reklama

Wkładka Mirena

Ewa87

Mama Kacperka i Sandry :)
Od
12 Marzec 2009
Odpowiedzi
1
Ja co prawda nie mam Mireny ,ale miedzianową wkładkę już ponad rok. Teraz zdecydowałam się na usunięcie jej po pierwsze ze względów na bardzoooo długie okresy nawet po prawie 3 tygodnie z np. Jednodniowa-dwudniowa przerwą. Jest to wykańczajace i jestem zmęczona, a druga sprawa ,że z moim partnerem myślimy o dziecku. Moja dwójka domaga się rodzeństwa Nie mogę używać antykoncepcji hormonalnej ze względu na żylaki.

reklama
Od
22 Marzec 2016
Odpowiedzi
4
A ja chciałam się zapytać czy jesteś wierząca i jak to wygląda u spowiedzi. Bo ja się bije z myślami a chciałabym tą wkładkę.
Moge sie myslic, ale z tego co wiem to Kosciol jest przeciwny sztucznym metodom antykoncepcji, wiec jesli starasz sie zyc wedlug nauczan Kosciola to zostaja ci raczej naturalne metody, chociazby np. ladycomp, czy podobne rozwiazanie. Nie wiem jak jest podczas spowiedzi, pewnie bedzie zalezec na jakiego ksiedza trafisz.

Od
10 Październik 2018
Odpowiedzi
0
Miałam Mirenę przez 5 lat, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, brak okresu był dodatkową zaletą. Dlatego polecam ten rodzaj antykoncepcji. Po jej usunięciu miałam mieć założoną kolejną, którą już zakupiłam w aptece, ale jak się w międzyczasie okazało nie potrzebuję jej :( ponieważ niezauważalnie przeszłam okres menopauzy. Zastanawiam się teraz co mogę zrobić z oryginalnie zapakowaną nową wkładką....
tel. 519-126-937

Ostatnia edycja:
Od
26 Październik 2018
Odpowiedzi
0
Hej a mam takie pytanie bo dosc nurtuje mnie obecna sytuacja, zalozylam mirene jakies dwa tygodnie temu, zaraz po miesiaczce, gin powiedzial ze nie musi to byc w czasie jej trwania wiec ok, dodatkowo zalecil przez pierwsze 40 dni stosowanie dodatkowej antykoncepcji w razie gdyby mirena nie zagniezdzila sie prawidlowo, wiec stosuje tabletki axia i moje pytanie brzmi, czy przez te dwa antykoncepcyjne srodki miesiaczka moze sie opóźnić lub calkowicie zaniknac po tak krótkim okresie ich stosowania? Slyszalam ze tak moze byc, ale zeby az tak szybko, co prawda mam bóle ale miesiączka sie nie zjawia. Dodam ze jestem 3 mies po porodzie i nie karmie piersia, ostatnio miesiaczke mialam planowo a teraz poki co nic ( opoznienie 2 dni)

Od
20 Marzec 2017
Odpowiedzi
3
Hej a mam takie pytanie bo dosc nurtuje mnie obecna sytuacja, zalozylam mirene jakies dwa tygodnie temu, zaraz po miesiaczce, gin powiedzial ze nie musi to byc w czasie jej trwania wiec ok, dodatkowo zalecil przez pierwsze 40 dni stosowanie dodatkowej antykoncepcji w razie gdyby mirena nie zagniezdzila sie prawidlowo, wiec stosuje tabletki axia i moje pytanie brzmi, czy przez te dwa antykoncepcyjne srodki miesiaczka moze sie opóźnić lub calkowicie zaniknac po tak krótkim okresie ich stosowania? Slyszalam ze tak moze byc, ale zeby az tak szybko, co prawda mam bóle ale miesiączka sie nie zjawia. Dodam ze jestem 3 mies po porodzie i nie karmie piersia, ostatnio miesiaczke mialam planowo a teraz poki co nic ( opoznienie 2 dni)
Tą są tabletki antykoncepcyjne? Nie za dużo tych hormonów? Mówiac o dodatkowym zabezpieczeniu ginekolog mialm na mysli raczej prezerwatywe.

Od
20 Marzec 2017
Odpowiedzi
3
Nie, nie... kazal lykac dodatkowo te tabletki, recepte mi wypisal.
U mnie lekarka powiedziała że można od razu bez niczego. Ja jeszcze dla swojego spokoju zabezpieczała się dodatkowo prezerwatywa przez miesiąc ale później.juz hulaj dusza :D Ale wracając do Twojego pytania to pewnie moze przez takie podwójne hormony.

Od
26 Październik 2018
Odpowiedzi
0
No wlasnie tez mi sie wydaje ze brak krwawienia jest spowodowany tymi podwojnymi hormonami bo mam bóle tak jak normalnie przy miesiaczce tylko brak krwi... no nic pójdę na kontrole to to sprawdze :)

reklama
Od
8 Październik 2013
Odpowiedzi
0
Miałam levosert, co do okresów to super, jeden dzień w miesiącu plamienia na brązowo, bez bólu, w sumie nie posiadałam nawet podpasek tylko wkładki wystarczaly w zupelnosci

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku