reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza nasze i niebawem naszych pociech:):)

Czy planujecie badania prenatalne? Zastanawiałyście się nad tym? Do 12 tygodnia jeszcze troche czasu, ale ja się chyba zdecyduje, mimo, że to troche kasy kosztuje. Jakie jest wasze zdanie?
Jeszce o tym nie myślałam dopiero jak serduszko usłyszę to pomyślimy. Przy Nikoli miałam zresztą Avatar mam z tego badania, tylko ja miałam jakoś w 18 tygodniu i wtedy poznałam płeć i ogólnie fajnie jest zrobić. Tylko w ciągu tych 2 lat tak podrożało że:szok:
 
reklama
nefretete paulusia ja zarówno w dwóch poprzednich ciążach o tym nawet nie myślałam jak i teraz nie zamierzam. Po pierwsze nie stać mnie na takie dobrodziejstwo, po drugie jak ma być coś źle to i tak będzie. A moje zamartwianie się w ciąży niczego nie poprawi a wręcz przeciwnie, negatywnie wpłynie na maleństwo a więc moja odpowiedź brzmi nie, nie zamierzam korzystać z dodatkowych badań prenatalnych. Teraz kolejnym celem jest usłyszenie i ujrzenie serduszka i na tym się skupiam.
 
Czesc dziewczyny! Bylam wlasnie u pielegniarki pobrala mi krew.5 flaszeczek.musze miedzy innymi zbadac przeciwciala na odre i na rozyczke.no i na pewno ogolne itd. wizyte u lekarza mam 15.09 i usg w innej klinice bo moj lekarz mi nie zrobi w 8 tygodniu. masakra i musze placic duzo pieniedzy za zwykle usg ale serduszko chce zobaczyc. dodam, ze mieszkam w Danii i procedury sa inne.jak krew jest ok to usg robia dopiero okolo 12 tyg. bez sensu troche nie dam rady tyle czekac
 
paulusia2209, Syneczki no to dostałam skierowanie na setki badan z krwi :) jak będziecie chciały to napisze dokładnie na jakie. No oczywiście było badanie lekarz zrobił usg. Na USG było widać serduszko ale po chwili gdzieś maleństwo się ukryło i lekarz nie mógł znaleźć ( i jeszcze się mnie pytał czy widziałam serduszko to mu mówił że tak ):) więc zmierzył pęcherz płodowy miał on 2 x 2 cm. Lekarz powiedział żebym przyszła za 2 tygodnie z wynikami badań to zrobi jeszcze raz USG i wtedy na pewno będzie lepiej widać :)
 
Ostatnia edycja:
No to może ja się pochwale. Wczoraj widziałam bijące serce. Zarodek wielkości 1,1 cm (7 tc i 2 dni); pęcherzyk wielkości 3,5 cm (8 tc). :) ufff - kamień z serca :)

GRRRATULACJE!!!!!!!!
Czy planujecie badania prenatalne? Zastanawiałyście się nad tym? Do 12 tygodnia jeszcze troche czasu, ale ja się chyba zdecyduje, mimo, że to troche kasy kosztuje. Jakie jest wasze zdanie?
Jedyne badanie , które wykona lekarz w trakcie wizyty w 12 tc to sprawdzi przeziernośc karkowa tak jak w poprzedniej ciązy. inych badań nie bede wykonywac. U mnie w rodzinie nie ma (jak na razie ) zadnych chorób genetycznych .nie chcę się stresować a dziecka chorego nie usunęłabym niezaleznie od wady.

to jutro potrzymajcie za mnie kciuki na wizycie o 18.30;-)bede miała mam nadzieje juz karte ciazy
 
reklama
myszko rewelacja :-D ojj kolejna szczęściara :-D:-D:-D
martolinko jutro Ty, ta to ma dobrze ja jeszcze 4 dni muszę wytrzymać by zobaczyć mojego bąbelka i założyć kartę ciąży i co mnie zdziwiło lekarz kazał iść na górę gdzie zawsze przed wizytą bada położna i już przed wizytą założyć kartę ciąży czy to znaczy że nawet pomimo tego że był ostatnio 5 tydzień i nie było widać serduszka nie dopuszcza myśli że teraz mogło by go nie być? szczerze powiedziawszy pierwszy raz bedę miała tak szybko zakładaną pomimo że to ten sam lekarz ale w końcu od wie lepiej :-p
 
Do góry