reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

L

Lila001

Gość
Wasnie dziewczyny w ktorym tygodniu wybralyscie sie do lekarza??? Od razu potwierdzil ciaze czy kazal jeszcze zaczekac???:-)


 
reklama
Ja o ciąży wiedziałam juz jak byłam w 3 tygodniu ale poszłam o ginka w 4 tygodniu i jak mi zrobił usg to okazało sie ze jestem w 4tygodniu i 3 dni w ciąży.
Nastepną wizyte mam 2marca:-)
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja jeszcze czekam na wizyte -mam 1 szego marca a teraz jestem w 5 tygodniu i wiem o ciazy od 4tego tygodnia od kiedy zrobilam test

w poprzedniej ciazy tez zrobilam test w 4 tym tyg , poszlam do lekarza zaraz po nim i jeszcze nie bylo nic widac, dopiero w 5tym czy jakos tak. wiec jesli chcesz sie upewnic i na USG zobaczyc malenstwo to najlepiej wydaje mi sie isc w 5 tygodniu

Ja teraz czekam do 7 tygodnia z USG bo wczesniej uwazam ze nie ma potrzeby, nie musze potwierdzac ciazy bo wiem ze jestem, juz raz to przechodzilam:)
 
Ja byłam u lekarza kilka dni po spodziewanym terminie @, gdy test wyszedł mi pozytywnie. Wtedy jeszcze niczego nie było widać, tylko endometrium było zmienione - pogrubiały się ścianki macicy. Tydzień później było widać pęcherzyk. Dwa tygodnie później nadal było widać pęcherzyk, ale wciąż nie było echa zarodka. Trzy tygodnie później było nareszcie echo zarodka i bicie serduszka i dowiedziałam się, że to 6tc. i 2 dni (z @ by wynikało, że 8tc., no ale widocznie owulacja była później).
Dopiero na tej 4-tej wizycie lekarz był w stanie mi cokolwiek powiedzieć i założył mi kartę ciąży.

Można by zatem pomyśleć, że w 1 miesiącu nie warto iść do lekarza. Ale to nieprawda - już na początku zostałam skierowana na badania hormonalne i okazało się np., że po tygodniu spadł mi trochę progesteron, więc dostałam luteinę. Poza tym badali mi kilka razy poziom beta-hcg, żeby sprawdzić, czy ciąża rozwija się prawidłowo.

Myślę, że im wcześniej się pójdzie do lekarza, tym lepiej.
 
Wiedziałam o ciazy juz w 4 tygodniu. Do lekarza poszłam 6 tygodniu ale oficjalne potwierdzenie bedze jak pojde teraz we swtroek na USG a to juz bedzie 9 tydzien od @
 
Mysle ze pojde do lekarz gdzies za dwa tygodnie to bedzie pocztek 6 tygodnia wiec juz bedzie chyba cos widac:-):-):-) a raczej kogos:-):-):-) trzymam kciuki za wasze maluszki:-)


 
Ja poszlam do lekarza 1 lutego czyli to byl ok 5 tydzien lekarka zbadala i potwierdzila :-) dala skierowanie na badania i kazala przyjsc w 8-9 tygodniu i wtedy sie okaze co dalej zalozy karte i umowi usg :-):-) i wlasnei ide 22 lutego na ta wizyte i wszystkiego sie dowiem:-D
 
Ja mialam dokladnie taka sama sytuacje jak Efa. Jestem po trzech wizytach. Na pierwszej 4tc bylo widac tylko zmiany macicy i tak dalej na drugim 5tc tylko pecherzyk aa na trzeciej koniec 6tc juz bylo widac dzidzie i i bicie serducha. Teraz mam termin na wtorek i wtedy tez zaloza mi karte ciazy czyli to bedzie 8 tydzien.
 
reklama
kochane ja to o ciazy dowiedzialam sie w dzien spodziewanej miesiaczki.zrobilam test byly 2 kreski.dowiedzialam sie w poniedzialek i chcialam isc do gin w piatek bo moze jakies leki trzeba ale niestety wolny termin na 26.02.
 
Do góry