
 
reklama
wiesz co może po prostu zapytaj się dokładnie,
bo mi moja lekarka mówiła że jak już zacznę je jeść to powinnam kontynouwać aż do końca ciąży, (a wcześniej nie było aż tak strasznie, a teraz to już chyba konieczne-bo kilka razy mnie nieprzyjemny skurcz złapał)
i dawki też są konkretne, bo mówiła że mniejsze nie mają sensu..
także wcinam magnez trzy razy dziennie po dwie tableki:-)...
 
Do góry