reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Petinka jeszcze nie wiem z otropedą,
my byliśmy w zeszłym tygodniu u pediatry i wszystko ok przybrała do wagi urodzeniowej i jest silna, ale...
od urodzenia ropieje jej oczko i przemywaliśmy jej to oczko solą fizjologiczną ale niestety nie ma rezultatu a pediatra przepisała nam krople które:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: można stosować u dzieci od trzeciego miesiąca:baffled: i boimy się dawać je małej do oka bo ta babka do której trafiliśmy wtedy to taka dziwna jakaś a może dlatego że trochę starsza była i głucha i wogóle nie przypadła nam do gustu:baffled:
Słyszałyście coś o tych kroplach odnośnie malutkich dzieci
SULFACETAMIDUM jak coś wiecie to napiszcie.
 
reklama
My w piątek bylismy na wizycie. Mała przybrała przez dwa tyg 400gr, czyli pieknie. Jest Maleńkim Okazem Zdrowia jak powiedziała Pani Doktor. Poza tym niezwykle sympatyczna Pani-byliśmy zdumieni, że lekarz w przychodni na przyjmującej na NFZ jest taka "kochana" dla dzieciaczków i ma takie podejście.
Mała została okrzyknięta Krasnoludkiem. Aż się zleciały babki z recepcji by "podziwiać" naszą Biankę.

Rozmawialiśmy o szczepionkach, są już wybrane. Ja na bank będę ryczeć razem z Małą. Także tata będzie musiał z nami iść. Rozkleję się aż wstyd.
 
Petinka jeszcze nie wiem z otropedą,
my byliśmy w zeszłym tygodniu u pediatry i wszystko ok przybrała do wagi urodzeniowej i jest silna, ale...
od urodzenia ropieje jej oczko i przemywaliśmy jej to oczko solą fizjologiczną ale niestety nie ma rezultatu a pediatra przepisała nam krople które:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: można stosować u dzieci od trzeciego miesiąca:baffled: i boimy się dawać je małej do oka bo ta babka do której trafiliśmy wtedy to taka dziwna jakaś a może dlatego że trochę starsza była i głucha i wogóle nie przypadła nam do gustu:baffled:
Słyszałyście coś o tych kroplach odnośnie malutkich dzieci
SULFACETAMIDUM jak coś wiecie to napiszcie.

Nie wiem nic na temat tych kropel, ale zacznij jej masować kanalik łzowy. Mojemu Alexowi pomaga. Oprócz tego przemywam tylko solą fizjologiczną i przechodzi powoli.
 
EEdytko Emilce te z oczko od urodzenia ropieje i lek powiedziała nam że tylko sól i właśnie masowanie kanalików dla takich maluchów1
My byłysmy w piatek na pierwszej wizycie u pediatry,mała przybyła 445gr w 10 dni ,wi.ęc pieknie(cycek ,cycek i jeszcze raz cycek!):tak:Dostałyśmy recepte na witaminki i esputicon ,bo niestety ma kolki.I jescze sladowo jest przyżółcona wiec musze słodzic picie sobie nie cukrem tylko glukozą,bleeeee,tylko z kompotem jabłokowymn sie zbuntowałam i bo z glukoza nie dało sie go pic.W piatek idziemy sie znów zważyć az jestem ciekawa!
 
to ja się wyżalę... byłam się zapisać do lekarza i kobitka powiedziała, że mam przyjść w poniedziałek "na wizytę patronażową" ... i dała kartkę (ale na nią nie patrzyłam).
Przyszłam dziś i się okazało, że miałam przyjść w piątek nie w poniedziałek:wściekła/y::wściekła/y:
i teraz muszę czekać do następnego piatku na wizytę...to już będzie prawie miesiąc.. ech ech ech
 
My też dostaliśmy te krople, dostałam je i przy pierwszym.

Powiedzcie jak masować ten kanalik :confused:. Bo też dostałam, żeby masować, lekarka przepisała nam inny lek a ten sulfacoś jakby nie było w aptece no i mąż wykupił ten drugi i nie szukał już w innych aptekach oczywiście :sorry2:. Faceci zawsze idą po najmniejszej linii oporu.

Ale pierwszemu też je zakraplaliśmy i nic mu nie jest :cool2:, więc chyba te krople nie są jakieś straszne.
 
Też mnie ten masaż kanalików interesuje, bo i nas problem ropiejącego oczka dotyczy...
A słyszałam, że problem może trwać nawet kilkanaście tygodni...
 
Masaż oczka (pokazał nam pediatra), więc: od zewnątrz do wewnątrz oczka, po górnej powiece, a w zasadzie w tym miejscu, gdzie kończy się oczodół i jest oko... czyli tam gdzie przebiega ten kanalik, delikatnie przesuwać palcem, powoduje to przepychanie kanalika. Robiłam kilka razy dziennie, po parę ruchów, Majkę to oczko swędziało, więc jak jej masowałam to była spokojna i po jakimś czasie (jakoś 2 tyg. chyba) obudziła się w końcu z niezaklejonym okiem i ropa w ogóle już nie leciała.
po tym masazu moze wyplywac troszke wiecej tej ropy, ale to dobrze bo znaczy ze kanalik sie odblokowuje
widze ze pytacie o to. wkleilam i oby pomoglo waszym dzieciaczkom. ja tez spisalam ten masaz.
 
Ostatnia edycja:
Witam ;-)
Czytuję Was regularnie, jednak przy małym dziecku, które codziennie ma kolkę :-:)-( bardzo trudno znaleźć chwilę, żeby cokolwiek naskrobać. Mam pytanie. Kontrolna wizyta zazwyczaj jest po około dwóch tygodniach (o ile się nie mylę? chyba, że tylko u mnie tak jest.), jednak ja musiałam wybrać się z małym 3 dni od wyjścia ze szpitala, ze względu na żółtaczkę. Wtedy już był ważony i mierzony, dostaliśmy skierowanie do ortopedy. Czy w takim razie powinnam wybrać się teraz na następną wizytę? Minęło 17 dni od urodzenia małego. Z góry dziękuję za odpowiedź. :tak:
 
reklama
Witam ;-)
Czytuję Was regularnie, jednak przy małym dziecku, które codziennie ma kolkę :-:)-( bardzo trudno znaleźć chwilę, żeby cokolwiek naskrobać. Mam pytanie. Kontrolna wizyta zazwyczaj jest po około dwóch tygodniach (o ile się nie mylę? chyba, że tylko u mnie tak jest.), jednak ja musiałam wybrać się z małym 3 dni od wyjścia ze szpitala, ze względu na żółtaczkę. Wtedy już był ważony i mierzony, dostaliśmy skierowanie do ortopedy. Czy w takim razie powinnam wybrać się teraz na następną wizytę? Minęło 17 dni od urodzenia małego. Z góry dziękuję za odpowiedź. :tak:

Myślę, że jeżeli nic się nie dzieje to nie musisz. Możesz, ale nie musisz;-) Nie ma co niepokoić maluszka kolejnymi bezproduktywnymi wizytami, bo wagę można samemu sprawdzić w domu przecież. Prawda?
 
Do góry