reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u ginekologa.

moonglo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2021
Postów
463
Cześć dziewczyny! 😊

Jestem w piątym tygodniu ciąży (4+5), pierwszą wizytę u ginekologa u którego chcę prowadzić ciąże mam za półtora tygodnia. Do tej pory miałam nabrzmiałe i bolące piersi, a dzisiaj wszystko ustało, trochę się zmartwiłam, bo to był mój jedyny objaw ciąży. Czy któraś z Was miała tak na tym etapie?
Zastanawiam się również czy nie udać się dzisiaj do innego ginekologa, która ma termin i podglądnąć jak wygląda sytuacja.
 
reklama
Nie ma sensu zmiana terminu bo i tak na usg nic jeszcze nie zobaczysz. Ewentualnie dołożysz sobie stresu. Na tym etapie to jeszcze nie martwiłabym się "zanikiem" takich objawów bo to nic nie znaczy.
Termin wizyty zostaje, bo u tego ginekologa chciałabym prowadzić ciąże, jedynie zastanawiałam się nad dodatkową wizytą u innego ginekologa :)
 
Termin wizyty zostaje, bo u tego ginekologa chciałabym prowadzić ciąże, jedynie zastanawiałam się nad dodatkową wizytą u innego ginekologa :)
Tylko że i tak nic lekarz nie pomoże, bo nic nie zobaczy. Jedynie może dać Ci zalecenie wykonania bety i wizytę w okolicach 7 tygodnia, bo wtedy będzie można dojrzeć zarodek z serduszkiem. Od tego momentu w większości przypadków zakłada się kartę ciąży.
 
Podzielam zdanie poprzedniczek, bez sensu iść wcześniej na wizytę, nie wiem czy nie poszłabym dla własnego spokoju później. Z objawami ciążowymi jest jak z wszystkim - nie ma reguły - jedni mają wszystkie objawy jakie można sobie wymyślić inny nie mają zupełnie żadnych i w ogóle w ciąży się nie czują. Poza tym objawy pojawiają się raczej na późniejszym etapie jak w organizmie zwiększy się ilość hormonów ciążowych. Pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży :)
 
Badała beta hcg? Można powtórzyć i sprawdzić czy przyrasta :) najlepiej dwa razy w odstępie 48h.
Zanik na chwile objawów nie musi oznaczać nic złego, wiele dziewczyn tak ma na początku :)
 
Nie no w 4+5 już lekarz spokojnie dostrzeże pęcherzyk, a może i ciałko żółte jak ma dobry sprzęt.
Aczkolwiek nie da ci odpowiedzi czy ciąża się rozwija, bo nie będzie jeszcze zarodka.
 
Dziękuję za odpowiedzi 😊 Wiem, że na tym etapie prawdopodobnie byłby widoczny jedynie pęcherzyk ciążowy, ale zaniepokoiłam się tym i pierwsza myśl jaka się pojawiła to wcześniejsza wizyta u lekarza 😊 To moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie nowe, po nocy piersi nie bolały, a teraz znów lekko pobolewają 😊 Teraz już wiem, że tak się może zdarzać i nie znaczy nic złego 😊 Betę robiłam zaraz po tym jak test wyszedł pozytywny, później sprawdziłam przyrost i wszystko było w porządku, a dzisiaj dla świętego spokoju zrobiłam betę jeszcze raz 😊
 
reklama
Do góry