reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza naszych pociech

ja tez czekałam bo w ksiazeczce zdrowia mam ze szczepienie przeciw ospie jest w 13-14 miesiacu zycia i mówilam sobie ze pojde tak pod koniec czerwca, a tutaj taki psikus ze Oleczka ospe dostała i teraz nie wiem jak to bedzie ze szczepieniem.....pewnie nie bedzie szczepiona skoro przebyła chorobe? moze ktoras pomoze?
 
reklama
Olisiaa przebycie choroby nie jest wyznacznikiem do nieszczepienia.Jeśli szczepisz ją normalnie to tą szczepionkę też mała dostanie tylko w późniejszym terminie.
Tak samo jak dziecko ,które chorowało na różyczkę i wiadomo ,że już nie zachoruje to i tak jest szczepione .No cóż taka nasza polska rzeczywistość .;-)
Zdrówka dla małej .
 
Olisiaa ja bym nie wyraziła zgody na to szczepienie. Nikt nie ma prawa Cię zmusić - skoro dziecko przechorowało ospę po co ją jeszcze szczepić? Pogadaj z pediatrą.
 
Ponieważ ten sam wirus wywołuje półpaśca np : a na to można chorować kilka razy .
Rodzice piszą często na stop nop ,że lekarze pomimo zachorowania i tak szczepią dzieci .
Pewnie pogadać zawsze można .Byc może lekarz odpuści.
To jest w końcu szczepionka zalecana ,a nie obowiązkowa ,więc w sumie nie powinno być problemu.Tym bardziej ,że ta szczepionka jest tylko na kilka lat ,potem ewentualnie dziecko trzeba doszczepiać ,a i tak może zachorować .
 
Ostatnia edycja:
Witam po długiej przerwie i jak zawsze z pytaniem :)

Czy robicie same od siebie dzieciom badania krwi, by sprawdzić czy wszystko w porządku?

Mimo, że Maja nie choruje - w ciągu roku miała raz katar - to martwi mnie czy nie daję jej czegoś zbyt mało, czegoś za dużo, czy wszystko jest dobrze. Zresztą, pewnie każdy Rodzic tak ma.

Można bez skierowania zrobić dziecku badania?
 
Belinea- można prywatnie bez skierowania zrobić. Ja tak robię ze względu na niski poziom żelaza- pediatra każe co 3 miesiące kontrolować ale ja robię jeszcze prywatnie żeby sprawdzić, czy jest poprawa.
 
reklama
Dziś po południu jedziemy z małym do pediatry. Erik przez te przeklęte zęby ciągle trze buźkę, od poniedziałku miał lekko zaczerwienione oczka, jednak od wczoraj trze je już na maksa, co zaowocowała mocno czerwonymi oczętami :( Mam nadzieję, że doktorka coś na to poradzi, młody wygląda jak pijaczek albo narkoman :(

Edit. Kobitka obejrzała dokładnie młodego, twierdzi, że zaczerwienienie mogło wystąpić z dwóch powodów:
- zęby,
- chlor (w niedzielę mały bawił się w fontannie)
Dostaliśmy kropelki łagodzące i soczek antyalergiczny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry