reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

reklama
mi w szpitalu zafundowali 3 takie "masaże" w ciągu 2 i pół godziny (myślałam że zamorduje położna która je wykonywała) .... a skończyło się tym że cała akcja porodowa od pierwszych skurczy do momentu jak miałam Krzysia na piersi trwała niecałe 4 godzinki ... 2 faza porodu trwała 15 min ;-) ja prosiłam o znieczulenie bo już nie mogłam wytrzymać (tak mi się wydawało wtedy) a tu mi położna mówi ze za późno i że już 3 faza i zaczęły się parte ... i za chwilkę Krzyś leżał na mojej piersi ;-)
 
Kiedy muszę zgłosić dziecko w przychodni? I wystarczy że zadzwonię czy muszę iść za małą od razu? Jeśli już było o tym to przepraszam ale nie bardzo mam czas na przeszukiwanie...:(
 
Kiedy muszę zgłosić dziecko w przychodni? I wystarczy że zadzwonię czy muszę iść za małą od razu? Jeśli już było o tym to przepraszam ale nie bardzo mam czas na przeszukiwanie...:(

musisz deklarację wypisać w przychodni, którą wybierasz.
ja byłam sama, z ksiązeczką małego
czasami wymagają PESEL, ale powiesz, że jak będziesz miała to doniesiesz
 
Ostatnia edycja:
Aga a byłaś zaraz po powrocie z małym do domu czy po kilku dniach też można iść?

ja byłam w 5 dobie, bo musiałam sprawdzić żółtaczkę, ale przed porodem byłam w przychodni i pani powiedziała o tej deklaracji, żeby wypełnić, przynieść, ona wtedy kartę dziecku zakłada.
ale myślę, że jak pójdziesz dopiero wtedy, kiedy będziesz miała taką potrzebę, to nie będzie problemu..
chociaż na tej deklaracji wybierasz też położną
 
no to tym bardziej :-)
idz sama i załatwisz, po co masz małą ciągać do przychodni, gdzie pełno chorych dzieci jest
 
reklama
Kiedy muszę zgłosić dziecko w przychodni? I wystarczy że zadzwonię czy muszę iść za małą od razu? Jeśli już było o tym to przepraszam ale nie bardzo mam czas na przeszukiwanie...:(

w mojej miejscowości już przy wypisie podajesz, do której przychodni zamierzasz chodzić z dzieckiem.. szpital powiadamia tę przychodnię a dopiero później wypełniasz deklarację..


wczoraj odbyliśmy pierwszą wizytę u lekarza.. maluch grzeczny jak nigdy - nawet nie pisnął ani przy badaniu, ani przy rozbieraniu czy zmianie pieluszki kiedy zwykle drze się tak, jakby ktoś go ze skóry obdzierał :-D
przybrał na wadze 0,5kg w stosunku do wagi wyjściowej ze szpitala i więc noszę już 4kg faceta na rękach :-) poza tym wsio oki co bardzo mnie cieszy :-)
następna wizyta przy okazji szczepień - no i mamy zagwostkę co począć z tymi zalecanymi :sorry2:
 
Do góry