reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, zdjęcia z USG naszych maluszków

To jestem już skołowana- bo takie twardnienie mam raz na jakiś czas od 20 tyg ciąży i to było mi tłumaczone jako "ćwiczenia macicy" przed porodem. Głupio, żeby przepowiadały poród w 20 tyg przed nim ;D No ale jak zwał tak zwał.

Huscyrescue ja tez mam juz od dwoch miesiecy i to codziennie i tez tak naprawde nie czaje do konca jak to jest z tym. Ale fakt ze teraz mam je caly czas od rana do wieczora
 
reklama
Husky ja mam termin na 19.07, a nastawiam się na poród nawet koło 21.07, bo tak wyszło z USG, a obu synków rodziłam po terminie: 5 dni i 2 dni. U mnie szyjka zamknięta i tak jak u Ciebie skurcze od około 20 tygodnia teraz pewnie kilkanaście razy dziennie czasem więcej. W poprzedniej ciąży bardziej regularne skurcze zaczęłam mieć jakoś na tydzień przed porodem.
 
Nie wiem czemu macie takie parcie na rodzenie. Przecież im dziecko dłużej w brzuchu tym lepiej. Donoszone dziecko to mniejsze ryzyko kolek itp.

huskyrescue ja z synem miałam termin na 15.07, a pierwsze objawy (czyt. skurcze) pojawiły się 13.07 ok. godziny 20. Wcześniej nic. Żadnych twardnień, skurczy przepowiadających, rozwarcia, nic kompletnie. Urodziłam 14.07 o 6 rano.
 
kagusia nie zgodzę się z Tobą. Ciąża w 38 tc jest w książce donoszona. A organizm to nie matematyka. Ciąża jest donoszona w momencie, gdy dziecko o tym zdecyduje. Piszę o ciąży fizjologicznej, a nie gdy mamy do czynenia z patologią np. odklejającym się łóżyskiem.
Jak najbardziej można rodzić w 38 tc, o ile akcja rozpocznie się samoistnie a nie przez podanie oxy czy cc.
 
Gurek, spieszy się nam bo nie wiemy (np. ja) na co się piszemy :):):) Potem będziemy mówić, że lepiej było w dwupaku :)

Ja, tak jak już pisałam, martwię się o tę wagę młodej i stąd bardzo bym już chciała ją mieć w ramionach i nie martwić się o przepływy itd. Gdybym do końca ciąży miała wszystko dalej książkowo (jak do 34 tc) to pewnie bym chciała poród jak najpóźniej....
 
kagusia nie zgodzę się z Tobą. Ciąża w 38 tc jest w książce donoszona. A organizm to nie matematyka. Ciąża jest donoszona w momencie, gdy dziecko o tym zdecyduje. Piszę o ciąży fizjologicznej, a nie gdy mamy do czynenia z patologią np. odklejającym się łóżyskiem.
Jak najbardziej można rodzić w 38 tc, o ile akcja rozpocznie się samoistnie a nie przez podanie oxy czy cc.

tak zgodzę się z tobą i nie chodziło mi o wywoływanie porodu bez konkretnej podstawy.. tylko o to że jak zacznie się dwa tygodnie prędzej to nic się nie dzieję bo i tak ciąża jest donoszona.. :-)
 
już po wizycie
20go cc
Młody 2800 waży
Na początku padła data 16 ale powiedział ze woli poczekać bo nie chce wcześniaka wyciągać
Zmartwiła mnie główka bo w sumie prawie taki sam wymiar jak ostatnio ale mówił ze mam się nie martwić bo nie wszystkie dzieci mają takie same głowy jedni mają małe drudzy duże i jest wszystko w porządku bo ciemieniowy wymiar jest ok

Nie przytyłam nic od 2 tyg ale może to i przed te wymioty w nocy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak jest z lewatywą podczas planowanej cesarki?Robią czy nie?
Ja w pierwszej nie miałam ale nie było to zaplanowane także chciałabym się jakoś nastawić ;-)
 
Do góry