reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wkładka Mirena

A mój ginekolog zabronił sprawdzania sznureczków.
U mnie plamienia/krwawienia trwały pół roku od założenia....
Czy zaraz po zalozeniu mialas bardzo intensywne? Ja zaraz po plamienia a 2 dni pozniej bardzo silne krwawienie. Zadnych dolegliwosci bolowych tylko krew. Ciekawe jakie mialam endo skoro tak krwawie.
 
reklama
@Pat89 przyznaję nic nie poczułam, miałam bardzo silne krwawienia - pełne ogromnych skrzepów i prawdopodobnie mirena wypadła w którymś skrzepie. Ale lekarz ostrzegał że po dwóch naturalnych porodach szyjka jest raczej luźniejsza i może dojść do takiej sytuacji. Dlatego nie zdecydowałam się na ponowne założenie mireny, wybrałam implant, ale to był dla mnie gorszy wybór jak się później okazało.
A krwawienia/plamienia są normalne po założeniu Mireny - pisze nawet o tym w ulotce. Ale jeśli będą trwały za długo to lepiej skonsultować się z ginekologiem.
 
@Pat89 przyznaję nic nie poczułam, miałam bardzo silne krwawienia - pełne ogromnych skrzepów i prawdopodobnie mirena wypadła w którymś skrzepie. Ale lekarz ostrzegał że po dwóch naturalnych porodach szyjka jest raczej luźniejsza i może dojść do takiej sytuacji. Dlatego nie zdecydowałam się na ponowne założenie mireny, wybrałam implant, ale to był dla mnie gorszy wybór jak się później okazało.
A krwawienia/plamienia są normalne po założeniu Mireny - pisze nawet o tym w ulotce. Ale jeśli będą trwały za długo to lepiej skonsultować się z ginekologiem.
Powiem szczerze ze to krwawiwnie mam drugi dzien. Bez skrzepow ale z nocy podpaska cala zalana. Teraz po 2 h pol podpaski. Wczoraj mialam mniej. Nie spodziewalam sie ze po zalozeniu bede tak krwawic
 
@Pat89 przyznaję nic nie poczułam, miałam bardzo silne krwawienia - pełne ogromnych skrzepów i prawdopodobnie mirena wypadła w którymś skrzepie. Ale lekarz ostrzegał że po dwóch naturalnych porodach szyjka jest raczej luźniejsza i może dojść do takiej sytuacji. Dlatego nie zdecydowałam się na ponowne założenie mireny, wybrałam implant, ale to był dla mnie gorszy wybór jak się później okazało.
A krwawienia/plamienia są normalne po założeniu Mireny - pisze nawet o tym w ulotce. Ale jeśli będą trwały za długo to lepiej skonsultować się z ginekologiem.
Kiedy mialas takie krwawienie tzn ile po zalozeniu?
 
@Pat89 z tego co pamiętam to było 98 dni plamienia/krwawienia po założeniu Mireny a potem się uspokoiło ale... ale miałam @ przez 7-10 dni przy cyklach 22 dni i o wiele silniejsze niż przed Mireną. Z jakiejś przyczyny mi ta spirala bardziej zaszkodziła niż pomogła. A po 20 miesiącach od założenia stwierdziła że ucieknie, przyznaję że mi ulżyło jak wypadła bo bałam się jej wyciągania :p
 
Ja miałam tą wkładkę w przeszłości, u mnie był dramat. Bóle brzucha, przytyłam 10 kg w 3 miesiące, infekcje, skurcze. Nie polecam jej ale moja przyjaciółka jest zachwycona
 
@blanecka Nie bój się. Warto spróbować. Moim zdaniem - jeśli wszystko jest ok - to najlepsza antykoncepcja. Przez 3 lata było świetnie.
 
Myśle, ze generalnie jest to bez sensu. Bo przy jednym leku 100 osób będzie się czuło świetnie, a Ty będziesz miała każdy możliwy skutek uboczny. Od tego jest lekarz i często no niestety metoda prób i błędów. Sama będziesz musiała ocenić przy czym czujesz się najlepiej. Polecam na początek tez zrobić badania hormonalne, lekarz ginekolog powinien Ci wytłumaczyć jakie powinnaś sobie zrobić, w vitalabo masz tez pakiet dla osób rozpoczynających antykoncepcję hormonalna- jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to zawsze możesz sobie zrobić prywatnie i iść już z wynikami do lekarza.
Jeśli chodzi o mnie to mam wkładkę wewnątrzmaciczną, jestem zadowolona. O wkładkach mozecie więcej poczytać sobie w tym sklepie medycznym sklep.meringer.pl/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny słuchajcie!, Mirena kosztuje waptece około 560zl zależy gdzie, lekarz wam przepisuje recepte i na NFZ zakłada Wam ja. Ja się boję szczególnie skutków ubocznych takich jak TYCIE i TRĄDZIK. Bd ja miała zakładana za niedługo, miałam przedtem spirale miedziana i nie było problemu, tutaj się obawiam co bd. Pozdrawiam! Mam nadzieję, że pomogłam tym panią, co obawiaj się tylko ceny, a naprawdę taniutko w aptece, połowa pań tg nie wie i przepalaca tyle pieniędzy!
 
Do góry