reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza, badania i zdrowie naszych Fasolek

reklama
Pustiszi u mnie było tak że najpierw wymiotowałam i z 63kg zeszłam na ok 56kg przez te nudności... poźniej na sam koniec w 9 miesiącu ważyłam 67kg więc w sumie miałam tylko 4kg na plusie do wagi sprzed ciąży. Jak urodziłam to ważyłam mniej niż wtedy kiedy zachodziłam w ciąże.
 
Fifka, jak nasze babcie zachodziły w ciążę wszystko było zdrowsze, mnóstwo osób miało przydomowe ogródki z warzywami, mieli pewność, że niepryskane... A teraz? pójdziesz na targ i nie wiesz, co kupujesz i ile tam witamin a ile chemii... nie każdy ma szczęście do dostaw sprawdzonych produktów...

i nie zgodzę się do końca z tym żelazem, jak ktoś ma dobre wyniki to ok, może pozostać przy samej diecie, ale ja już ze 3 razy w życiu miałam niezłą anemię (w tym raz jak jeszcze żywiła mnie mamusia :) i bez tabletek z tego nie wyszłam (a jem w miarę zdrowo). Nie każdy ma dobrą przyswajalność żelaza i już, wtedy nie wiem, ile byś musiała jeść czerwonego mięsa i innych takich, żeby nastarczyć i dla siebie, i dla dzidziusia...
 
U mnie nie ma mowy żebym bez witamin ciągnęła. Muszę patrzeć czy ma w składzie żelazo ! bo np prenatal DHA tego żelaza nie am. Uważajecie dziewczyny jak to bierzecie. Mi na to zwrócił uwagę gin w pierwszej ciązy. Do tego ja mam brać folik całą ciąze bo kwas foliowy spomaga wchłanianie żelaza . Gdybym tego nie brała to anemia prawdopodobnie galopująca !!
 
Jeśli chodzi o witaminki, to lekarz kazał przestać brać kwas foliowy, a cos w zamian to tylko jeśli ja sama chcę. Powiedział,że jak morfologia jest dobra to nie trzeba dodatkowo nic łykać wiec jak narazie nie biorę nic:) zobaczymy jak następne badanie krwi będzie się prezentować:p
 
Malinka ale skoro sama piszesz że masz problemy to normalnie że bierzesz... ja tu mówie o sobie i osobach które mają dobre wyniki bo wtedy po co brac?? Ja w życiu anemi nie miałam....
 
Fifka to nie jest tak. Ja w drugiej ciązy miała na początku wyniki super, a po 5 tygodniach anemia taka ze aż galopowała :( doszlo do tego ze musiałam dostać żelazo na receptę. Niew miałam mdłości ani nie wymiotowalam. Jadłam bardzo zdrowo. tylko nie łykałam witamin
 
Ja anemie mialam jak bylam mlodsza, praktycznie zawsze:) ale jak mąż mnie zaczal karmic (lubi urozmaiconą kuchnie), to od 2008 roku mam wyniki idealne i anemii nawet małej:)
 
Anisen no widzisz... u mnie nic takiego nie było... a nie jestem zwolenniczką by brać "ot tak"... jak coś wyjdzie w morfologi i lekarz zaleci wtedy będę brała.
 
reklama
Fifka - a no to przy mega spadku :) acha bo myślałam że tak bez minusa na wadze skromne 4 kg

A mi się wydaje ze kazdy inaczej uważa kazdy lekarz kazdej z nas inny, jesc zdrowo mozna profilaktycznie tez lykac tabletki ja jeszcze nie łykam bo mialam brac folik jakiś czas nie biore i moze sie wybiore do apteki. Kazdy indywidualnie podchodzi i wie co dla nas najlepsze chyba i o.
Ja np. Bardzo dużo od Was się nauczyłam ucze i mysle że jeszcze sie naucze choć każda mama ma inne upodobania i praktyke, ale to normalne :)
 
Do góry