reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty i zalecenia pediatry

reklama
Dziękuję, dziewczyny! A powiedzcie mi jeszcze, czy używacie soli fizjologicznej? Tym się ma przemywać oczka, we wszystkich listach "wyprawkowych" była ta sól, więc ją kupiłam, a moja mama się zdziwiła, bo nie słyszała nigdy o czymś takim... Używacie tego? Jeśli tak, to jak? To się chyba też jakoś rozcieńcza z wodą...?
 
Hej:-)
Sól fizjologiczną kupiłam i bardzo się przydała..Darii zaczęło ropieć oczko więc jej przemywałam, i teraz wszystko gra:)
Na pępuszek używałam nasączonych spirytusem wacików LEKO, a położna będąc na wizycie popsikała octaniseptem pępek i za 2 dni ładnie sobie odpadł..
Co do witaminek położna zaleciła podawanie K+D, więc zakupiłam Vita K+D w kapsułkach..
Na USG bioderek idziemy 15-go września
Czekamy teraz na trzecią wizyte położnej i na wizytę lekarza :-)

 
- miedzy 3 a 10 dniem mielismy pierwszą wizytę u pediatry tzw badanie U2
- kolejna będzie w 4 tygodniu tzw U3
- Pierwsze szczepienia tutaj sa po ukonczeniu dwoch miesiecy
- witamina D 1 + Fluor tabletke dziennie, (I tutaj mam pytanie do Dorotki co sadzi o tym nieszczesnym Zymafluor bo czytalam o nim rozne opinie?) Moja polozna tez jest temu przeciwna

- USG stawów biodrowych po uplywie 4 tygodni od porodu ,
- w szpitalu dostal juz dwie dawki witaminy K, trzecia dostanie przy badaniu U3
- U nas na pepek nie stosowalam nic oprocz mojego mleka , odpadl po 5 dniach i naprawde nie mam zadnego problemu.
Codziennie zawiazywalam dwa razy okrecajac pepuszek wyjalowionym gazikiem, raz nam sie naderwal wiec polozna posypala go tylko pudrem a ja wkropilam swoje mleko. Pampersa do czasu odpadniecia pepka musilam zawijac pod pepek. i nie wolno bylo kapac maluszka do czasu odpadniecia.
- po 6 tyg mamy jeszcze wizytke u kardiologow.

Sola fizjologiczna przemywam oczka. Biore na gazik bez rozcienczania i wycieram oczka. Sol fizjologiczna ma podobny sklad do naszych lez wiec nie trzeba jej rozcienczac.
 
Ostatnia edycja:
Ja nic nie stosowałam na pępek. Przemywałam go solą fizjologiczną. Odpadł po tygodniu co mnie bardzo zdziwiło bo starszemu odpadał bite 3 tygodnie- każdy lekarz jak widział pępek mówił: "Ale gruba pępowina".
Oczy Barta ropieją wiec też je przemywam gazikiem nasączonym sola fizjologiczną. Pomaga. ja dopiero dziś odbieram wypis ze szpitala i będę mogla umówić się na wizytę do lekarza.
Powiedzcie mi jedno. Jak tam wasze maluchy? Śpią cały czas czy mają jakieś godziny czuwania? Mój pierwszy syn przesypiał całe dnie i noce do ukończenia 2 lub 3 miesiąca życia, za to z Bartkiem nie mam już tak różowo. 2 razy dziennie daje nam do wiwatu- popołudniu od 15 do 18 i w nocy od ok 3 do 6 rano. Poza tym śpi ładnie.
Jak to jest u was?
 
my tez mielismy juz wizyte w zeszlym tyg :) maluszki ladnie przybieraja na wadze dostaly witaminke K i D zadnych wiekszych problemow poza tym ze Wiki ma cczasami klopot z brzuszkiem jak polknie za duzo powietrza
 
hejka
oczy ropieja nam od soboty
dzwonilam do pediatry
kazala przepisac mi biodacyne

Saraa my podajemy zymafluor dzieciom ale jak juz zabki maja
takim maluszkom nie dajemy
 
reklama
Ja tez niczym nie smarowalam pepuszka i po tygodniu i 4 dniach sam odpadl.Poza tym zalecenia dokladnie takie same jak u Saary ,moze za wyjatkiem fluoru ,aha i soli fizjologicznej tez nie uzywamy.Kapac raz w tygodniu i do 6 tygodnia nie ucinac paznokci.
 
Do góry