reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy w 12 tygodniu ciazy

Kurcze ja zażywalam b complex ale mi lekarka mówiła że nie trzeba i wkoncu go przestalam zażywać i teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. Jestem prawie w 12 tygodniu i nie wiem co robic

Ja bym brała dalej. Też mam mthfr i b12 jest bardzo ważna dla nas. Nie jestem w ciąży co prawda, ale trochę czytałam i szukałam supli. Polecam na fb grupę mthfr polska.
 
reklama
Już zdążyłam poprawić w poście powyżej - że z tego co pamiętam to prenatal duo powinien mieć.
Zaraz sprobuje sobie przypomnieć co to było...

edit. Chyba jeszcze jednym o którym myślałam był femibion (ale ten ma obie formy)
 
Dziewczyny a powiedzcie mi czy nie zaszkodzi dziecku jak wrócę do zazywania witamin b complex.? Które zażywalam?
Ja zażywałam osobno kwas foliowy zmetylowany, B12 (ale to że względu na dietę wegańską), 2000 D3, DHA (od samego początku ciąży), jod, magnez (skurcze). Żelazo dopiero w ostatnich 2 tyg.ciąży. Przed ciążą brałam ten sam zestaw B complex i lekarz kazał mi go odstawić.
Pan Tabletka ma chyba porównanie witamin ciążowych.
 
Wręcz przeciwnie dużo groźniejsze są niedobory
Moim zdaniem nadmiar jest o wiele groźniejszy ponieważ może zablokowac wchlanianie innych witamin.Co jest bardzo niebezpieczne i wtedy dopiero zaczynają się schody . Przykładowo proporcja wapnia:magnezu musi wynosic 4:1 itd. Najważniejsze są proporcje.

Witaminy rekomendowane dla kobiet w ciąży to kwas foliowy (najlepiej metylowany), jod, witamina d, kwasy DHA, zelazo. Żelazo nie zawsze jest potrzebne warto je zbadać. Koniec kropka.
Poza tym większość witamin przyjmuje się z posiłkiem, warto przeanalizować co się je i sprawdzić ile mniej więcej witamin dostarcza się organizmowi.
Suplementacja nakręcana jest przez koncerny farmateuczne. Na przykład większość społeczeństwa uważa, że ma niedobory magnezu. Magnez łatwo uzupełnić w pożywieniu bo jest wszędzie dostępny. Te same objawy może powodować niedobory potasu lub wapnia lub jakiegoś mikro. Więc jak się nie wie czego organizm potrzebuje to lepiej niczego nie brać. Z reguły skurcze przechodzą samoistnie lub po posiłku a nie po jednej słabo przyswajalnej tabletce magnezu.
 
Moim zdaniem nadmiar jest o wiele groźniejszy ponieważ może zablokowac wchlanianie innych witamin.Co jest bardzo niebezpieczne i wtedy dopiero zaczynają się schody . Przykładowo proporcja wapnia:magnezu musi wynosic 4:1 itd. Najważniejsze są proporcje.

Witaminy rekomendowane dla kobiet w ciąży to kwas foliowy (najlepiej metylowany), jod, witamina d, kwasy DHA, zelazo. Żelazo nie zawsze jest potrzebne warto je zbadać. Koniec kropka.
Poza tym większość witamin przyjmuje się z posiłkiem, warto przeanalizować co się je i sprawdzić ile mniej więcej witamin dostarcza się organizmowi.
Suplementacja nakręcana jest przez koncerny farmateuczne. Na przykład większość społeczeństwa uważa, że ma niedobory magnezu. Magnez łatwo uzupełnić w pożywieniu bo jest wszędzie dostępny. Te same objawy może powodować niedobory potasu lub wapnia lub jakiegoś mikro. Więc jak się nie wie czego organizm potrzebuje to lepiej niczego nie brać. Z reguły skurcze przechodzą samoistnie lub po posiłku a nie po jednej słabo przyswajalnej tabletce magnezu.

Tylko przy mutacji mthfr Wit b12 jest akurat bardzo ważna. Nie wiemy na jakim poziomie ma autorka postu może zbadać przed suplementacja.
 
Witam. Mógł by mi ktoś doradzić jakie witaminy mogą byc w zestawie dla kobiet w ciąży ale bez zwykłego kwasu foliowego w ciąży. Zwykły mi szkodzi bo mam mutacje mthfr. A z tego co widzę to wszystkie witaminy są z dodatkiem kwasu foliowego.
Do tej pory brałam osobno kwas foliowy aktywny plus do tego witaminę d i jod.
Jestem już w 12 tygodniu i nie wiem co jeszcze brac żeby było dobrze.
Ja biorę symvital mama z dha, wszystko co potrzeba kobieta w ciąży zawiera.
 
reklama
A mogła byś mi doradzić co można jeszcze brac profilaktycznie oprócz tych co zażywam. Jedynie mi lekarz powiedział że jeszcze dha wdrożyć niedługo.
Uważam, że podstawą jest zbilansowana dieta a nie profilaktyczne branie witamin. Niektóre z nich np. witamina A są w ciąży szkodliwe, więc po co brać coś na zaś. Dopiero kiedy dieta nie ma możliwości zapewnienia podaży jakiejś witaminy trzeba go suplementować.
 
Do góry