reklama

witraż Tiffany'ego

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez nikita33, 28 Wrzesień 2009.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Czy jest tu ktoś, kto zajmuje się robieniem takich witraży? Bardzo mnie to ostatnio zainteresowało, chętnie zapytałabym o to i owo kogoś, kto ma z tym do czynienia, niekoniecznie o kwestie techniczne, bo te znalazłam w internecie, ale na przykład organizacyjne - nie wiem, jak się do tego zabrać, żeby mieszkanie i domownicy to przeżyli (chodzi mi głównie o cięcie i szlifowanie szkła), a pracowni nie posiadam. Odezwijcie się, pochwalcie się pracami:tak:.
    pozdrawiam
    nikita

2. celer12

celer12 Początkująca w BB

witaj nikita,jestem nowy na tym forum ale od lat zajmuję się witrażem ,na początku było to tylko hobby a od kilku lat nie robię nic innego .jeśli masz jakiś pytania to chętnie pomogę.

3. reklama
  4. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Cieszę się, że ktoś się odezwał. Tak jak pisałam, ja dopiero się przymierzam, zastanawiam się, czy w ogóle jest możliwe robienie czegoś takiego w domu, czy w takich prowizorycznych warunkach da się coś zdziałać. Jestem na prawdę pod wrażeniem tego, co można wyczarować ze szkła. Zastanawiam się też, w co naprawdę warto zaopatrzyć się na początek, żeby na wstępie nie zbankrutować, ale też żeby mieć to, co naprawdę potrzebne. Wybór jest duży, ceny też różne, na pewno też są rzeczy, na których nie warto oszczędzać, nawet jeśli to są początki. Jeśli mógłbyś coś doradzić na dobry start, byłabym wdzięczna.
    pozdrawiam cieplutko
    nikita

5. celer12

celer12 Początkująca w BB

Witam serdecznie.Więc zaczynamy.Tak na prawdę nie potrzebujesz dużo miejsca żeby robić piękne rzeczy,jednak dobrze byłoby poświęcić na pracownię jedno pomieszczenie choć nie jest to konieczne.Jeśli chodzi o narzędzia to podstawą jest:
    -nuż do szkła olejowy(najlepiej z wąską głowicą polecam silberschnit)
    -łamaki do szkła
    -szlifierka(polecam inland)
    -lutownica (tu polecam firmę weller) wystarczy 80w
    -oraz kostka do wygładzania taśmy witrażowej.
    to już wszystko jeśli chodzi o podstawowe narzędzia. muszę już kończyć ,następnym razem opiszę Ci jakie potrzebujesz materiały .jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj.

6. Lapis_Lazuli

Lapis_Lazuli Mama Ma Mi

Poleć forum