reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wkładka Mirena

reklama
Ja mam od listopada i oprócz plamień które czasem się zdarzają, nie mam innych skutków ubocznych. Jestem zadowolona :) Płaciłam ok 1200
 
Jesli chodzi o skutki uboczne to najlepiej poczytac ulotke.
Ja mialam na poczatku plamienie, ktore ciagnelo sie baaaardzo dlugo, ale minelo na dobre. Obecnie zdarzaja sie parodniowe plamienia raz na kilka miesiecy :) Zadnych innych skotkow ubocznych.
Zalozenie nie bolalo. Wzielam sobie paracetamol pol godziny przed tak na wszelki wypadek. Jedyne co czulam to taki skorcz, niebolesny w sumie. Ja sobie chwale Mirene.
 
Ja generalnie odradzam od wszystkich metod hormonalnych. Straszne doświadczenia z nimi zrobiłam i dlatego bym nie doradzała żadnej innej kobiecie. Oczywiście jest to opinia bardzo subjektywna ale niemniej jednak chciałam się nią podzielić. Niestety już 2 lata temu odstawiłam pigułkę i dalej moje ciało jeszcze całkiem się nie zregenerowało, mam nadzieje ze powróci kiedyś do stanu normalnego... Aktualnie używam Gynefix (nie hormonalna metoda) i jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru.
 
Jak ja się zastanawiałam na wyborem antykoncepcji, to brałam pod uwagę różne opcje. Brałam pod uwagę też koszty. Nie wiedziałam jak organizm zareaguje. Wiadomo, że to co jednemu odpowiada, drugiemu może mniej, trzeba dopasować. Stąd mój wybór po konsultacji z moim ginekologiem padł na tabletki belara. Szczerze, jestem zadowolona bo oprócz tego, że zapobiega ciąży, to dużo lepiej przechodzę okres co miesiąc i w sumie organizm szybko się do niej przyzwyczaił. Dlatego ja nie zmieniam.
 
ja odradzam wszelkie wkładki, spirale, tabletki, cuda-niewidy. za duża ingerencja w gospodarkę hormonalną organizmu. dajcie naturze szansę - polecam cyclotest.
 
Jesli chodzi o skutki uboczne to najlepiej poczytac ulotke.
Ja mialam na poczatku plamienie, ktore ciagnelo sie baaaardzo dlugo, ale minelo na dobre. Obecnie zdarzaja sie parodniowe plamienia raz na kilka miesiecy :) Zadnych innych skotkow ubocznych.
Zalozenie nie bolalo. Wzielam sobie paracetamol pol godziny przed tak na wszelki wypadek. Jedyne co czulam to taki skorcz, niebolesny w sumie. Ja sobie chwale Mirene.
A ja chciałam się zapytać czy jesteś wierząca i jak to wygląda u spowiedzi. Bo ja się bije z myślami a chciałabym tą wkładkę.
 
Ja co prawda nie mam Mireny ,ale miedzianową wkładkę już ponad rok. Teraz zdecydowałam się na usunięcie jej po pierwsze ze względów na bardzoooo długie okresy nawet po prawie 3 tygodnie z np. Jednodniowa-dwudniowa przerwą. Jest to wykańczajace i jestem zmęczona, a druga sprawa ,że z moim partnerem myślimy o dziecku. Moja dwójka domaga się rodzeństwa Nie mogę używać antykoncepcji hormonalnej ze względu na żylaki.
 
reklama
A ja chciałam się zapytać czy jesteś wierząca i jak to wygląda u spowiedzi. Bo ja się bije z myślami a chciałabym tą wkładkę.

Moge sie myslic, ale z tego co wiem to Kosciol jest przeciwny sztucznym metodom antykoncepcji, wiec jesli starasz sie zyc wedlug nauczan Kosciola to zostaja ci raczej naturalne metody, chociazby np. ladycomp, czy podobne rozwiazanie. Nie wiem jak jest podczas spowiedzi, pewnie bedzie zalezec na jakiego ksiedza trafisz.
 
Do góry