reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

reklama
Malinka a miałam Cię pytać, tak Ci Laura dała w kość ze zdrowiem?

Zylcia no to super waga, widać, że nie potrzebne były nerwy :-)

K8 zawsze warto na kontrolę się przejść, a zwłaszcza jak Młode zaczynają chodzić
 
My mamy kontrole kardiologa jakoś w listopadzie, ze względu na Ninki mniejszą komorę, niby nie jest to zaliczane jako wada serca, jak przy dziurkach, ale do kontroli, ciekawe czy się już wyrównała, bo miała niby po roku..
 
Gosia jeszcze Maksa nie zaszczepiłam ;-) Olki też na to świństwo nie szczepię na razie. Boję się

Malinka wg mnie teraz Ola jeszcze jest za mała a potem sezon chorobowy dlatego najwcześniej za rok zaszczepię. Zresztą myśmy dwa tygodnie temu przyjęły dopiero błonnicę tężca i krztuśca. Ja odwlekam wszystko nikt się mnie nie czepia.

Zylcia też miałam pisać super Agatka wyszła z wagą a na początku taka drobniutka była a teraz normalna dziewczynka :)

My do lekarza w pierwszym roku chodzimy co miesiąc w drugim co 6:)) także teraz czas na oszczędności.
 
Ostatnia edycja:
Irisson Laurze w zasadzie nic poważnego nie było tylko była non stop chora tzn gardło, oskrzela i wieczny katar trwający po 8 tyg brrryy i jakieś dziwne wyskoki, że neurologa, endokrynologa itp zaliczyła a zeschizowana jestem po tym szczepieniu bo po tygodniu od podania Laura zamiast odry rzekomej zaliczyła tak potworną pokrzywkę, że dziecka własnego nie poznałam jak z pracy wróciłam, była cała totalnie spuchnięta, włącznie z małżowinami usznymi, przez ponad tydzień na sterydach była, jedno schodziło a następne wyskakiwało brrryyyyy. A najsmieszniejsze, że tylko w ulotce anglojęzycznej znalazłam w skutkach ubocznych pokrzywkę. Dobrze słyszeć, że az tyle Kakakarolina odwlekasz to cud szczepienie. Ja sięjedynie boje świnki bo dla chłopców to nie za dobre, doktorek dał mi to do przemyślenia. Była szczepionka specjalnie dla chłopców świnka i odra ale już nie ma ehhh, samej świnki też nie ma.
 
Bo najgorsze są te szczepy Odry w tej szczepionce. To od niej największe powikłania. Przeciągać to i jak najpóźnoej szczepić, albo wcale. Na różyczke można zaszczepić, gdy zbliżać się będzie okres zachodzenia w ciążę, bo tylko dla noej jest zagrożeniem.
 
reklama
Nie ma bezpiecznych szczepionek, wszystkie są obciążone negatywnymi skutkami. Dlatego zanim się zdecydujecie szczepić, należy zdobyć wszystkie informacje na ten temat, nie kierować się tylko tym co mówi Wasz pediatra, bo on wszystkiego nie powie. Na www.stopnop.pl są wszystkie składy szczepionek, wszystkie możliwe powikłania, spis pytań jakie należy zadać lekarzowi.
 
Do góry