reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

reklama
madziaa21 nie panikuj... na pewno nic sie nie będzie działo...moja szwagierka dwoje dzieci tak szczepiła i nic nie było...tak jak piszą-nie czytaj opinii w internecie bo o każdych szczepionkach źle sie wypowiadają... napisz jutro jak mała w nocy...czy spała:)
 
ja muszę zdecydować do końca tygodnia jak szczepie, nadal nie wiem :(
zastanawiam się nad 5w1 albo standardowe bezpłatne ale z kupionym bezkomórkowym krztuścem ...
stare standardowe szczepienia są już sprawdzone i polecane też przez lekarza z naszej rodziny (twierdzi że te 5 i 6w1 mogą okazać się za kilka lat gorsze i niedopracowane) natomiast na 5 i 6w1 jest ponoć spore parcie z koncernów farmaceutycznych i lekarze namawiając mają z tego profity.
Ale z drugiej strony wiem że wszędzie w Europie są stosowane te 5w1 tylko w PL ponoć zostały te co do tej pory mamy ...
sama nie wiem i jestem zła że nie jest to ujednolicone tylko decyzja jest pozostawiona rodzicom :/
 
moim zdaniem zle jest to tez że tak mało jest dla nas dostępnych rzetelnych i sprawdzonych informacji o szczepionkach. Moja pediatra tzn dziecka jak spytalam o korzysci i czym sie rozni to nie umiala mi za dobrze i za wiele wytlumaczyc jedynym jej argumentem bylo to ze jedno wklucie no i ze niedlugo bedzie babcia i wnuczce tez to 6w1 zrobia bo nalepsze wiec pomyslalam ze wnuczce przeciez krzywdy nie da zrobic... a tak to chcialam 5w1 plus zoltaczka tylko nie mieli tej zoltaczki, ogolnie obwiniam sie ze niedoczytalam na temat szczepien tyle ile powinnam i jestem sobie sama winna. Teraz bede ja szczepila normalnymi. Poki co dzieki Bogu mała znosi szczepienie dobrze ale wiadomo 48h jeszcze nie minelo, poki co jedynie przespala wiekszosc dnia ale apetyt ma itd, troche marudzi ...
 
Jeśli chodzi o ilość wkłuć to położna dobrze mi powiedziała ... "czy Ty pamiętasz coś z tego jak mama Cie szczepiła 'starymi' szczepionkami które trzeba podać w kilku wkłuciach ? NIE, więc Twoja córka też nie będzie pamiętać bo nic jej się złego nie dzieje" :p :) hehe

a moja pediatra też na pytanie które szczepionki wybrać zrobiła "głupią" minę i powiedziała że to nasza decyzja aaaale teraz większość ludzi wybiera 5w1, powiedziała co prawda żeby nie brać 6w1 bo to za dużo "dobrego" dla tak małego dziecka.
 
ciezko mi zrozumiec to za duzo "dobrego" bo w koncu do 5w1 doszczepia sie zoltaczke i wychodzi na niby to samo, ogolnie ja to sie boje teraz tych szczepionek i boje sie bardzo o corke a teraz bede ja szczepic bezplatnymi juz , przynajmniej sprawdzone, myslicie ze mozna tak? ze pierw 6w1 a dalej zwykle?
 
madzia nasza pediatra poleca wlasnie ta 6w1 hexa i chyba sie na to zdecydujemy, bo i tak na wszystko musimy zaszczepic.. mysle ze opinie w necie moga byc malo wiarygodne a na pewno nie statystyczne..
 
reklama
Do góry