reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamjna A nie wiedząc o ciąży

Opiszę swój przypadek. Pierwsza ciąża - do momentu pozytywnego testu brałam witaminy C.E.N.T.R.U.M O.N.A). (zażywałam je ze względu na dużą ilość sportu). Na opakowaniu było napisane, że ze względu na zawartość witaminy A, może mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży (za późno się zorientowałam). Odstawiłam w 28 d.c. Ciąża rozwijała się do momentu 6t2d. Dowiedziałam się dopiero 10t2c ;-(
W drugiej ciąży nie zmieniłam nic - oprócz tego że nie brałam tych witamin. Ciąża wzorcowa - zdrowa córeczka.
Nie wiem czy to miało znaczenie, ale to była jedyna rzecz którą zmieniłam. Na nic nie choruję. Córkę urodziłam 3 miesiące przed 39 urodzinami. Tak to wyglądało u mnie....
przykro mi z powodu Twojej straty, ale nie sądzę, żebyś miała powody robić sobie wyrzuty w związku z braniem Centrum. Powodów poronień jest bardzo wiele. Jeśli chcesz, przeczytaj o witaminie A w tabelce: Link do: Teratogenność – Wikipedia, wolna encyklopedia Tam jest mowa o 10000 jm witaminy A. Ty brałaś około 2300 jm. A jeśli nie dbalas o łykanie wraz z tłuszczami, to przyswajalność była niska.
 
reklama
Nie każda ciąża jest planowana więc różnie to bywa i wcale dziecko nie musi być chore🙂
Tak, oczywiście - wada dotyka bardzo niewielkiej liczby dzieci, ale jakoś naukowcom wyszło, że jednak tych, których mamy nie miały odpowiedniego poziomu folianow.

Witamina w pierwszych dniach ciąży może pomóc. Ale nazwa "witamina" nie sprawia, że substancja to nie cud-malina, bi przedawkowana może zaszkodzić.
 
Biore suple dla mam w ciąży, tam poziom Wit a jest na poziomie 3600. Lekarz powiedział że spokojnie mogę brać, ale dla bezpieczeństwa biorę połowę tabletki.
Nie lepiej zmienić suplement? Jak dzielisz tabletkę, to niekoniecznie składników masz połowę (ale w rachunku co 2 dni będzie się zgadzać). Natomiast czy panujesz nad przyjmowanymi dawkami witaminy D i kwasu foliowego?
 
Suple to elevit pronatal. Biorę je od drugiego trymestru i nie codziennie. Jako jedy r na rynku nie zawierają jodu, którego nie mogę przyjmować. Oprócz tego biorę folik i Wit d
 
No to może dla pocieszenia autorki tematu: elevit jest jednym z niewielu preparatów, który jest zarejestrowany jako lek dla kobiet w ciąży/planujących/karmiacych. Czy rejestrowaliby lek z toksyczna ilością witaminy? W ulotce jest oczywiście ostrzeżenie, żeby nie stosować u kobiet z hiperwitaminoza, ale to przecież sa nieliczne przypadki.
 
reklama
No to może dla pocieszenia autorki tematu: elevit jest jednym z niewielu preparatów, który jest zarejestrowany jako lek dla kobiet w ciąży/planujących/karmiacych. Czy rejestrowaliby lek z toksyczna ilością witaminy? W ulotce jest oczywiście ostrzeżenie, żeby nie stosować u kobiet z hiperwitaminoza, ale to przecież sa nieliczne przypadki.
Jemy mięsa z antybiotykami, warzywa i owoce przenawożone, metale ciężkie, pieczywo na spulchniaczach - tu mamy zagrożenia.
 
reklama
Do góry