reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Bardzo niebezpieczna choroba...Ja zaraziłam się w 1 miesiacu ciąży, najprawdopodobniej kupione mięso było zakażone...Do 5 miesiąca bylismy przygotowywani przez lekarzy ze jest ewentualność usunięcia ciązy jeśli wyjdą jakieś nieprawidłowosci...Na szczeście szybka interwencja lekarzy i terapia antybiotykowa która trwała do konca 9 miesiaca uchroniła moje dzieciątko.:)...Co prawda mały duzo pzreszedł po porodzie, miał mnostwo badan, ale wszelkie podejrzenia zostały wykluczone...:) Dziewczyny, jak nie dostajecie skierowan na takie badania to same wymuscie...
 
reklama
Ciesze sie ze wasze wizyty byly udane i jestescie zadowolone z nich.. a jednoczesnie mi smutno bo jak juz pisalam w glownym watku tutaj w Angli nie robia nic az do 12 tygodnia.. :( smutno mi nie tylko ze chcialabym tez swoja kropeczke zobaczyc, ale martwie sie ze moze byc cos nie tak a ja nawet nie wiem.. chociaz dobrze sie czuje.. ale wiecie jak to jest.. a jesli mam np ciaze pozamaciczna? Jak to mozliwe ze wszystkie badania robia tak pozno? :( a prywatny ginekolog polski jest taki drogi ze maskara..
 
Ciesze sie ze wasze wizyty byly udane i jestescie zadowolone z nich.. a jednoczesnie mi smutno bo jak juz pisalam w glownym watku tutaj w Angli nie robia nic az do 12 tygodnia.. :( smutno mi nie tylko ze chcialabym tez swoja kropeczke zobaczyc, ale martwie sie ze moze byc cos nie tak a ja nawet nie wiem.. chociaz dobrze sie czuje.. ale wiecie jak to jest.. a jesli mam np ciaze pozamaciczna? Jak to mozliwe ze wszystkie badania robia tak pozno? :( a prywatny ginekolog polski jest taki drogi ze maskara..

To faktycznie niezbyt mądre praktyki tam stosują...a nie mogłabyś się uprzeć i poprosić o usg ?!? Przecież to bardzo ważne...pozwala wykluczyć wiele nieprzyjemności.
 
Co do toxoplazmozy no własnie to własnie byłam przyczyna mojego poronienia.

a teraz co: poszlam do gina jak się dowiedziałam i da skierowanie ale jak ciąza sie utrzyma najwcześniej 10-12tydz.i radz sobie sama kobieto.ale badanko zrobiłam juz i prywatnie i wynik mam ok.
 
Niektórzy lekarze to takie matoły że szok...ja dopiero teraz trafił na odpowiedniego i jestem z niego strasznie zadowolona.
Powiedział ze musimy zabezpieczać się szelkami i paskiem żeby wszystko było dobrze. Zrobił mi od razu masę badań...i podejrzewam że mój wcześniejszy to nawet o niektórych nie słyszał, a też wydawało mi się że jest ok. Teraz wiem że był dobrym lekarzem od ciąż bezproblemowych...a jak się coś dzieje to już rozkłada ręce. Ehh...
 
Tusia, jesli juz raz przeszłas toxoplazmoze to masz przeciwciała które Cie chronią, nie musiałas powtarzac badań :):) Jestes juz bezpieczna, ja zresztą też :)
MOja szwagierka mieszka w Irlandii, bukowala wczesniej bilety i przylatywała na badania do Polski...Koszt przelotu z badaniem zamykał sie w 250zł-300zł, wiec twierdziła ze tak najoptymalniej wychodziło. :)...Potem znalazła polskiego gin iii dla naszych rodaków był o wiele tanszy ;) wiec miała farta ale jak opowiadała jak lekarze zajmują się kobietami w ciązy to byłam w szoku. Z tym ze kobiety Irlandki tez trochę powoduja takie zachowania, gdyż one same twierdza ze do 3 miesiaca moze sie wszytsko zdarzyc i nie dbają o siebie za bardzo w tym okresie...Zreszta widzialam na własne oczy jak np opiekują sie malenstwami i dziecmi to az rece opadają...:(
 
Modlisiu ja tam się na tym nie znam ale lekarz który mnie leczy zakaznik
bardzo dobry lekarz twierdzi,że jest takie coś jak utajona toxo która morze się odnowic jak ma do tego warunki.
a ja po toxoplazmozie mam powiększone węzły na szyi i ten lekarz twierdzi,że np.choroba może sobie tam
czekać i wykluc się ponownie ale to są znikome i bardzo żadkie przypadki ale chciałam byc spokojna.
 
Tak zgadza się , może sie kilkakrotnie reaktywować ale nasz organizm ma już przygotowaną armię przeciwicial która momentalnie w razie potzreby jest aktywizowana i uchroni malenstwo, wiec mozesz byc spokojna...:) U mnie był taki paradoks ze moja specjalizacją po studiach jest parazytologia i drżąc własnie przed toxo zaraziłam się nia w najgorszym z mozliwych momentów... Na szczęscie moj synek nie zaraził się iii jest zdrowiutki ale najczesciej niestety dochodzi do poronien, my mielismy ogromne szczęscie :)

Tusia Ty jestes z gdyni...? ja byłam leczona w Instytucie Chorób tropikalnych w Gdyni u dr Kowalczyk jak dobrze pamietam...:)
 
nie jestem z Gdyni ale miałam naprawdę świetnego lekarza.
a tak własnie mieliscie niesamowite szczęście.
ale mam nadzieję,że teraz będzie dobrze.
 
reklama
Elzu faktycznie tutaj w anglii z tymi lekarzami to problem ale jesli bardzo sie martwisz mozesz isc do ogolnego lekarza i powiedziec ze bardzo boli cie brzuch (to nie musi byc prawda) on najprawdopodobniej wysle cie na usg mnie wyslal i we wtorek ide sprawdzic czy jest dobrze tylko ze mnie ten brzuch naprawde bardzo bolal no ale nie udowodnia ci czy mowisz prawde a zrobisz sobie badanka i uspokoisz sie
 
Do góry