reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza naszych pociech

no mnie tez to zawsze dziwi na nastepny raz sie dopytam dlaczego tak :tak: oni maja taki przewijak juz z miara i ja klade malego a oni przesuwaja tylko miare do dupki. wiesz chyba im tylko o to chodzi zeby zobaczyc czy w ogole rosnie a na sile wlasnie nie prostuja nózek ..
 
reklama
więc tak..
najpierw naliczyłam ortopedę - ludzie puścili nas bez kolejki:szok: i nawet sami to zaproponowali:szok::szok:
wszystko ok, następna wizyta jak Hania zacznie chodzić.

później wyskoczyłam na górę do naszej pediatry w sprawie kupek. ludziiii jak mrówek, to czekam, zadzwoniłam do matki (tam pracuje), bo miałam dla niej swojskie jajka, przyszła i siedziała ze mną. po jakiś 30minutach pediatra wyszła i sama nas zawołała:szok::szok: znajomości:D i Hania była najmniejszym dzieckiem, kolejne miało koło 3lat.
okazało się, że te kupy (rzadkie, 1-2x dziennie) to biegunka i musimy się wspomagać smektą, dicoflorem i.. kleikiem ryżowym. w ogóle pediatra była zdzwiona, że nie zagęszczam i UWAGA - stanowczo zaleca zagęszczanie, a nie zwiększanie ilości mleka. tak, więc mamy uskuteczniać wprowadzanie kleiku ryżowego - raz dziennie.
dostaliśmy skierowanie do laryngologa:dry: bo za każdym razem kiedy pediatra naciskała przy uszkach Hanula zaczynała wrzeszczeć:/
do tego skierowanie na badanie moczu, dla obojga dzieciaków, bo Bartiś goni do łazienki co 10minut:/
nasza pediatra jest boska, pamięta o wszystkim, pytała o Bartka, Hanię nosiła na rękach i gruchała do niej. dodała do naszych ćwiczeń 2 nowe - 1. rączki do góry, jedna nóżka zgięta i obrót; 2. noszenie na rękach pleckami do siebie i z ręką pod kolankami, a nie pod pupą.
 
A Mi pediatra kazała podawać nadal dicoflor i espumisan dodatkowo
Zaneta jaką dawkę masz podawać tego dicofloru bo ja podawałam 5 kropel dziennie a dziś kazała mi podawac 2razy po 5
 
Dziewczyny Wy też macie mieć tyle wizyt u ortopedy, z bioderkami? Byłam z małym 2gi raz i wszystko w porządku, znowu wizyta za 3 miesiace. Powiedziala ze robia usg aż mały nie zacznie chodzić. Wydaje mi się że to przesada tyle razy chodzić
 
Ja drugą mam wyznaczoną na październik, pomimo, że wszystko było ok... jak będzie dalej, czy znów czekają nas następne, dowiem się w październiku...
 
anik - kazała zacząć od jednej miarki z mleka (to chyba 5g), później 2 i chyba skończyć na 3, zależy od dziecka ile będzie chciało, a Hania nie chce wcale...

kasiula - ja mam w saszetkach i na 50ml dawać połowę saszetki 2x dziennie. zalecała jakiś podobny lek w komplecie z jakimiś witaminami i czymś jeszcze, ale w naszym zacofanym mieście robią wielkie oczy w aptece, że nie widzieli czegoś takiego. i ja się kuźwa pytam po co moja pediatra jeździ na kursy, poznaje nowe, bezpieczniejsze i lepsze leki skoro są u nas niedostępne?? tak samo było z kropelkami zamiast czopków, nie ma i już.
dicoflor mamy dawać przez 10 dni, ile Tobie wypada?

ortopedę miałam 2 razy i następna wizyta jak zacznie chodzić.. zalezy od lekarza i jego praktyki..
do neurologa mam na październik..
 
Dzięki... mojemu kleik podchodzi w zależności od "widzi mi się" dzisiaj z kleikiem zostawił 50 ml, a bez wytrąbił 150 ml... i masz...
 
reklama
u nas Hanusia najwięcej z kleikiem zjadła 20ml:/ dzisiaj chyba z 10 i ni chu chu więcej, więc później już odpuściłam. jak kupię plastikową łyżeczkę to spróbuję łyżeczką, może podziała.. jak nie to kupię kukurydziany, może będzie smaczniejszy..

aaaa, smekte całą wypiła, choć troszkę ją zmordowałam, jak na razie spokój i bez kupy, ale 2 już były (w tym jedna o 3 w nocy)..

mamy jednak kupę, ale malutką.. pierwszy raz nie wyskoczyła z pampersa:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry