reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

L

LuizaPatrycja

Gość
To ja jako pierwsza melduję że odbebniliśmy pierwszą wizyte u pediatry naszczęście tylko kontrolnie.
Z Igusiem wszystko dobrze waży już 4200, ale niestety niewiem ile ma wzrostu.
Wybraliśmy uż szczepionki które zaczynamy podawać już za 2 tyg. Wybraliśmy szczepionki skojarzone, u nas płatne 120 zł za dawke, a dawek jest 3. więc to niejest tak dużo jak myśleliśmy, można płacić odrazu przy szczepieniu.

Jestem zadowolona z wybranej pediatry, jest naprawde super babką i dała nam kilka skierowań m.in do ortopedy do neurologa, chirrga, też tak kontrolnie.Woli dmuchać na zimne....
 
reklama
My po pierwszej wizycie na dzieciach chorych, bo Ignaś zżółkł znowu, ale na razie obserwujemy. W przyszły wtorek mamy wizytę na dzieciach zdrowych, to dowiemy się ile przyrósł. Teraz od razu dostaliśmy skierowanie do neurologa i ortopedy.
Położna była wczoraj, obejrzała moją pogryzioną brodawkę, która dzięki kapturkom już się praktycznie zagoiła. Spytała też o pokój dziecka, czym mnie zdziwiła, bo za pierwszym razem się nie pytała. Ale to może dlatego, że jest starszy synek?
 
My już kolejną wizytę odbębniliśmy. Trzecią chyba. Tym razem u ortopedy, gdzie jest wszystko w porządku. U niego mamy się pojawić za 6 tygodni z usg bioderek. Po ostatniej mierzonej wizycie Max ważył 4 kg i 52 cm (urósł 5 cm w 5 tygodni i przytył w 3 tygodnie 1,5kg:szok:) a Alex 3,450 kg i 53cm. Kolejna wizyta 28 października u neurologa, a u neonatologa 4 listopada. Jestem ciekawa jeszcze czy nam okulisty nie dorzucą. Przynajmniej powinni...
 
Gemelo nie wiem czy coś się zmieniło ale do okulisty nie ma skierowań, przynajmniej nie było jak mój starszy się urodził, ja tak czekałam na zbawienie, że niby na moje sugestie (mały zezował długo) w końcu pediatra da mu skierowanie a jak powiedziałam jej to mi powiedziała, że nie ma skierowań i myślała, że dawno dziecko zapisałam do okulisty :eek:. Każdego wcześniaka powinien obejrzeć okulista więc może zorientuj się, może nadal nie ma skierowań tylko się zapisuje gdzie się chce. My państwowo początkowo chodziliśmy na niekłańską a teraz z Krystianem chodziliśmy do prywatnie ale do lekarza z CZD.
 
My już po pierwszej wizycie kontrolnej żółtaczkowej - niestety nie jest jeszcze idealnie (teraz podajemy małemu moje gotowane mleko.. ). jutro idziemy na kolejną wizytę, zobaczymy co dalej.

umówiłam się na kontrolną wizytę w przychodni dopiero za 11 dni.. chyba nie musimy się wcześniej zgłaszac? prawda?
mam nadzieje, że będzie dobrze

właśnie - czy macie już wpisanego maluszka pod opieką NFZ? ... jak to się robi i gdzie załatwia??
 
nutria a on Ci pije takie mleko, bo nam też pediatra mówiła, żeby spróbować do gorącej wody, bo w 70 stopniach giną te enzymy z mleka, ale mój nie ruszy butli i nie mamy jak mu dać.
Próbowaliśmy też z glukozą (wypłukuje bilurbinę) i niestety też nie ruszył.
Normalnie wisi na smoku i udaje, że śpi, jak tylko próbujemy mu butlę zapodać.
 
Normalnie wisi na smoku i udaje, że śpi, jak tylko próbujemy mu butlę zapodać.

Cwaniak :-D:-D:-D
Ja muszę najpierw zbadać go w kierunku retinopatii. Co mnie już teraz przeraża bo się naczytałam opisów tego badania. Aczkolwiek z tego co wiem to akurat na to badanie skierowanie musi być. Chyba, że się mylę, ale to ustalę pewnie na dniach.

Nutria, chodzi Ci o rodzinną książeczkę ZUSowską?
 
Nutria chodzi ci o zapis do przychodni? u nas kilka dni po porodzie była połozna wziela dane malego i saa podala w przychodni od tamtej pory jestesmy zapisani.
 
reklama
Do góry