reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

reklama
mamcia10 muszę się z Tobą nie zgodzić, bo ja się właśnie nie stresuje i czuję że jestem pod fachową opieką w porównaniu do mojej przyjaciółki, która też jest w ciąży i mieszka w UK i od samego początku jest zestresowana i zła na tamtejszą "opiekę" dlatego przylatuje do Polski żeby sprawdzić czy na pewno wszystko jest w porządku :)
 
edytka84 to byly slowa pewnej matki a nie moje :) bardzo dobrze ze sie nie stresujesz i jestes pod fachowa opieka :) a znajoma nie musi przylatywac do PL w UK jest duzo polskich ginekologow :)
 
no właśnie była raz u takiego polskiego ginekologa, żeby zrobić usg genetyczne w 13 tygodniu, zapłaciła 100 funtów a lekarz powiedział, że on nie robi takich rzeczy, że to tylko w Polsce wymyślili i zrobił jej zwykłe usg z podstawowymi wymiarami :) nie wiem może źle trafiła :)
 
Musiala zle trafic :/ tak jak wszedzie zdazaja sie dobrzy i zli ginekolodzy :/, ja z polskich gin. nie korzystam, ale znam dziewczyny co chodza dla wlasnego spokoju, lub poprostu z powodu braku znajomosci jezyka.
 
Violett, mam dokładnie takie samo zdanie na temat palenia w ciąży.
Nikusia, rainmanka, ja właśnie walczę zapaleniem pęcherza. U mnie niestety skończyło się antybotykiem. Raimanka, preparaty żurawinowe na pewno nie zaszkodzą. Możesz tez popijac naturalny sok z zurawiny.

Dżastina, bierz lutetine i dużo wypoczywaj. Ja biore lutetinę od poczatku ciąży ze względu na skurcze i szyjka trzyma.

Elzu, niestety nie da się inaczej zorientowac, że sie szyjka skraca jak podczas badania. Można mieć rozwarcie i nie mieć skurczów albo mieć i ich nie odczuwać, a można mieć skurcze i nie mieć rozwarcia. Tak jest w moim przypadku, co prawda od początku jestem na luteinie wiec być może to ona trzyma.
 
Inez79 , dzieki za info, to mnie nie pocieszylas, no coz.. mysle ze dla wlasnego spokoju bede musiala umowic sie na kontrole (i moze USG) u polskiego lekarza.. tylko kiedy.. wlasnie zaczynam powoli 28ydzien, to moze poczekam jeszcze kilka, zeby odrazu popatrzec jak dzidzia sie ulozyla..
 
Dzięki Inez :) w sumie nie wiem czy to pęcherz bo nic mnie nie boli, ... ale kupiłam suszone żurawiny i herbatke. Ale po suszonych cukier mi skoczył troche i tak to jest, na jedno pomaga na drugie szkodzi :)
 
Rainmanka, zapalenie pęcherza nie zawsze boli. Mi wychodziły bakterie w moczu w jakis kosmicznych ilościach (ponad 8 tys.) i wielkie oczy robiłam, bo żadnych objawów nie miałam. Teraz bakterii mam mniej, a niestety z bólu zwijałam sie przez 3 dni, bolało mnie i podbrzusze i pęcherz.
Inna sprawa, że mogłas np. źle pobrać próbkę i jakies bakterie mogły wpaść. Mi lekarz kazal najpierw sie podmyć, nie wycierać ręcznikiem tylko osuszyć suszarką i dopiero siusiac do pojemniczka.
No niestety suszona żurawina jest słodzona. Najzdrowszy jest naturalny sok, tylko troche trudnodostępny i nie tani. Ja znalazłam w sklepie ze zdrową żywnością, niestety litr kosztuje ok. 40 zł., ja popijam rozcieńczony z wodą.To co jest w aptekach i sklepach pod nazwą soków czy syropów z żurawiny, z żurawina nie ma za wiele wspólngo.
 
reklama
Na problemy z pęcherzem są także specjalne tabletki z wyciągiem właśnie żurawiny-Żurawit,albo ProUro,tylko nie wiem czy można je brać w ciąży...zresztą ginekolog na wizycie napewno poradzi co brać:tak:Trzeba pamiętać o piciu dużej ilości wody,wtedy problemy z pęcherzem napewno się zminimalizują...:-)
 
Do góry