reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy w ciazy

Natalia1208

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
332
Dziewczyny martwię się ponieważ jestem w 4 miesiącu ciąży. Do tej pory brałam kwas foliowy 400 plus witaminy favit mama, który też zawiera kwas foliowy i boję się teraz czy nie brałam tego kwasy za dużo, czy może coś się stać? Druga sprawa to że zamierzam zmienić witaminy na jakieś z kwasami omega. Mam od koleżanki ale tam jest napisane, że folactiv 800 czy to nie za dużo? Czy folactiv to nie tylko kwas foliowy? Myślicie że brać te witaminy i odstawić kwas?
 
reklama
Rozwiązanie
c_or_nelia własnie niekoniecznie. Jeśli poziom żelaza masz dobry we krwi to nie potrzeba go dodatkowo suplementować a nadmiar żelaza szkodzi dziecku , tak samo jak witamina A, której w składzie mama dha premium+ również nie ma. Ja suplementuje ten preparat bo ma wszystkie skłądniki rekomendowane przez PTG i go śmiało mogę polecić
W pierwszym trymestrze najlepiej przyjmować tylko kwas foliowy.
Od drugiego trymestru można brać zestawy witamin z kwasami omega.
Warto wybierać witaminy, które nie są całym zestawem multi, tylko zawierają te najpotrzebniejsze w optymalnym składzie. Polecam artkykuł Pana Tabletki: Link do: Witaminy w ciąży - jak wybrać najlepsze? Ranking 25 popularnych suplementów diety. - Pan Tabletka
Kwas omega w najlepszej formie przyswajania będzie w witaminach nie z oleju rybnego, lecz z alg.
Jeśli mamy dobre wyniki krwi i różnorodną dietę, nie faszerujmy się suplementami ;)
 
reklama
Weź lepiej kup mama DHA premium, wszystko w jednej dawce, odpowiednio dobranej do potrzeb kobiety w ciąży i już bez kombinowania z dodatkowymi witaminami, no chyba, że lekarz je zaleci. Bo z takim samodzielnym wyliczaniem poszczególnych dawek to się można łatwo pomylić.
 
Weź lepiej kup mama DHA premium, wszystko w jednej dawce, odpowiednio dobranej do potrzeb kobiety w ciąży i już bez kombinowania z dodatkowymi witaminami, no chyba, że lekarz je zaleci. Bo z takim samodzielnym wyliczaniem poszczególnych dawek to się można łatwo pomylić.

W tych witaminach nie ma żelaza, więc i tak by musiała kupić jeszcze żelazo.

Ja polecam Symvital Mama.
 
A ja od dłuższego czasu nie biorę nic. Na początku ciąży brałam kwas foliowy, potem zastąpiłam go witaminami vitamin plus mama, ale przez to że miałam odruch wymioty po tak dużych tabletkach i zdarzało mi się biec do toalety to zaprzestałam. Do kwasu foliowego nie wróciłam, zapominam go brać. Zmieniłam dietę, jem bardzo dużo warzyw, owoców, zamieniłam chleb na ciemny, słodkie płatki śniadaniowe na owsianki z orzechami, owocami, nie pije kolorowych napojów, chyba że sok pomarańczowy i mam super wyniki.
 
Dobrze, jeśli kobieta w ciąży bierze coś, co ma witaminę d w składzie. Chodzi mi o to ,żeby nie łykać tylko samego kwasu foliowego, ale też inne witaminy i minerały. po prostu coś tak kompleksowego jak mama dha premium+.
 
To też nie do końca prawda, bo nawet w sezonie na warzywa i owoce przy słabej diecie, a szczególnie w ciąży, nie da się przyjąć wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Już nie mówiąc o witaminie D, którą w Polsce lekarze zalecają suplementować od początku października do nawet kwietnia, kiedy słońca jest najmniej.
 
W poniedzialek mialam wizyte u Pani Gin wlasnie koncze 17 tydz i dopiero teraz zalecila mi witaminy PRENATAL DHA a od poczatku ciazy zazywam KWAS FOLIOWY oraz SZELAZO (poniewaz mialam juz anemie) tez wydawalo mi sie ze tego kwasu foliowego bedzie za duzo bo i sam kwas foliowy i w szelazo tez jest kwas foliowy i w tych witaminach... Pani Gin uswiadomila mi ze kwasu foliowego nie da sie przedawkowac... chyba ze faktycznie zażyje sie MEGA duzo kwasu :)
 
W ciąży nie dbamy wyłącznie o siebie, ale też o maleństwo, które rozwija się nam w brzuchu. Dlatego warto zażywać dobry suplement diety. Ja przez całą moją ciążę brałam mama dhapremium i byłam bardzo zadowolona. Maleństwo urodziło się zdrowe.
 
reklama
c_or_nelia własnie niekoniecznie. Jeśli poziom żelaza masz dobry we krwi to nie potrzeba go dodatkowo suplementować a nadmiar żelaza szkodzi dziecku , tak samo jak witamina A, której w składzie mama dha premium+ również nie ma. Ja suplementuje ten preparat bo ma wszystkie skłądniki rekomendowane przez PTG i go śmiało mogę polecić
 
Rozwiązanie
Do góry