reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

reklama
Różnie to z tymi dziećmi jest, mój Daniel był duży i silny jako niemowlę. Uwielbiał leżeć na brzuchu, dlatego szybko trzymał sztywno główkę. W wieku 5 miesięcy siedział sam stabilnie, a w wieku 8 miesięcy zaczął chodzić. Ale za to pełnymi zdaniami zaczął mówić dopiero jak skończył 2 latka, teraz buzia mu się nie zamyka. Wiktoria jest drobniejsza niż on, nie lubi leżeć na brzuchu i szybko robi przewrotki na plecy. Jest też bardziej krzykata:-) My z mężem się podzieliliśmy dziećmi Daniel ma mój wygląd, ale męża charakter, a Wika męża wygląd a mój charakter:-D
 
Roksaa u mnie jest odwrotnie, córa starsza podobna do męża a mój charakter, a Gabi do mnie podobna a męża natura :-)
 
A u nas Laura jak sie urodzila to caly tatus. Obecnie skora sciagnieta z mamusi i jeszcze charakterek mamy
Ethan jak narazie podobny do meza ale jak dla mnie to bedzie buzia mamusina a charakter moglyb miec tatusiowy;-)
 
madzia83 bo Twoj to intelektualista, moja pierwsza corka tez juz mowi ale czynnosci ruchowe zajely jej wiecej czasu.

moja juz podwoila wage urodzeniowa :-p a my dopiero za 10 dni 3 miesiace konczymy...
 
Byliśmy dzisiaj na kolejnym szczepieniu. Przeszliśmy na szczepienia z NFZ. Mały troche poplakal, ale luzik. Waży juz 7 kg! A ja sie tak czasami zastanawiam czemu mnie kręgosłup boli ;)
 
My również po kolejnym szczepieniu...uzyskałam kilka odpowiedzi od lekarki...
szczepić na pneumokoki- powiedziała, że nie jesteśmy z grupy ryzyka i poczekać jeszcze z rok, dwa
basen- dopiero jak mała skończy pół roku
napięcie mięśniowe- wszystko dobrze, ładnie trzyma główkę
czapeczka w lato-nie zakładać
spacer w upał- można ale w cieniu i mieć w zapasie skarpetki jakby co
klimatyzacja w samochodzie- można ale nie mniej niż 20 stopni

Mała ma atopowe zapalenie skóry...mam ją kąpać w emolium i smarować balsamem z emolium. Mam uważać na mleko, ograniczyć słodkie mleko- jak już pić to przetworzone-kefiry, jogurty. Nie jeść warzyw cytrusowych, orzechów, kakao. Jak będzie starsza mam jej podawać Zyrtec, ale teraz jest jeszcze za mała.
W związku z tym, ze w ciąży miałąm opryszczkę muszę powtórzyć badanie słuchu mimo, że pierwsze wyszło pozytywnie, mamy mieć badanie BERA.
Bioderka ok, profilaktycznie pieluchować
Waży 5200, 70 cm długa, 12 tydzień:)
 
reklama
Do góry