reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty naszych maluszków (szczepienia, wymiary, konsulatacje, porady)

reklama
My też dostaliśmy pieczątkę z zaleceniami w Książeczce Zdrowia Dziecka na stronie 9, ze skalą Apgar + receptę do wykupienia na witaminy.

A położna środowiskowa na wizycie patronażowej nie dała żadnej karteczki, ani pieczątki i jeszcze wprowadziła zamieszanie. Spieszyło jej się na imprezę...
 
natalia_eg super, że posłuchałaś własnej intuicji, a nie położnej. Fajnie też, że tak szybko wam ta bilirubina spadła. Mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie ok. Ja czekam na najświeższy wynik, ale Młoda wygląda już całkiem nieźle i już w zasadzie normalnie pachnie :-) ale niestety jakieś przygody brzuszkowe się zaczęły i całymi dniami wisi na cycu, a śpi tylko przytulona - a najlepiej na rękach. Dobrze, że noce są znośne.
 
U nas dziś była pediatra z przychodni. Obejrzała Tymka, stwierdziła, że pępuszek to on ma "skomplikowany" (bo z licznymi zakamarkami, w ktorych może się coś babrać), ale jest wszystko dobrze, brak stanu zapalnego, mamy tylko dalej przemywać i dojdzie do siebie całkiem. :)

Z oczkami gorzej - zapisała antybiotyk.

Antybiotyk zapisała też na krostki, bo "wdało się nadkażenie". Ale ten co prawda wykupimy, ale na razie stosować nie będziemy. Pediatra szpitalny doradzał w takim wypadku spirytus 70% i tego zamierzam najpierw spróbować. Nie lubimy antybiotyków.

Poza tym Tymo rośnie zdrowo :) Zuch chłopak ;)
 
przejrzałam całą ksiązeczkę - brak zalecen. Tylko na 13-ej stronie wpisana kontrola wagi i zoltaczki za 2-3 dni u lek. rodzinnego. O witaminach wyczytałam w reklamach w ksiązeczce :cool:
 
A my dzis o 14 idziemy na pierwsza wizytę do lekarza którego wybrałam na pediatre dla małej. Zimno na dobrze, jednak Chce by ktoś obejrzał ten jej pępek, wole dmuchać na zimne.. Wczoraj jeszcze cały jej popsikalam octaniseptem, wyczyscilam ile sie dało, i zakleilam opatrunkiem jalowym, bo ta częśc która nie odleciala zawadzala o pampersa, i ubranie.. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok..
 
A my dzis o 14 idziemy na pierwsza wizytę do lekarza którego wybrałam na pediatre dla małej. Zimno na dobrze, jednak Chce by ktoś obejrzał ten jej pępek, wole dmuchać na zimne.. Wczoraj jeszcze cały jej popsikalam octaniseptem, wyczyscilam ile sie dało, i zakleilam opatrunkiem jalowym, bo ta częśc która nie odleciala zawadzala o pampersa, i ubranie.. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok..


na 1-szą wizyte lekarz powinien przyjsc do was, nie boisz się isc w te zarazki??
 
reklama
My też byliśmy w przychodni. U nas przychodnia dla dzieci zdrowych jest oddzielona od tej dla chorych i ma osobne wejście. Elementem wspólnym jest personel...
 
Do góry