reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyta u pediatry-raport

my już tez jesteśmy po wizycie u pediatry
Kubuś przy urodzeniu ważył 3800 g
przy wypisie ważył 3730 g
a dzisiaj na wizycie ważył 4380 g :)

ogólnie wszystko w porządku i oby tak dalej :)
 
reklama
my na razie nie byliśmy u pediatry,dopiero mąż dziś poszedł zarejestrować małą do przychodni. A mała miala też obwód główki 35 cm,tak jak u eg adaś,więc też dobrze że była cesarka.
mała ważyła 3700.potem,w 4 dobie 3550,a przy wychodzeniu 3720,więc mleczko służy :) . Ale powiem wam że teraz już tak bardzo dużo nie je,wasze maluchy też tak mają ? na początku ssała łapczywie a teraz nie za dużo i spokojniej.
 
Mój wazył 3280, spadł do 3050, ale przy wychodzeniu ze szpitala już ważył 3330. Ciekawe, ile teraz, juz prawei dwa tygodnie minely... do pediatry idziemy we wtorek , polozna srodowiskowa nas olala, przychodnia rejonowa powiedziala, ze pierwsza wizyta w wieku 6 tygodni ::) - a co z ewentualnymi witaminami, podawanymi od 3 tygodnia zycia, he???!!! - wiec zapisalam synka do CM Damiana i idziemy we wtorek do dr Spiegowskiej (na forum gazety jest duzo pozytywnych opinii).
 
Naturella pisze:
Mój wazył 3280, spadł do 3050, ale przy wychodzeniu ze szpitala już ważył 3330. Ciekawe, ile teraz, juz prawei dwa tygodnie minely... do pediatry idziemy we wtorek , polozna srodowiskowa nas olala, przychodnia rejonowa powiedziala, ze pierwsza wizyta w wieku 6 tygodni  ::) - a co z ewentualnymi witaminami, podawanymi od 3 tygodnia zycia, he???!!! - wiec zapisalam synka do CM Damiana i idziemy we wtorek do dr Spiegowskiej (na forum gazety jest duzo pozytywnych opinii).
Mi też położna powiedziała, że w przychodni po 6 tyg, więc się wepchnęłam wcześniej i jesli chodzi o wagę to w trzecim tygodniu Wit ważył 4,5 kg ( przy urodzeniu 3600g ). Mierzyliśmy go centymetrem krawieckim ;D wyszło 62 cm ( przy urodzeniu 56cm). Ubranka na 68 pasują jak ulał :)
 
hej dziewczyny, jestem dziś po wizycie u urologa (trafiłam tam tylko dlatego,że pomyliła się babka w rejestracji i zapisała mnie tam zamiast do nefrologa),jak się dowiedziałam urolog zajmuje się sprawami chirurgii dróg moczowych, a nefrolog infekcjami ukł.moczowego itp bakteriami
może dobrze,że tak się stało, bo jak się okazuje "kolejka" do poradni nefrologicznej ciągnie się do lutego (a ja miałam polecenie konsultacji po 2 tygodniach!!!!)
taka jest więc chora nasza służba zdrowia :mad:
tak więc muszę zrobić badanie moczu i iść prywatnie do nefrologa,jeśli chcę by moje dziecko było zdrowe!!!skandal po prostu!!!
urolog powiedział mi w jaki sposób pobrać mocz i nawet dziecka nie widział,chociaż siedziała obok z tatą
nie sprawdził stanu ogólnego-np czy nie ma gorączki itp.?chyba za to wszystko trzeba płacić,za zwykłe badanie
jeszcze na końcu wbił pieczątkę swojego prywatnego gabinetu i w ten sposób nas tam zaprosił
bez komentarza...
śpijcie dobrze
 
My już mamy zaliczoną pierwszą wizytę u pediatry ( nawet zaliczyliśmy wizytę w poradni dla wcześniaków )
Maciuś przy urodzeniu ważył 2550, miał 52 cm, obwód główki - 34, a klatki piersiowej - 31. Przy wypisie ważyl 2580. Tydzień temu ważył 3300.
W poniedziałek idziemy do lekarza od bioderek, wiecie może czego mamy się spodziewać?
A w następny poniedziałek mamy szczepienie, jest to właśnie wizyta po 6 tyg. Ale my mieliśmy pierwszą wizytę prawie po wyjsciu ze szpitala ( tydz. póżniej, bo wypadł długi wekend ). Dziwne że czekaliście tak długo kazali wam czekać. Czy któraś z Was już szczepiła maluszka? Możecie podzielić się wrażeniami, bo ja się trochę boję tego.
Maciek też miał badany mocz, wyników jeszcze nie znam, a wszystko przez to że położna stwierdziła że jest on żółty, wg mnie wyglądał normalnie, ale nie będę się spierać.
 
moja mała była szczepiona jeszcze w szpitalu na WZW,i dzięki Bogu,jakoś nie zauważyłam u niej żadnej różnicy w zachowaniu,a wizytę u pediatry mam za 3 tyg.,czyli po miesiącu. Ale może położna przyjdzie wcześniej ?
 
a my idziemy na szczepienie dopiero po skończeniu przez maluszka 2 m-cy(ponieważ chcemy go szczepić szczepionką skojarzoną (błonica tężęc krztusiec i HIB ) 5w1 lub 6w1) a tą szczepionką szczepi się po dwóch miesiącach...a tak w ogóle to namawiają nas na szczepienie przeciwko pneumokokom - słyszałyście coś może na ten temat ??? bo nie wiemy czy decydować się na to czy nie... :-/
 
reklama
ja tylko czytałam że są to jakieś wirusy które dorosłym nic nie robią,mimo iż mogą być w nas ale dla maluszka są niebezpieczne,ja pewnie cokolwiek o szczepionkach dowiem się jak pójdę w końcu do pediatry.
 
Do góry