reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamjna A nie wiedząc o ciąży

Spokojnie, przez pierwsze tygodnie nie ma jeszcze łożyska, a dziecko odzywia się ciałkem żółtym nie jest "połączone" z mamą. W zasadzie niewiele jest rzeczy które moga zaszkodzić ciąży na tym etapie, o ile ona jest.
Mam nadzieję, wczoraj zrobiłam 2 testy i 2 pozytywne, lekarza mam w poniedziałek, co nie zmienia faktu że się martwie
 
reklama
Spokojnie, przez pierwsze tygodnie nie ma jeszcze łożyska, a dziecko odzywia się ciałkem żółtym nie jest "połączone" z mamą. W zasadzie niewiele jest rzeczy które moga zaszkodzić ciąży na tym etapie, o ile ona jest.
Substancje toksyczne nie zagrażają ciąży do ok 14 dnia od zapłodnienia (owulacji). Czyli mniej więcej do terminu miesiączki, a nie przez pierwsze tygodnie! A łożysko nie ma tu nic do rzeczy! Nie wprowadzaj w błąd!
 
Biore suple dla mam w ciąży, tam poziom Wit a jest na poziomie 3600. Lekarz powiedział że spokojnie mogę brać, ale dla bezpieczeństwa biorę połowę tabletki.
 
Substancje toksyczne nie zagrażają ciąży do ok 14 dnia od zapłodnienia (owulacji). Czyli mniej więcej do terminu miesiączki, a nie przez pierwsze tygodnie! A łożysko nie ma tu nic do rzeczy! Nie wprowadzaj w błąd!
Substancje toksyczne a nie witaminy😂 wiele kobiet przed 6tyg nawet nie załapie że się dziecka spodziewa, nie rób dramatu!
 
Substancje toksyczne a nie witaminy😂 wiele kobiet przed 6tyg nawet nie załapie że się dziecka spodziewa, nie rób dramatu!
Nie robię dramatu, poprawiam bzdury, które napisałaś napisałaś. Dziecko czerpie od matki już od ok 15 dnia te dobre i te złe substancje. A nie od momentu kiedy łożysko przejmie funkcje ciałka żółtego.
Poza tym nadmiar witamin też może być toksyczny! Więc nie wiem co Cię tak bawi 🤦🏻‍♀️
Już nie wspomnę o tym, że większość kobiet robi test jak spóźnia jej się miesiączka czyli ok 4 a nie 6 tyg.

Co do sytuacji autorki pisałam już, że nie powinna się martwić, a dla spokoju ducha porozmawiać z ginekologiem.
 
Opiszę swój przypadek. Pierwsza ciąża - do momentu pozytywnego testu brałam witaminy C.E.N.T.R.U.M O.N.A). (zażywałam je ze względu na dużą ilość sportu). Na opakowaniu było napisane, że ze względu na zawartość witaminy A, może mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży (za późno się zorientowałam). Odstawiłam w 28 d.c. Ciąża rozwijała się do momentu 6t2d. Dowiedziałam się dopiero 10t2c ;-(
W drugiej ciąży nie zmieniłam nic - oprócz tego że nie brałam tych witamin. Ciąża wzorcowa - zdrowa córeczka.
Nie wiem czy to miało znaczenie, ale to była jedyna rzecz którą zmieniłam. Na nic nie choruję. Córkę urodziłam 3 miesiące przed 39 urodzinami. Tak to wyglądało u mnie....
 
Substancje toksyczne a nie witaminy😂 wiele kobiet przed 6tyg nawet nie załapie że się dziecka spodziewa, nie rób dramatu!
To nie jest takie proste. Inaczej nie byłoby sensu supelmentowac kwasu foliowego od starań w celu profilaktyki wad cewy nerwowej. Rozszczep kręgosłupa wykrywa się na USG połówkowym, ale rola witaminy B9 jest ważna na samym początku rozwoju, bo wtedy się zamyka cewa - do 6 TC ciąży! Obudzenie się w 8tc, że się nie brali kwasu i ma się niedobór, nic nie da.
 
To nie jest takie proste. Inaczej nie byłoby sensu supelmentowac kwasu foliowego od starań w celu profilaktyki wad cewy nerwowej. Rozszczep kręgosłupa wykrywa się na USG połówkowym, ale rola witaminy B9 jest ważna na samym początku rozwoju, bo wtedy się zamyka cewa - do 6 TC ciąży! Obudzenie się w 8tc, że się nie brali kwasu i ma się niedobór, nic nie da.
Nie każda ciąża jest planowana więc różnie to bywa i wcale dziecko nie musi być chore🙂
 
reklama
Opiszę swój przypadek. Pierwsza ciąża - do momentu pozytywnego testu brałam witaminy C.E.N.T.R.U.M O.N.A). (zażywałam je ze względu na dużą ilość sportu). Na opakowaniu było napisane, że ze względu na zawartość witaminy A, może mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży (za późno się zorientowałam). Odstawiłam w 28 d.c. Ciąża rozwijała się do momentu 6t2d. Dowiedziałam się dopiero 10t2c ;-(
W drugiej ciąży nie zmieniłam nic - oprócz tego że nie brałam tych witamin. Ciąża wzorcowa - zdrowa córeczka.
Nie wiem czy to miało znaczenie, ale to była jedyna rzecz którą zmieniłam. Na nic nie choruję. Córkę urodziłam 3 miesiące przed 39 urodzinami. Tak to wyglądało u mnie....
Moja koleżanka wyjechała do pracy do nl i połapała sie w 12 tyg jak dopadły ja mdłości. Nawet miesiączki miała normalnie. Córeczka zdrowa🙂. Nie ma reguły niestety. Niektóre kobiety się starają, łykają co trzeba , unikają alkoholu i ciąże ronią w pierwszych tygodniach...
 
Do góry