reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wiza dla turka do polski

Milencia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Marzec 2009
Postów
310
Miasto
Turcja
W jaki sposob moge zalatwic wize dla meza Turka na pobyt stalay do Polski? gdzie sie powinnam zglosic i jakie dokumenty powinnam miec?
İ jeszcze jedno pytanie czy w Polsce moze pracowac Turek ktory za dobrze nie zna polskiego czy taka praca w ogole sie znajdzie? :confused:
z gory bardzo dziekuje za odp. :-)
 
reklama
Milencia, jak pisalam wczesniej, zapytaj w watku glownym;-). Nie wiem, czy w ferworze przygotowan swiatecznych Dziewczyny zagladaja, ale wczesniej, czy pozniej, na pewno sie odezwa. One to juz maja za soba - Renia sprowadzila do Polski nawet nie meza jeszcze a nazeczonego, wiec na pewno bedzie w stanie udzielic Ci niezbednych informacji. Ja przesylam linka do Konsulatu Generalnego w Istanbule: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule. W informacjach konsularnych znajdziesz podstawowe informacje dotyczace wiz. Pozdrawiam:-D
 
Milencia, jak pisalam wczesniej, zapytaj w watku glownym;-). Nie wiem, czy w ferworze przygotowan swiatecznych Dziewczyny zagladaja, ale wczesniej, czy pozniej, na pewno sie odezwa.

eh a myslalam ze to tu ;-) tak to jest jak sie czlowiek nie zna :cool2::oo:
no ale juz nie bede kombinowac poczekam w koncu na razie mi nie spieszno. ;-)
Dzieki Shira :-D
 
witam! A więc jeżeli chodzi o wizę dla twojego męża i o ile jeszcze jesteście w Turcji to mąż musi posiadać stałą pracę z ubezpieczeniem (sigorta), musi wziąć z pracy niezbędne dokumenty, o których poinformują cię w konsulacie następnie odpis aktu urodzenia, odpis aktu małżeństwa jeżeli posiadacie mieszkanie to kopię własności (potrzebne tłumaczenie tych wszystkich dokumentów), wiza jest za darmo tylko musisz spełnić wszystkie warunki, po tłumaczeniu dokumenty dajesz do podbicia tzw. apostile, paszport ważny co najmniej 6 m-cy,ubezpieczenie wypadkowe w czasie podróży i pobytu w Polsce (OYAK Bank), umiejscowienie aktu małżeństwa w twojej miejscowości w Polsce (może to zrobić najbliższa rodzina o ile jesteś za granicą) oraz zaproszenie. To chyba wszystko aa jeżeli coś zapomniałam to resztę dowiesz się w konsulacie! Życzę wam powodzenia bo załatwianie z konsulatem polskim czegokolwiek graniczy z cudem! Wizę możesz wziąć tylko turystyczną albo wizytową czy jakoś tak, a jeżeli chodzi o pobyt stały to nawet nie wspominaj o tym w konsulacie bo mu nic nie dadzą o pobyt na sam początek będziesz musiała się postarać już w Polsce w urzędzie wojewódzkim do spraw cudzoziemców, ale na to jeszcze jest czas i w późniejszym terminie jak już będziecie w Polsce mogę Was pokierować! IYI SANSLAR!
 
Ostatnia edycja:
witam serdecznie i pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)

Jetem nowa, wiec jesli powinnam to pisac w innym miejscu to dajcie prosze znac :)
Dziewczyny, mam pytanie czy ktoras z Was zalatwiala moze wize dla Turka, ktory nie pracowal i nie mial ubezpieczenia?
Jetesmy na etapie zalatwiania wizy i wlasnie dowiedzielismy sie, ze moze byc z nia ciezko w zwiazku z faktem iz on nie pracuje i nie ma tego ich ubezpieczenia :-(
bylabym wdzieczna za jakas informacje zwrotna,

dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny,
wlasnie sie zajerestrowalam...mam podobny problem, moj facet jest turkiem, chcemy, zeby w pazdzierniku przyjechal do polski na ok miesiac. problem w tym, ze nie bardzo wiem jak mam sie zabrac za zalatwianie wizy..on nie ma stalej pracy, i wydaje mi sie ze to znacznie utrudni...jestem nastawiona z gory na nie..pomozcie:-(
 
Do góry