reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

cyniczna a zapisałaś małą w przychodni, powiedzieli Ci, że przyjdzie położna :confused:. Bo u nas dopóki nie zapiszesz to nikt nie przyjdzie.

A u nas nie ma wizyty w 5 tygodniu, jest po 3 i po 6 tygodniu:shocked2:.

We wtorek mamy wizytę u neurolog, choć widzę po Ignasiu, że to raczej pro forma. Krystian miał po żółtaczce powikłania i wzmożone napięcie a Ignaś wygląda, że jest ok i chyba nic nam się po żółtaczkowego nie przyplątało. Tfu tfu.
Ale u nas pediatra nie zgodzi się na zaszczepienie dziecka które miało ciężką żółtaczkę jak nie odwiedzi neurologa.
A wizytę u pediatry mamy 17.11.

Ignasiowi też nie odpadł kikut ale nikt z tego powodu do nas nie przychodzi, dostaliśmy skierowanie do chirurga jak mu nie odpadnie do czwartku (jak mały skończy 5 tygodni) to mamy jechać do szpitala na dyżur chirurgiczny.
 
reklama
Sorki,że tak post,pod postem:sorry::sorry::sorry::sorry:
My dziś byłyśmy u lekarza,nasza Niunia przy wypisie ze szpitala ważyła 3250 g,a dziś 3700 g,także przybiera:-):-):-):-)
I wogóle wszystko z Nią o.k,tylko przy badaniu darła się wniebogłosy,normalnie jakby Ją ze skóry obdzierali,no ale najważniejsze,że jest zdrowa:tak::tak::tak::tak:Aha i lekarka mówiła,żeby na cycuszki Małej robić okłady z sody z woda,bo są opuchnięte i może się zrobić ropień:confused::confused::confused:
Dziewczyny mam takie pytanie dotyczące szczepień,moze któraś juz szczepiła,chodzi mi o szczepionki skojarzone,jaki jest koszt tych szczepień Infanrix,Hiberix i Preveran????Z góry dzięki za odpowiedzi:tak::tak::tak:
 
monisia ja słyszałam (jeszcze nie szczepiłam ale rozmawiałam z koleżanką co nie dawno szczepiła, że jedna dawka całego pakietu: 6w1 (hiberix), na rota i na pneumokoki(prevenar) u nas kosztuje 780zł).
Ja się zastanawiam czy szczepić wszystko na raz czy teraz 6w1 i rota a potem jak skończymy rota to pneumokoki
Infarix (5w 1) u nas kosztuje 120zł, hiberix 180zł, ale koleżanka twierdzi, że Infarix jest 4 dawkowy a hiberix 3 dawkowy, więc w sumie ta 6w1 wychodzi taniej.
Niestety u nas chyba nie ma zniżek za wzięcie całego pakietu a kobitki nie bardzo chcą szczepić szczepionkami kupionymi na zewnątrz. Z tego co wiem, to niestety mogą odmówić powołując się na to, że nie wiedzą jaka jest historia szczepionki, czy była prawidłowo przechowywana i że nie mogą wziąść za nią odpowiedzialności.

Te sumy to dotyczą wszystko jednej dawki szczepionki a nie całkowitej ceny.
 
Ostatnia edycja:
kurcze a mnie na bioderka zapisali dopiero na 11 grudnia. Wogóle fajnie to załatwiają bo myślałam że jak ze skierowaniem to za darmo. Okazało się że limit im się skończył i muszę zapłacić.

Luizka a masz może jakiś nr tel na przychodnię w Elblągu która robi takie badania?
 
pszczółka o kurcze to Cię załatwili a może poszukaj innej przychodni państwowej?
Wejdź na nfz, na swoje województwo i gdzie leczyć i znajdź placówkę, ja tak szukałam neurologa i ortopedy bo u mnie w przychodni tylko prywatni a Ci co chodziłam przy starszym synku okazało się, że teraz nie mają już podpisanej umowy.
Dla mazowieckiego to jest link do specjalistów z podpisanymi umowami:
Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna
niestety nie wiem jak w innych województwach.

Ja miałam problem z neurologiem, bo na 17.11 mamy termin szczepienia, ja dzwoniłam w połowie października i wszędzie były terminy na grudzień, przedzwoniłam wszystkie numery i okazało się, że w ostatnim (al. Wyzwolenia) znalazło się miejsce na 03.11 - już byliśmy i trafiliśmy na sensowną babeczkę.
W podobny sposób znaleźliśmy ortopedę na 25.11.
 
kurcze a mnie na bioderka zapisali dopiero na 11 grudnia. Wogóle fajnie to załatwiają bo myślałam że jak ze skierowaniem to za darmo. Okazało się że limit im się skończył i muszę zapłacić.

Luizka a masz może jakiś nr tel na przychodnię w Elblągu która robi takie badania?

my na bioderka mielismy juz isc dawno ale przez ten szpital duzo spraw nam sie poprzesowalo moj maz byl w szpitalu wojewodzkim na ortopedii bo tam dostalismy skierowanie i powiedzieli w rejestracji ze tam do nich z maluchami sie ne rejestruje tylko trzeba pryjsc wten dzien w ktory robia takie badania czli bodajze we wtorki i czwartki ale niejestem pewna tych dni na 100% i od razu badaja.
 
luiza to pierwsze badanie na bioderka najlepiej między 6 a 8 tygodniem robić, tak więc może już nie zwlekaj zbyt długo.
 
reklama
Jagoda,dzięki wielkie,troszkę mi rozjaśniłaś,bo nie wiedziałam jakiego rzędu są ceny tych szcze pionek,teraz wiem na co się szykować.A pediatra wspominała,zeby posprawdzać po różnych aptekach,bo podobno ceny mogą się znacznie różnić.
A co do bioderek,to właśnie też się dziś umówiłam na 23 listopada badanie:tak::tak::tak::tak:
 
Do góry