reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy podczas karmienia piersia

Staraczka1990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2021
Postów
195
Dzień dobry, chciałabym sie poradzić. Od pół roku karmie piersia i w trakcie karmienia suplementowalam tylko kwas dha w dawce 250 mg dziennie. Nie przyjmowałam innych witamin. Dopiero teraz koleżanka mi uświadomiła, ze trzeba tez suplementowac inne witaminy (np. kwas foliowy, witaminę d). Czy moje dziecko może mieć przeze mnie jakieś niedobory?
 
reklama
Dzień dobry, chciałabym sie poradzić. Od pół roku karmie piersia i w trakcie karmienia suplementowalam tylko kwas dha w dawce 250 mg dziennie. Nie przyjmowałam innych witamin. Dopiero teraz koleżanka mi uświadomiła, ze trzeba tez suplementowac inne witaminy (np. kwas foliowy, witaminę d). Czy moje dziecko może mieć przeze mnie jakieś niedobory?
Witaminę D3 powinnaś podawać dziecku doustnie, mleko kobiece jej nie dostarczy choćbyś brała sporą dawke. Kwasow DHA w diecie kobiety karmiącej powinno być więcej a po 6 miesiącu życia również pojawiają się w diecie dziecka. Mleko kobiece jest źródłem witamin z grupy B dla dziecka, ale te witaminy zazwyczaj kobieta ma z jedzenia - w tabletkach dla karmiących ich ilość jest niewielka, poza kwasem foliowym, ale on tam jest wsadzony raczej z myślą o ciąży. Moim zdaniem, jeśli nie mialas problemów z anemia, osłabieniem itp. to nie ma co dramatyzować. Sama się suplementuje (a dziecko wg zaleceń 400 jm D3 oraz po 6miesiacu 150mg DHA), więc radzilabym i Tobie. Ale bez generowania w sobie poczucia winy.
 
Witaminę d3 podaje swojej córce od początku. Teraz dla spokoju ducha zrobie sobie badania laboratoryjne, żeby sprawdzić czy nie mam jakiś niedoborów.
 
Dzień dobry, chciałabym sie poradzić. Od pół roku karmie piersia i w trakcie karmienia suplementowalam tylko kwas dha w dawce 250 mg dziennie. Nie przyjmowałam innych witamin. Dopiero teraz koleżanka mi uświadomiła, ze trzeba tez suplementowac inne witaminy (np. kwas foliowy, witaminę d). Czy moje dziecko może mieć przeze mnie jakieś niedobory?
Zacznij brać Lactinova mama i femibion 3. Ja lactonową mamę biorę już 4 miesiąc a jeszcze nie urodziłam, po ciąży też mam brać takie zalecenie od lekarza, to o dla mnie dobre i super sprawa dla dzidziusia, dostarczę same dobroci maleństwu
 
Akurat femibion 3 nie pokrywa dawki suplementacji DHA, którą mam podana na świeżym wypisie ze szpitala. Jesli mama je dużo produktów bogatych w DHA, to pewnie OK. Ale jeśli nie (a statystyczny Polak je za mało), to lepiej wybrać inny suplement, wcale drożej nie będzie.
 
Akurat femibion 3 nie pokrywa dawki suplementacji DHA, którą mam podana na świeżym wypisie ze szpitala. Jesli mama je dużo produktów bogatych w DHA, to pewnie OK. Ale jeśli nie (a statystyczny Polak je za mało), to lepiej wybrać inny suplement, wcale drożej nie będzie.
Dobrze,że dodalas...
Dostałaś z wypisem ze szpitala. Jak urodzę też pewnie dadzą mi cenne wskazówki poza tymi, o których już wiem.
 
Witaminę D3 podawaj doustnie dziecku codziennie. Witaminy które ty masz brać są dla ciebie. Mi położna mówiła że mam.brac te witaminy które w ciąży.
Dzień dobry, chciałabym sie poradzić. Od pół roku karmie piersia i w trakcie karmienia suplementowalam tylko kwas dha w dawce 250 mg dziennie. Nie przyjmowałam innych witamin. Dopiero teraz koleżanka mi uświadomiła, ze trzeba tez suplementowac inne witaminy (np. kwas foliowy, witaminę d). Czy moje dziecko może mieć przeze mnie jakieś niedobory?
 
reklama
Dobrze,że dodalas...
Dostałaś z wypisem ze szpitala. Jak urodzę też pewnie dadzą mi cenne wskazówki poza tymi, o których już wiem.
Te rekomendacje się zmieniają, niektóre są towarzystwa ginekologicznego, niektóre innych specjalności, trudno nadążyć. Teoretycznie producenci supli to śledzą i dostosowują składy, żeby mieć popyt
 
Do góry