reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u ginekologa. Doradźcie proszę

agusiaaa2

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Grudzień 2019
Postów
16
Witam
Mam 19 lat i wiem, że to już wiek gdzie powinnam mieć to za sobą, ale niestety.
Tydzień temu byłam u ginekolog prywatnie, bo przestraszyłam się, że cykl mi się skrócił do 19 dni.
Miałam okres i kobieta mnie przebadała, ale z tych nerwów sama nie wiem już co mówiła, zasugerowała że jeżeli będę używać tamponów nabawię się nadżerki lub że ją mam.
po 10 minutach odesłała mnie bez żadnej informacji. Jestem całkowicie zdezorientowana.
Stąd moje pytanie, jezeli chciałabym rozpocząć "obserwacje" sprawdzić co ona mówiła i ewentualnie rozpocząć antykoncepcje hormonalną - jak szukać ginekologa, bo kiedy dzwonię
pytają mnie czy interesuje mnie porada położniczo-ginekologiczna, onkologia ginekologiczna, ginekologia i położnictwo. Wcześniej wybrałam poradę ginekologiczną.
I czy idąc prywatnie jest możliwość stałego nazdoru, że zleca badania, kontrole itp. i jak zapytać o antykoncepcje. Powiedzcie mi wszystko co musze wiedziec prosze
Wiem, że te pytania mogą być dla was śmieszne,ale naprawdę poprzednia doktorka tak mnie rozczarowała sobą, autentycznie skomentowała tylko używanie tamponów i odesłała mnie do domu
 
reklama
Rozwiązanie
Wejdź na stronę NFZ. Tam jest zakładka dla pacjenta. I sprawdź terminy wolnych wizyt na NFZ. Powinno ci się wyświetlić gdzie najbliższy NFZ cię przyjmie. Ogólnie to w przychodni na Langiewicza na miasteczku UMCS szybko dostaje się człowiek na wizytę. Czasami nieomal od ręki. Tylko tam akurat nikogo nie mogę polecić. Ale możesz spróbować pójść, może będziesz mieć szczęście i ktoś dobry się trafi. NFZ to loteria..
Witaj, skąd jesteś? Może ktoś tutaj będzie w stanie polecić lekarza, bo zachowanie tego, u którego byłaś.. no cóż. Dobrze, że interesujesz się tematem, szukasz, masz wątpliwości. Dobry lekarz zleci badania, doradzi w kwestii antykoncepcji, a jeśli masz nadżerkę to na pewno ją znajdzie 😐
 
Nie słyszałam by od tamponow ktokolwiek nabawił się nadżerki 🤷‍♀️
Szczerze nigdy rejestrując się do ginekologa nie musialam podawać celu. Ewentualnie, gdy dzwoniłam bezpośrednio do lekarza mówiłam wprost o co chodzi.
Jeśli już jesteś aktywna seksualnie poproś o wykonanie cytologii i zapytaj o zalecane metody antykoncepcji. Normalnie, bez wstydu 😉 Lekarz jest tam by Ci doradzić.
Dobry ginekolog sam zleci Ci odpowiednie badania, przeprowadzi wywiad itd., wykona badanie palpitacyjne i usg.
Powodzenia byś trafiła na osobę która obdarzysz zaufaniem 😉
 
Polecam jednak ginekologa mężczyznę, ja tez nie musiałam podawać, po co się umawiamy, dzwonisz idziesz ,mówisz że chcesz zacząć brać tabletki ,że chcesz aby Cię zbadał, i dobral tabletki ,napweno zapyta jakie masz cykle , i oczywiście że możesz chcieć ,aby zlecił badania i być pod stałą kontrola jednego ,ja tak zawsze chodziłam
 
Witam
Mam 19 lat i wiem, że to już wiek gdzie powinnam mieć to za sobą, ale niestety.
Tydzień temu byłam u ginekolog prywatnie, bo przestraszyłam się, że cykl mi się skrócił do 19 dni.
Miałam okres i kobieta mnie przebadała, ale z tych nerwów sama nie wiem już co mówiła, zasugerowała że jeżeli będę używać tamponów nabawię się nadżerki lub że ją mam.
po 10 minutach odesłała mnie bez żadnej informacji. Jestem całkowicie zdezorientowana.
Stąd moje pytanie, jezeli chciałabym rozpocząć "obserwacje" sprawdzić co ona mówiła i ewentualnie rozpocząć antykoncepcje hormonalną - jak szukać ginekologa, bo kiedy dzwonię
pytają mnie czy interesuje mnie porada położniczo-ginekologiczna, onkologia ginekologiczna, ginekologia i położnictwo. Wcześniej wybrałam poradę ginekologiczną.
I czy idąc prywatnie jest możliwość stałego nazdoru, że zleca badania, kontrole itp. i jak zapytać o antykoncepcje. Powiedzcie mi wszystko co musze wiedziec prosze
Wiem, że te pytania mogą być dla was śmieszne,ale naprawdę poprzednia doktorka tak mnie rozczarowała sobą, autentycznie skomentowała tylko używanie tamponów i odesłała mnie do domu
Osobiście polecam abyś wybrała lekarza ginekologa (mężczyznę). Nie miej obaw , oni już wiele widzieli w swoim życiu :-)
A może zamiast prywatnej wyzuty wybierz taka na kasę chorych ? Ja osobiście tak chodzę i bardzo sobie chwalę.
 
reklama
Osobiście polecam abyś wybrała lekarza ginekologa (mężczyznę). Nie miej obaw , oni już wiele widzieli w swoim życiu :-)
A może zamiast prywatnej wyzuty wybierz taka na kasę chorych ? Ja osobiście tak chodzę i bardzo sobie chwalę.
Byłoby mi to nawet na rękę, ale gdzie dzwonię min miesiąc czekania na pierwsza wizytę :/ a troszkę mnie to martwi
 
reklama
Często i prywatnie jak dobry lekarz też trzeba poczekać.
Poszukaj u siebie w mieście na NFZ Poradni "K" w przychodni przyszpitalnej czy innej. Tam przeważnie z rana są wydawane numerki by przyjąć ileś pacjentek którym zależy na natychmiastowej wizycie a reszta z zapisu.
I tak jak wyżej napisano zdecydowanie bardziej empatyczni i delikatniejsi w badaniu są mężczyźni.
 
Do góry