reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyta u pediatry-raport

justynaj

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2005
Postów
1 531
Dziewczyny, niedługo idę do pediatry i jestem ogromnie ciekawa ile moja dzidzia przybrała na wadze, bo widzę, że z dnia na dzień coraz większy grubasek
mam propozycję-spisujmy jak rozwijają się nasze dzieci ;D
 
reklama
hej
ja wprawdzie nie byłam jeszcze u pediatry, ale dzis bylismy u połoznej
Majka przy urodzeniu ważyła 2.11 - 3250,
przy wyjsciu ze szpitala 10.11 - 3480,
a dzis 05.12 - 4350
Ma wielkie pulasy i druga brode. :)
Ogólnie wszystko dobrze, tylko pępęk jeszcze nie odpadł i jak do następnego poniedziałku nie odpadnie to wtedy musimy pójść do doktorka. A w środę wybieramy się do ortopedy na sprawdzenie bioderek, a w przyszłym tygodniu do neurologa.
 
Cześć dziewczyny i dzieciaczki.Moja kruszynka wizytę u lekarza zaliczyła w zeszły wtorek.Przy urodzeniu czyli 8.11 ważył 2560 przy wypisie ze szpitala czyli 15.11 ważył 2500 a 29.11 waga pokazała 2770.To widać że kruszynka rośnie co mnie bardzo cieszy.Jutro jedziemy na kontrolne USG główki.
 
mój kurczaczek zaliczył 1,5 tygodnia kontroli pediatrycznych dzień w dzień podczas pobytu w szpitalu :) w piątek byliśmy jeszcze na usg brzuszka i badaniu kontrolnym - na wadze było już ponad 3400 :laugh: ( przy urodzeniu 3120, przy wypisie 2925, a po czterech dniach jak trafiliśmy do szpitala z powrotem - 2765...) także wszystko w dobrym kierunku ;) teraz bierze jeszcze antybiotyk do 27 grudnia, kiedy to czeka nas badanie CUM, które wykaże czy infekcja dróg moczowych była tylko jednorazowym incydentem i czy mocz się nie cofa. Jak na razie wszystko w porządku, ale bez sztucznego mleka chyba się jednak nie obejdzie... no ale rośnie na pewno, już mi ręce momentami mdleją, i główka jest zdecydowanie większa, takiej wielkiej w życiu bym nie urodziła ;D
 
ithildin moja Wiktoria miała też infekcję dróg moczowych i byliśmy przez to 7 dni dłużej w szpitalu na Neonatologii.
Jej waga urodzeniowa 14.11 3320
po 10 dniach 3170
dzisiaj,czyli po 22 dniach 3750
Główka przy urodzeniu 33cm,po 3 tyg 35 cm
Mam pytanie -czy Ty Ithildin chorowałaś na coś w ciąży, bo ja miałam ostre zapalenie gardła w 39 tygodniu i mówią,że od tego te zakażenie.
Ile czasu Twój maluszek brał antybiotyk i czy pamiętasz jaki,moja Wiktoria miała ampicylinę i gentamycynę(który jest bardzo silny)
po 5 dniach zapisali furagin (przez 14 dni) i wysłali do domu
teraz w czwartek wizyta kontrolna u nefrologa i kontrolne badanie moczu
Ithildin dlaczego lekarz jeszcze raz przepisał antybiotyk?
pozdrawiam i życzę Twojej kruszynce duuuużo zdrówka :)
 
ustynaj w ciąży na nic nie chorowałam, ale teraz ja sama mam jakąś poporodową infekcję... okazało się, że między innymi mam dokładnie tą samą bakterię, którą Olek miał w moczu, więc podejrzewam, że oboje się tym zarazilismy przy porodzie, nie wiem, może narzędzia były brudne albo coś...
w szpitalu przez 10 dni Olek dostawał zinacef co 12 godzin, teraz raz dziennie dajemy mu ospamox (konkretnie jest to amoksycylina), tak na wszelki wypadek(bo posiew moczu juz jest jałowy), antybakteryjnie, tylko do tego badania pod koniec miesiąca, jeśli wszystko będzie ok :)
słyszałam, że teraz takie zakażenia dróg moczowych są u noworodków i niemowlaków bardzo powszechne... sama spotkałam się w szpitalu z paroma przypadkami, ale zazwyczaj nie wiadomo skąd to się bierze... :-[
pozdrawiam i również życzę dużo zdrowia Twojemu maleństwu :)
 
Mój Adaś miał w szpitalu robione usg główki, bardzo się bałąm że coś mu tam uszkodzili przez ten próżnociąg ,ale okazało się, że wszystko jest ok. Potem pełne 2 doby leżał w inkubatorze pod lampami i z kroplówką ze względu żółtaczkę. W piątek jedziemy na usg bioderek. A do pediatry dopiero za jakieś 2 tygodnie. Nie mam w domu wagi więc nie wiem jak przybiera, w szpitalu spadł z 3650 do 3570g i potem pediatra powiedział, że już uzupełnia braki wagowe. Przy porodzie obwód główki wynosił 35cm. Nic dziwnego, że nie mógł się przecisnąć, bo ja zawsze wąska w biodrach byłam.
 
Dziewczyny, a jak wyglada wizyta u pediatry? Trzeba dziecko rozebrac, czy dr to sam robi? jak je najlepiej ubrac? czy cos specjalnego wziac, pieluszke tertrowa itp? poradzcie, ja ide dopiero we wtorek, Maks bedzie mial trzy tygodnie i nie wiem, jak sie przygotowac.
 
cześć dziewczyny!
Ithildin, ja też tak właśnie niedowierzam,że to przez moją chorobę,początkowo myślałam,że to może przy kąpieli w szpitalu
ale teraz potwierdziły to położna i pediatra,więc chyba u mnie to jednak sprawka tych bakterii od anginy niestety
poza tym w szpitalach przy okazji można też różności złapać (dlatego wybrałam szpital,który uchodzi w Poznaniu za najbardziej "sterylny", ale czasem i to nie pomaga)

Eg powodzenia na usg, dzielna jesteś babka wogóle (czytałam o Twoim porodzie)

Naturella u pediatry trzeba samemu rozebrać dzidzię, najlepiej wziąć pieluszkę tetrową lub flanelową (do położenia na wadze)
i polecają też wziąć kocyk ( u nas jest osobne pomieszczenie do ważenia i isobne lekarskie i trzeba dziecko przenieść i wtedy najlepiej w kocyku)
a jeśli chodzi o ubiór to taki,by można w miarę sprawnie rozebrać i nie męczyć się np. z "tysiącem zatrzasków czy guziczków,ja doceniam teraz ubranka na zamki (np.pajacyki) ;D


 
reklama
Ja mam zaliczona wizyte u pediatry, maly po 13 dniach od porodu wazyl 3940 ( po porodzie 3900 ale nie wiem ile spadl potem bo mi nie podali) Pediatra uwaza ze Macius miesci sie akurat w srodku wszystkich norm, przy tej wadze, 52 cm, 37.7 cm glowka (uff ciezko ja bylo urodzic) ze jest silny i zdrowy jak narazie - oby tak dalej.
wszystkim Maluszkom z infekcjami itd goraco zycze powrotu jak najszybciej do zdrowia
 
Do góry